← Back to Blog
OEM patch jerawatpatch jerawat hidrokoloid label persendirianpengeluar patch jerawat MOQpatch jerawat asid salisilik borongpatch jerawat kosmetik vs peranti perubatan

Acne Patch OEM: Panduan MOQ, Kos & Pematuhan 2026

October 1, 2026

CS

Skincraftlab

B2B Skincare Manufacturing Expert

Acne Patch OEM: Panduan MOQ, Kos & Pematuhan 2026

What Is This Guide About?

Harga OEM patch jerawat, peringkat MOQ, spesifikasi hidrokoloid dan kos pendaftaran setiap pasaran untuk pembeli label persendirian yang membeli dari China.

Category

OEM patch jerawat

Audience

Brand owners, procurement, R&D

Updated

October 2026

Program OEM patch jerawat hidrokoloid dari kilang China biasanya memberikan sebut harga pada MOQ 5,000 hingga 10,000 unit setiap SKU, FOB USD 0.06–0.18 setiap patch untuk hidrokoloid standard, dan 25–35 hari pengeluaran selepas deposit. Pengelasan kawal selia — kosmetik vs peranti perubatan — menentukan kos pematuhan anda lebih daripada patch itu sendiri. Di EU, Brazil, Mexico dan Colombia, kebanyakan patch tanpa ubat lulus sebagai kosmetik; dakwaan berubat atau dakwaan ubat-peranti menolak anda ke laluan pendaftaran yang menambah USD 2,000–15,000 setiap SKU.

Statistik Utama: Acne Patch OEM Sekilas Pandang

PDRN salmon hydrogel sheet mask — single foil pouch

ParameterJulat TipikalNota
MOQ setiap SKU (hidrokoloid standard)5,000–10,000 unit10,000+ membuka bentuk die-cut tersuai
Kos unit FOB (40×60 mm, kotak 12 patch)USD 0.06–0.18 setiap patchAktif asid salisilik menambah 15–30%
Alat / persediaan die-cutUSD 350–1,200 sekali sahajaDikecualikan melebihi 50,000 unit di sesetengah kilang
Masa pendahuluan (deposit hingga FOB)25–35 hariTambah 7 hari untuk cetakan karton tersuai
Jangka hayat24–36 bulanHidrokoloid menyerap kelembapan — pengedapan uncang adalah had sebenar
EU CPSR + PIF setiap SKUEUR 450–1,200Laluan kosmetik sahaja
Pemberitahuan ANVISA Brazil setiap SKUBRL 800–1,500Gred kosmetik, tiada kelulusan awal
Notis kosmetik COFEPRIS MexicoMXN 4,000–9,000Setiap SKU, setiap jenama

Pertama, tentukan apa yang sebenarnya anda jual

Inilah bahagian yang pembeli langkau dan sesal kemudian.

Patch jerawat hidrokoloid adalah kosmetik di kebanyakan bidang kuasa — sehingga anda menambah dakwaan ubat. "Menyerap nanah" adalah dakwaan peranti/ubat di EU. "Mengurangkan keradangan jerawat" dibaca sebagai kosmetik di EU di bawah Peraturan 1223/2009 tetapi tersandung COFEPRIS jika anda mengisyaratkan rawatan. Di Brazil, kategori kosmetik ANVISA merangkumi pembersihan, pewangian dan perlindungan — patch yang hanya menutup dan menyerap cecair berada di situ dengan baik. Patch yang dilabel "merawat acne vulgaris" tidak.

Kami menjalankan kedua-dua laluan di barisan Zhongshan kami. Pembuatannya adalah sama. Dokumennya tidak. Keputusan pengelasan anda harus dikunci sebelum anda meluluskan karya seni — kerana kelulusan di satu pasaran tidak berpindah.

Asid salisilik pada 0.5–2.0% adalah aktif utama untuk patch berkedudukan berubat. Hidrokoloid tulen (tanpa aktif) adalah laluan termurah dan paling mesra eksport. Jika anda mahu cerita anti-radang tanpa risiko pengelasan ubat, banyak jenama kini membina dakwaan sekitar ekstrak Centella Asiatica ditambah hidrokoloid, diposisikan sebagai menenangkan dan bukan merawat.

Spesifikasi hidrokoloid: apa yang sebenarnya anda beli setiap patch

Hidrokoloid adalah bahan yang melakukan kerja — keseluruhan patch pada asasnya adalah matriks pektin/gelatin/karboksimetilselulosa yang menyerap eksudat dan membentuk gel. Spesifikasi yang menggerakkan kos anda:

  • Ketebalan: 0.30 mm hingga 0.60 mm. Lebih tebal = lebih penyerapan, lebih bahan mentah.
  • Pelekat: akrilik vs gel silikon. Gel silikon lebih mahal (kira-kira 20–35% lebih) dan adalah apa yang anda perlukan untuk dakwaan kulit sensitif atau pemakaian berulang.
  • Filem belakang: PET vs poliuretana. PU bernafas, lebih mahal, dan menyokong dakwaan "tidak kelihatan".
  • Penyerapan: dinyatakan dalam g/100cm². Minta secara bertulis — kebanyakan kilang menyebut ketebalan, bukan penyerapan, dan penyerapan adalah apa yang pelanggan anda sebenarnya rasa.

Satu corak berulang kembali merentas berpuluh-puluh usaha label persendirian: jenama melebihi spesifikasi ketebalan dan kurang spesifikasi uncang. Patch 0.45 mm dalam uncang kerajang yang dikedap dengan buruk gagal di rak gudang LatAm sebelum ia gagal di wajah. Integriti pengedapan adalah item QC yang perlu diperjuangkan.

Jika barisan jerawat anda juga membawa SKU bersebelahan, kebanyakan pembeli memasangkan patch dengan topeng tanah liat label persendirian untuk langkah rutin mingguan — kilang sama, satu penghantaran disatukan, tambang per unit lebih rendah.

MOQ, kos unit dan ke mana wang sebenarnya pergi

Peringkat volum (unit/SKU)FOB setiap patchAlat die-cutKarton tersuai
5,000USD 0.14–0.18DikenakanDikenakan, lebih tinggi per unit
10,000USD 0.10–0.14Dikenakan atau dikecualikanDikenakan
30,000USD 0.08–0.11DikecualikanDikecualikan di kebanyakan kilang
50,000+USD 0.06–0.09DikecualikanDikecualikan

Menurut log pengeluaran 2026 kami, karton 12-patch dengan cetakan berjenama penuh warna dan penghantar luar bercetak berharga kira-kira USD 0.31–0.47 dalam pembungkusan sahaja — selalunya 40–60% daripada kos CIF patch murah. Pembeli terpaku pada patch. Kotak adalah tempat wang berada.

Dua tuas memotong kos paling cepat: menyatukan saiz menjadi satu die-cut (satu yuran alat bukan tiga) dan beralih dari gel silikon ke pelekat akrilik jika dakwaan anda tidak memerlukan kedudukan kulit sensitif.

Kos pematuhan setiap pasaran — nombor yang tiada siapa sebut di hadapan

Inilah jadual untuk dibawa ke perolehan.

PasaranPengawal seliaLaluanKos tipikal setiap SKUGaris masa
EUCPSR/PIF melalui penilai keselamatanKosmetikEUR 450–1,2002–4 minggu
BrazilANVISAPemberitahuan kosmetikBRL 800–1,5005–15 hari
MexicoCOFEPRISNotis kosmetik (aviso)MXN 4,000–9,0003–8 minggu
ColombiaINVIMAPemberitahuan kosmetikCOP 600,000–1,400,0002–6 minggu
USAFDAKosmetik (tiada kelulusan awal)USD 0 (pendaftaran kemudahan sahaja)Berterusan
AustraliaTGAKosmetik (kecuali terapeutik)AUD 0–800Berbeza-beza

Setiap SKU bermaksud setiap SKU. Jika anda melancarkan lima varian patch merentas tiga pasaran LatAm, darabkan. Kebanyakan pembeli kali pertama membajetkan patch dan lupa pemfailan — kemudian panik pada peringkat sebut harga.

QC dan pensijilan yang perlu dituntut pada peringkat sebut harga

Sekurang-kurangnya, pembekal OEM patch jerawat harus memegang ISO 22716 (GMP kosmetik) dan dapat menunjukkan GMPC semasa. Untuk EU dan semakin untuk pembeli runcit LatAm, BSCI atau audit sosial yang setanding kini standard. Minta:

  1. Sijil ISO 22716 dengan nama kilang anda dan skop yang sah
  2. COA logam berat dan mikrobiologi setiap lot pengeluaran
  3. Laporan ujian integriti pengedapan (ujian penembusan pewarna atau pecah)
  4. Data kestabilan pada 40°C/75% RH untuk dakwaan jangka hayat penuh
  5. Data daya kupasan pelekat jika anda mendakwa pemakaian berulang

Jika kilang tidak dapat menghasilkan item 3 dan 4 pada peringkat sebut harga, harga risiko itu ke dalam garis masa anda.

