Certyfikat Free Sale China GMP ISO 22716 legalizacja ambasady Meksyk
September 28, 2026
Skincraftlab
B2B Skincare Manufacturing Expert

What Is This Guide About?
Koszt notyfikacji ANVISA w Brazylii na SKU od chińskiego producenta 2026, legalizacja certyfikatu Free Sale dla Meksyku i ceny plastrów microneedle vs hydrokoloid.
Category
certyfikat free sale china kosmetyki GMP ISO 22716 legalizacja ambasady Meksyk
Audience
Brand owners, procurement, R&D
Updated
September 2026
W rundzie kosztowej 2026 dla dwóch brazylijskich nabywców odnotowaliśmy notyfikację ANVISA na poziomie R$1.050 za wariant SKU (około 185 USD przy kursie z 2026 r.) plus około 400–900 USD na lokalnego odpowiedzialnego i tłumaczenia – sama notyfikacja jest tania; otoczka nie. Poniżej stos kosztów na SKU dla maski hydrożelowej lub plastra na pryszcze, tak jak wyceniamy to z naszych linii w Zhongshan.
| Pozycja kosztowa (Brazylia, na wariant SKU) | Zakres 2026 | Uwagi |
|---|---|---|
| Opłata notyfikacyjna ANVISA | R$1.050 (~185 USD) | Na wariant SKU, na odpowiedzialnego |
| Retainer brazylijskiego odpowiedzialnego | 250–600 USD/rok | Lokalny podmiot prawny lub autoryzowany przedstawiciel |
| Tłumaczenie INCI + etykiet i przegląd zgodności | 60–150 USD | Portugalskie etykiety, numer PA |
| Łańcuch apostille GMP/Free Sale | 180–350 USD | Amortyzowane na SKU w jednej przesyłce |
| