Mahu lancarkan jenama kosmetik sendiri? Kami urus pengeluarannya.

Bersijil GMP, ISO 22716. Dari formulasi ke produk siap, kami hasilkan skincare anda di China dengan piawaian Eropah. Sudah melayani 30+ pasaran.

🏭
3,886m²
Kemudahan GMP
📦
1,000–10K
Julat MOQ
✓
5
Pensijilan
24+Tahun Pengalaman
30+Negara Dilayan
500+Formula Sendiri
1000+SKU dalam Produksi
Skincraftlab OEM/ODM skincare manufacturer

Kepakaran Kami

Perkhidmatan Pengeluaran

⚗️

OEM

Kami hasilkan dari formula anda.

🔬

ODM

Pasukan R&D hasilkan formula dari brief.

🏷️

Jenama Sendiri

Jenama anda, formula kami. Dari 1,000 unit.

✦

R&D Tersuai

Bahan aktif inovatif untuk visi anda.

Kapasiti Pengeluaran

Kapasiti Penuh

Skincraftlab manufacturing capabilities

Lawatan Kilang

Lihat Kilang Kami

Cara Kerja

Perjalanan Anda dengan Skincraftlab

01

Hantar Brief

Kongsi visi produk dan pasaran sasaran.

02

Terima Cadangan

Pilihan formula, MOQ, jadual dalam 48 jam.

03

Luluskan Sampel

Sampel jenama anda dihantar dalam 3–7 hari.

04

Pengeluaran

Dokumentasi QC lengkap dan penghantaran.

Kenapa bekerjasama dengan Skincraftlab?

🏆

Sijil Antarabangsa

GMP, ISO 22716, BSCI, NMPA cosmetics production licence (粤妆20160335).

🏭

Kilang Sendiri

3,886 m² bilik bersih kelas 100,000.

🧪

R&D Dalaman

12 ahli kimia perumus.

🌍

Eksport 30+ Negara

Eropah, Asia, Amerika.

Kenapa Skincraftlab

Pilihan Tepat untuk Jenama Anda

Pengeluaran Bersepadu

Dari R&D ke penghantaran — satu rakan kongsi.

MOQ Fleksibel

MOQ dari 1,000 unit.

Bersijil

GMP, ISO 22716, BSCI, NMPA cosmetics production licence (粤妆20160335).

Sampel 3–7 Hari Bekerja

Sampel dalam 3–7 hari.

Pensijilan

Standard Kualiti Terbukti

GMP Certificate
GMP Certificate
ISO 22716
ISO 22716
FDA Registration
FDA Registration
BSCI Audit Report
BSCI Audit Report
RoHS Test Report
RoHS Test Report

Pasukan & Kemudahan

Team
Facility

Dipercayai Jenama Seluruh Dunia

Global clients

Kejayaan Pelanggan

Apa Kata Pelanggan Kami

"

We started with 500 units of private label sheet masks to test the US market. Skincraftlab's team guided us through formulation, packaging design, and FDA compliance. Six months later we reordered 10,000 units.

🇺🇸

Sarah M.

Founder, Lumina Skincare (USA)

"

The ODM process was seamless. We sent a concept brief for a vitamin C serum, received samples in 3 weeks, and the final product exceeded our expectations. MOQ flexibility was a game-changer for our startup.

🇲🇽

Carlos R.

CEO, Belleza Natural (Mexico)

"

What sets Skincraftlab apart is their documentation. Every batch comes with full COA, stability reports, and customs paperwork. As an EU importer, this saves us weeks of compliance work.

🇩🇪

Markus W.

Import Manager, Hautpflege GmbH (Germany)

Jawapan yang ditanya oleh pemilik jenama sebelum membuat pesanan pertama

Sepuluh soalan merangkumi hampir setiap pertanyaan pertama: definisi, kos, MOQ, pensijilan, garis masa, kesesuaian, pengesahan kilang, proses, julat produk dan pilihan pembekal.

Apakah Itu Pengeluar Penjagaan Kulit OEM/ODM?

Pengeluar penjagaan kulit OEM/ODM ialah kilang bertauliah yang membangun dan menghasilkan produk penjagaan kulit untuk jenama lain, sama ada mengikut formula anda (OEM) atau daripada pustaka penyelidikan dan pembangunan sendiri (ODM). Skincraftlab beroperasi sebagai Zhongshan Kailei Personal Care Supplies Co., Ltd. di Nanlang, Zhongshan, Guangdong, China. Ditubuhkan pada 2007, kilang ini mengendalikan bangunan bertauliah GMP seluas 3,886 m² dengan 8 barisan pengeluaran, 12 saintis formulasi, 90+ formula topeng dan 200+ SKU aktif. Menurut sijil yang dikeluarkan SGS (SGS 2025), GMP kosmetik merangkumi ISO 22716:2007 di bawah CN19/31476 dan US FDA CFSAN GMP Kosmetik di bawah CN19/31477, kedua-duanya sah sehingga 2028-09-03. Tiga peringkat pesanan terpakai. Pertama, label persendirian pada 500 unit setiap SKU. Kedua, OEM standard pada 1,000 unit. Ketiga, formulasi tersuai pada 3,000+ unit. Profil pembekal Alibaba untuk entiti undang-undang yang sama melaporkan kadar pembeli berulang 19% dan kadar penghantaran tepat masa 99.3%, kedua-duanya disahkan berdasarkan data platform pada 2026.

Berapakah kos pembuatan penjagaan kulit label persendirian?

Pembuatan penjagaan kulit label persendirian dipetik setiap keping, dan kebanyakan pengeluar kontrak China memberi harga FOB dalam dolar AS. Di Skincraftlab, julat indikatif ialah $0.08 hingga $0.35 setiap topeng muka lembaran, $1.50 hingga $5.00 setiap botol serum dan $0.50 hingga $2.50 setiap balang topeng tanah liat. Harga bergantung pada tiga perkara. Pertama, bahan itu sendiri: hidrogel dan bio-selulosa lebih mahal daripada bukan tenunan. Kedua, kandungan bahan aktif, contohnya serum dengan 10% vitamin C. Ketiga, pembungkusan dan kemasan cetakan, yang sering melebihi kos formula. Julat ini mengandaikan 1,000 keping, manakala projek label persendirian boleh bermula pada 500 unit setiap SKU. Dalam praktiknya, pembeli perlu menyediakan peruntukan simpanan kira-kira 15% untuk pengangkutan, duti dan perubahan reka bentuk. Menurut halaman MOQ dan harga yang diterbitkan (Skincraftlab 2026), sebut harga muktamad mengikuti ringkasan bertulis dan bukannya senarai harga laman web, dan 99.3% pesanan yang disahkan dihantar tepat pada masanya.

Apakah kuantiti pesanan minimum (MOQ) untuk OEM/ODM penjagaan kulit?

Kilang kosmetik menetapkan kuantiti pesanan minimum mengikut jenis pengeluaran, kerana setiap laluan menggunakan masa makmal dan barisan pengeluaran yang berbeza. Tiga peringkat terpakai di Skincraftlab. Pertama, label persendirian: 500 unit per SKU, menggunakan formula sedia ada dengan penjenamaan anda. Kedua, OEM standard: 1,000 unit. Ketiga, formulasi tersuai: 3,000+ unit per SKU, kerana formula baharu memerlukan masa pembangunan, ujian kestabilan dan kelompok perintis. Pembeli kali pertama biasanya memulakan dengan satu produk utama, mengesahkan kadar jualan habis, kemudian berkembang melalui pesanan semula. MOQ terpakai per SKU, bukan per pesanan pembelian, jadi pelancaran tiga produk pada 500 unit setiap satu ialah pesanan 1,500 unit. Penjagaan kaki, topeng tanah liat dan sesetengah item penjagaan badan juga bermula pada 500 unit. Menurut halaman MOQ dan harga yang diterbitkan (Skincraftlab 2026), profil di sebalik pesanan ini menunjukkan kadar penghantaran tepat pada masa 99.3% dan kadar pembeli berulang 19%.

Pensijilan manakah yang diperlukan oleh pengeluar penjagaan kulit yang berpangkalan di China untuk Amerika Syarikat dan EU?

Pensijilan bergantung pada pasaran destinasi. Bagi Kesatuan Eropah, ISO 22716:2007 Amalan Pengilangan Baik ialah penanda aras. Skincraftlab memegang sijil CN19/31476 yang dikeluarkan oleh SGS, sah dari 2025-09-04 hingga 2028-09-03. Bagi Amerika Syarikat, MoCRA memerlukan pendaftaran kemudahan dan penyenaraian produk. Nombor pendaftaran kemudahan FDA ialah FEI 3015316073, dan sekurang-kurangnya 19 penyenaraian produk kosmetik difailkan dalam FDA Cosmetics Direct. Bagi China, lesen pengeluaran kosmetik ialah 粤妆20160335, dikeluarkan oleh Guangdong NMPA dan sah sehingga 2027-07-20. Audit pematuhan sosial dilindungi oleh ID pemantauan amfori BSCI 25-0314051-1. Dalam praktiknya, pembeli harus mengesahkan nombor dengan badan yang mengeluarkan dan bukannya mempercayai PDF yang diimbas. Menurut panduan SGS (SGS 2025), pengesahan hanya bermakna apabila nama entiti undang-undang pada sijil sepadan dengan lesen perniagaan pembekal. Sijil yang tidak dapat disemak biasanya bermaksud syarikat perdagangan, bukan kilang.

Berapa lama masa yang diambil untuk melancarkan jenama penjagaan kulit label peribadi?

Daripada taklimat hingga barang dihantar, projek standard mengambil masa 45 hingga 60 hari. Pertama, taklimat bertulis dijawab dengan pilihan formula, MOQ dan harga indikatif dalam masa 48 jam. Kedua, sampel formulasi standard dihantar dalam 15 hingga 20 hari bekerja. Ujian kestabilan dan keserasian dijalankan di tapak secara selari, jadi keputusan terkumpul sementara pembeli memeriksa tekstur, wangian dan pembungkusan. Ketiga, pengeluaran pukal mengambil masa 30 hingga 45 hari selepas kelulusan sampel untuk item katalog. Pembungkusan tersuai menambah masa, kerana penyediaan perkakasan, percetakan dan ujian pengisian menambah langkah. Akhir sekali, pengangkutan, pelepasan kastam dan pindaan seni reka perlu diberi tempoh penampan selama dua minggu. Perjalanan pelanggan yang diterbitkan oleh syarikat termasuk pelancaran 90 hari dari konsep ke rak. Menurut Soalan Lazim yang diterbitkan (Skincraftlab 2026), profil yang sama melaporkan kadar penghantaran tepat masa 99.3% dan kadar pembeli berulang 19%, yang penting apabila tempoh pesanan semula singkat.

Siapa yang tidak sesuai untuk pengeluar OEM/ODM dari China?

Bersikap jelas tentang kesesuaian menjimatkan masa kedua-dua pihak. Skincraftlab dibina untuk pemilik jenama yang memesan 500 unit atau lebih bagi setiap SKU: syarikat permulaan yang menguji kategori, penjual Amazon FBA, salun, dan jenama mapan yang menambah barisan produk. Ia bukan rakan kongsi yang tepat untuk tiga kumpulan. Pertama, pengguna individu yang ingin membeli produk runcit dari laman web. Kedua, projek bawah 500 unit yang memerlukan output buatan tangan atau kelompok sangat kecil. Ketiga, pembeli yang satu-satunya kriteria ialah harga seunit terendah, tanpa keperluan untuk dokumentasi GMP, ISO 22716 atau FDA. Projek sebegitu biasanya lebih baik dilayani oleh makmal kelompok kecil domestik dengan struktur kos yang berbeza. Dalam amalan, penapisnya ialah dokumentasi, bukan saiz pesanan. Kerja yang memerlukan sijil kelompok, laporan kestabilan dan dokumen kastam sesuai untuk kilang eksport bertauliah. Kerja yang tidak memerlukannya mungkin tidak berbaloi dengan overhed. Menurut bahagian kesesuaian yang diterbitkan (Skincraftlab 2026), kira-kira 19% pembeli membuat pesanan berulang dalam tahun yang sama.

Di manakah kilang itu, dan bagaimanakah pembeli boleh mengesahkannya?

Kilang itu terletak di South China Modern Traditional Chinese Medicine Yaocheng Industrial Park, Nanlang, Zhongshan, Guangdong, China. Kelompok industri itu terletak kira-kira 100 km dari Guangzhou dan 60 km dari pelabuhan Shenzhen. Pengeluaran dijalankan di dalam bangunan bertauliah GMP seluas 3,886 m² dengan 8 barisan pengeluaran dan bilik bersih Gred D. Kami mengukur 126,079 zarah per meter padu di dalam bilik bersih itu berbanding had 3,520,000, iaitu margin 96%. Pertama, pengesahan boleh dilakukan tanpa lawatan, kerana sijil yang dikeluarkan SGS CN19/31476 dan CN19/31477 boleh dicari melalui portal sijil SGS. Kedua, laporan amfori BSCI merangkumi audit separa diumumkan bertarikh 2026-03-27. Ketiga, pendaftaran kemudahan FDA FEI 3015316073 disenaraikan dalam FDA Cosmetics Direct. Menurut SGS (SGS 2025), nama entiti sah pada setiap dokumen mesti sepadan dengan lesen perniagaan pembekal, jadi minta lesen itu sebelum membuat deposit.

Bagaimanakah proses OEM/ODM berfungsi, daripada taklimat hingga pukal?

Projek OEM/ODM penjagaan kulit berjalan dalam empat langkah. Pertama, taklimat: kategori, harga sasaran, dakwaan dan hala tuju pembungkusan dipersetujui secara bertulis, dan Skincraftlab membalas dengan pilihan formula, MOQ dan harga FOB indikatif dalam masa 48 jam. Kedua, pensampelan: sampel formulasi standard dihantar dalam 15 hingga 20 hari bekerja, dengan ujian kestabilan dan keserasian dijalankan di tapak secara selari. Ketiga, kelulusan dan pukal: selepas kelulusan sampel, produk katalog dihasilkan dalam 30 hingga 45 hari, dan setiap kelompok dihantar dengan sijil analisis. Keempat, penghantaran: daripada taklimat hingga kontena dimuatkan, tempoh standard ialah 45 hingga 60 hari, ditambah pengangkutan dan pelepasan kastam. Pembungkusan tersuai menambah langkah perkakasan dan cetakan, dan kapasiti musim puncak perlu ditempah kira-kira dua bulan lebih awal. Menurut FAQ yang diterbitkan (Skincraftlab 2026), profil yang sama melaporkan kadar penghantaran tepat masa 99.3% dan kadar pembeli berulang 19%.

Apakah produk penjagaan kulit yang boleh anda hasilkan untuk jenama saya?

Skincraftlab menghasilkan kategori topeng, tampalan dan produk yang tidak dibilas yang membentuk sebahagian besar rangkaian penjagaan kulit label persendirian. Topeng lembaran, topeng hidrogel, topeng mata, tampalan mata, topeng tanah liat, topeng bibir, topeng leher, penjagaan kaki dan badan, toner, serum, esen, krim dan losyen semuanya dihasilkan sendiri. Pengeluaran merangkumi 200+ SKU aktif dan 90+ formula topeng, dengan 8 barisan ditugaskan untuk pengacuan hidrogel, topeng lembaran kolagen dan pemasangan tampalan. Terdapat dua laluan pemasangan: formula katalog sedia ada, boleh digunakan dari 500 unit setiap SKU, atau formula baharu yang dibangunkan mengikut taklimat anda dari 3,000+ unit setiap SKU. Julat harga rujukan bermula pada $0.08 hingga $0.35 setiap topeng lembaran dan $1.50 hingga $5.00 setiap botol serum. Menurut halaman MOQ dan harga yang diterbitkan (Skincraftlab 2026), kira-kira 99.3% daripada pesanan yang disahkan dihantar tepat pada masanya, dan taklimat bertulis dijawab dalam tempoh 48 jam.

Mengapa jenama memilih Skincraftlab sebagai pengeluar penjagaan kulit mereka?

Tiga sebab praktikal menentukan kebanyakan semakan perolehan B2B, dan Skincraftlab dibina sekitar ketiga-tiganya. Pertama, julat dan fokus: kilang ini mempunyai 90+ formula topeng dan 200+ SKU aktif, dengan 8 barisan digunakan untuk pengacuan hidrogel, topeng muka lembaran kolagen dan pemasangan tampalan. Kedua, dokumentasi: setiap kelompok dihantar bersama sijil analisis, dan syarikat beroperasi di bawah sijil ISO 22716:2007 dan US FDA CFSAN Cosmetic GMP yang dikeluarkan oleh SGS dan sah sehingga 2028-09-03. Ketiga, kos permulaan: MOQ label persendirian bermula pada 500 unit setiap SKU, jadi pesanan ujian berpatutan sebelum membuat komitmen kepada pengeluaran 10,000 unit. Pembeli yang membandingkan sebut harga harus menimbang ketiga-tiganya. Dalam praktiknya, harga seunit yang lebih rendah jarang mengimbangi jejak audit yang tidak lengkap apabila pasaran dalam talian atau pihak berkuasa kastam meminta dokumen. Menurut sijil yang dikeluarkan oleh SGS (SGS 2025), standard yang sama juga merangkumi keadaan pengeluaran penjagaan kulit mata, bayi dan kanak-kanak, dan profil platform di sebalik pesanan ini melaporkan 99.3% penghantaran tepat pada masa.

Sedia Hasilkan Produk Anda?

Beritahu visi anda — kami hantar cadangan dalam 24 jam.

Minta Sebut Harga

Beritahu kami tentang projek anda — kami akan balas dalam masa 24 jam.

Kami menggunakan maklumat anda hanya untuk membalas pertanyaan anda.

Kuantiti Minimum (MOQ)

500 unit label persendirian · 1,000 unit standard · 3,000+ unit formulasi tersuai

Masa Penghantaran

Sampel dalam 3–7 hari; pengeluaran pukal kira-kira 20 hari selepas pengesahan

Pensijilan

GMPC (dikeluarkan SGS): ISO 22716 + US FDA CFSAN · BSCI diaudit 2026

Kapasiti Pengeluaran

3,886 m² kemudahan GMP · Zhongshan, Guangdong · ditubuhkan 2007 · 90+ formula topeng