Soalan Lazim

S: Apakah kuantiti pesanan minimum untuk OEM patch jerawat dari pengeluar China?

Untuk patch jerawat hidrokoloid standard, MOQ biasanya 5,000–10,000 unit setiap SKU. Di bawah 5,000, kebanyakan kilang sama ada menolak atau mengenakan surcaj 15–25% setiap unit. Bentuk die-cut tersuai biasanya memerlukan 10,000+ unit untuk membenarkan alat; sesetengah kilang mengecualikan yuran alat USD 350–1,200 melebihi 30,000–50,000 unit.

S: Berapa kos borong patch jerawat hidrokoloid label persendirian?

Kos FOB berjulat dari USD 0.06–0.18 setiap patch bergantung pada volum, ketebalan, jenis pelekat dan sama ada anda menambah asid salisilik. Karton runcit 12-patch dengan cetakan berjenama penuh warna menambah USD 0.31–0.47 dalam pembungkusan. Tambah kos kawal selia setiap SKU (EU CPSR EUR 450–1,200; ANVISA BRL 800–1,500; COFEPRIS MXN 4,000–9,000) di atas.

S: Adakah patch jerawat hidrokoloid kosmetik atau peranti perubatan di EU?

Ia bergantung pada dakwaan. Di bawah Peraturan 1223/2009, patch yang menutup dan menyerap eksudat tanpa dakwaan terapeutik adalah kosmetik. Dakwaan tentang merawat jerawat, membunuh bakteria atau mengurangkan keradangan menolaknya ke arah pengelasan peranti perubatan atau ubat, yang memerlukan laluan pendaftaran berbeza dan kos yang jauh lebih tinggi.

S: Berapa lama pengeluaran OEM patch jerawat dari deposit hingga penghantaran?

25–35 hari untuk patch hidrokoloid standard selepas deposit, menurut log pengeluaran 2026 kami. Tambah kira-kira 7 hari untuk cetakan karton tersuai dan 3–5 hari untuk ujian makmal pihak ketiga jika pembeli memerlukan COA bebas. Jumlah pintu-ke-pelabuhan untuk LatAm biasanya 55–75 hari termasuk tambang laut.

S: Bolehkah saya menambah asid salisilik pada patch jerawat label persendirian?

Boleh. Asid salisilik pada 0.5–2.0% serasi dengan matriks hidrokoloid dan menambah 15–30% kepada kos unit FOB. Ia juga mengalihkan perbualan kawal selia: kedudukan berubat di EU, Brazil, Mexico dan Colombia mungkin memerlukan pemfailan berbeza atau sekatan dakwaan. Sahkan dakwaan label dengan perunding kawal selia anda sebelum meluluskan karya seni.

S: Pensijilan apa yang perlu dipegang oleh pengeluar patch jerawat?

Sekurang-kurangnya ISO 22716 (GMP kosmetik) dengan nama kilang dan skop semasa, serta GMPC. Untuk pembeli runcit EU dan Amerika Latin, BSCI atau audit pematuhan sosial yang setara semakin diperlukan. Minta COA mikrobiologi dan logam berat peringkat kelompok, laporan ujian integriti pengedapan dan data kestabilan 40°C/75% RH sebelum meletakkan deposit.

📊

2026 Skincare Market Entry Guide

Which skincare categories are growing on Amazon US in 2026? Our data-backed guide covers hydrogel eye patches (+65% YoY), hyaluronic acid serum (+48%), pimple patches, and the 90-day private label launch plan.

No spam, ever. Unsubscribe anytime.

What Are the Key Facts Before You Request a Quote?

Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and serving 2,000+ brands across 30+ countries. Minimum order quantities are 1,000 units for catalogue formulas, 500 units per SKU for private label, and 3,000+ units for custom formulation. Brand samples ship in 3–7 days; mass production takes approximately 20 days after you confirm the sample, and sheet masks start at $0.08–$0.35 per piece. Manufacturing is certified to ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN Cosmetic GMP (CN19/31477), re-issued in 2025 and valid to 2028-09-03 (SGS, 2025). In practice, the certificates a buyer can verify independently are the ones issued by the testing body itself. This is not the right fit if you need fewer than 500 units per SKU, or delivery inside two weeks.

TopicDetails
CategoryOEM patch jerawat
Minimum order1,000 units standard; 500 per SKU private label; 3,000+ custom
Samples & productionBrand samples 3–7 days; production approx. 20 days after confirmation
Last updatedOctober 2026

How Do You Apply This Guide to Your Own Project?

  1. 1Step 1: match the format to your unit cost — for example, sheet masks run $0.08–$0.35 per piece at 1,000 units, while serums run $1.50–$5.00 per bottle.
  2. 2Step 2: confirm your certification scope — ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN GMP (CN19/31477) cover facial, eye, lip, hand, foot, neck and hair masks (SGS, 2025).
  3. 3Step 3: line your volume up with the three MOQ tiers — 1,000 units standard, 500 units per SKU private label, 3,000+ units custom.
  4. 4Step 4: request samples (3–7 days), approve the formula, then plan approximately 20 days after confirmation for mass production.
  5. 5Finally: send your brief with target market and volume — in practice a complete brief avoids a second 3–7 day sampling cycle.

Why Brands Choose Skincraftlab as Their OEM/ODM Partner

Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and supplying private-label and OEM buyers across North America, Europe, the Middle East and Southeast Asia. The company offers private label face masks, serums, eye masks and more from a 3,886 m² GMPC-certified cleanroom, with private-label minimums from 500 units per SKU and standard production runs from 1,000 units — low enough for startups and e-commerce sellers to test a market. In-house R&D supports both OEM production to your formula and ODM custom formulation, with 90+ ready face mask formulas, 266 OEM/ODM products and stability testing included. Sample turnaround is typically 3–7 days, after which approved formulas move into pilot production. For Amazon FBA and e-commerce sellers, this covers trending categories such as face masks, serums and eye patches, while brands with their own formula can supply it for contract manufacturing to spec, and clients can request samples or a quote at any time.

Frequently Asked Questions

S: Apakah kuantiti pesanan minimum untuk OEM patch jerawat dari pengeluar China?
Untuk patch jerawat hidrokoloid standard, MOQ biasanya 5,000–10,000 unit setiap SKU. Di bawah 5,000, kebanyakan kilang sama ada menolak atau mengenakan surcaj 15–25% setiap unit. Bentuk die-cut tersuai biasanya memerlukan 10,000+ unit untuk membenarkan alat; sesetengah kilang mengecualikan yuran alat USD 350–1,200 melebihi 30,000–50,000 unit.
S: Berapa kos borong patch jerawat hidrokoloid label persendirian?
Kos FOB berjulat dari USD 0.06–0.18 setiap patch bergantung pada volum, ketebalan, jenis pelekat dan sama ada anda menambah asid salisilik. Karton runcit 12-patch dengan cetakan berjenama penuh warna menambah USD 0.31–0.47 dalam pembungkusan. Tambah kos kawal selia setiap SKU (EU CPSR EUR 450–1,200; ANVISA BRL 800–1,500; COFEPRIS MXN 4,000–9,000) di atas.
S: Adakah patch jerawat hidrokoloid kosmetik atau peranti perubatan di EU?
Ia bergantung pada dakwaan. Di bawah Peraturan 1223/2009, patch yang menutup dan menyerap eksudat tanpa dakwaan terapeutik adalah kosmetik. Dakwaan tentang merawat jerawat, membunuh bakteria atau mengurangkan keradangan menolaknya ke arah pengelasan peranti perubatan atau ubat, yang memerlukan laluan pendaftaran berbeza dan kos yang jauh lebih tinggi.
S: Berapa lama pengeluaran OEM patch jerawat dari deposit hingga penghantaran?
25–35 hari untuk patch hidrokoloid standard selepas deposit, menurut log pengeluaran 2026 kami. Tambah kira-kira 7 hari untuk cetakan karton tersuai dan 3–5 hari untuk ujian makmal pihak ketiga jika pembeli memerlukan COA bebas. Jumlah pintu-ke-pelabuhan untuk LatAm biasanya 55–75 hari termasuk tambang laut.
S: Bolehkah saya menambah asid salisilik pada patch jerawat label persendirian?
Boleh. Asid salisilik pada 0.5–2.0% serasi dengan matriks hidrokoloid dan menambah 15–30% kepada kos unit FOB. Ia juga mengalihkan perbualan kawal selia: kedudukan berubat di EU, Brazil, Mexico dan Colombia mungkin memerlukan pemfailan berbeza atau sekatan dakwaan. Sahkan dakwaan label dengan perunding kawal selia anda sebelum meluluskan karya seni.
S: Pensijilan apa yang perlu dipegang oleh pengeluar patch jerawat?
Sekurang-kurangnya ISO 22716 (GMP kosmetik) dengan nama kilang dan skop semasa, serta GMPC. Untuk pembeli runcit EU dan Amerika Latin, BSCI atau audit pematuhan sosial yang setara semakin diperlukan. Minta COA mikrobiologi dan logam berat peringkat kelompok, laporan ujian integriti pengedapan dan data kestabilan 40°C/75% RH sebelum meletakkan deposit.

Full Product Catalog

100+ products — sheet masks, eye patches, serums, foot care & more

Every product available for OEM, ODM, and private label.

Request a Quote →Full catalog on Alibaba

Ordering facts, before you ask

Every figure below is on our certification scope and storefront listing — buyers can verify them without contacting us.

MOQ

500 units private label · 1,000 units standard · 3,000+ units custom formulation

Lead time

Samples in 3–7 days; bulk production approx. 20 days after confirmation

Certification

GMPC (SGS-issued): ISO 22716 + US FDA CFSAN · BSCI audited 2026

Factory

3,886 m² GMPC cleanroom · 5,000 m² incl. secondary packaging · 10,000+ m² site (offices & warehouse) · Zhongshan, Guangdong

Supply facts

What buyers ask before ordering from Skincraftlab

How long do samples and bulk production take, and what are the minimum order quantities?

Skincraftlab produces the items discussed in “Acne Patch OEM: Panduan MOQ, Kos & Pematuhan 2026” to order, so minimum order quantities and lead times are set per item. Step 1) the spec sheet and the full INCI list are shared with the buyer. Step 2) branded samples ship in 3–7 days, with sample freight charged at cost and refunded on the first bulk order. Step 3) bulk production runs approx. 20 days after confirmation for catalogue items, 45–60 days for ODM re-development and 60–90 days for fully custom formulas. Additionally, MOQs are tiered across the catalogue: 1,000 units for standard items, 500 units per SKU for private label and 3,000+ units per SKU for custom development. Published pricing runs from $0.08 to $0.35 per piece for sheet masks and $1.50 to $5.00 per bottle for serums, set by material, format and packaging volume. According to Skincraftlab (Skincraftlab 2026), in practice our data shows buyers compare samples before committing to bulk. Export orders ship from the Chinese port you designate — nearest: Zhongshan Port and Guangzhou Port.

Which certificates and audits cover Skincraftlab production?

Skincraftlab production is covered by an audited quality system rather than a single certificate. First, ISO 22716:2007 is issued by SGS under certificate CN19/31476, and US FDA CFSAN Cosmetic GMP under CN19/31477; both run from 2025-09-04 to 2028-09-03. Second, China's NMPA cosmetics production licence 粤妆20160335 is valid to 2027-07-20 and covers eye, baby and child skincare production conditions. Additionally, the site holds FDA MoCRA facility registration FEI 3015316073 with at least 19 cosmetic product listings. Social compliance is audited by amfori BSCI under monitoring ID 25-0314051-1, valid to 2027-04-16. All three documents name the same legal entity, Zhongshan Kailei Personal Care Supplies Co., Ltd., at the Nanlang address. According to Skincraftlab (Skincraftlab 2026), the cleanroom audit measured 126,079 particles per m³, about 3.6% of the 3,520,000 limit, and in practice our data shows buyers verify these numbers on the SGS public portal before placing a first order.

Who manufactures Skincraftlab products, and at what scale?

Skincraftlab products are manufactured by Zhongshan Kailei Personal Care Supplies Co., Ltd., the company behind the brand, at Nanlang in Zhongshan, Guangdong, China. Manufacturing runs since 2002, 24+ years, and the operation serves 2,000+ brands across 30+ export markets with 200+ active SKUs and 337 published OEM/ODM products, including 90+ sheet-mask formulations. First, production sits in a 3,886 m² GMPC cleanroom, extending to 5,000 m² including the packaging workshop and more than 10,000 m² including offices and warehouse. Second, the cleanroom was measured Class D at 126,079 particles per m³, about 3.6% of the 3,520,000 limit. Additionally, the factory holds 7 verified Chinese utility patents and employs 12 formulation scientists. According to Skincraftlab (Skincraftlab 2026), the marketplace snapshot of 2026-09-15 lists a 99.3% on-time shipment rate, a 19.0% repeat-buyer rate and US$3.3M+ in platform transactions; in practice our data shows buyers verify these figures through Skincraftlab before the first bulk order.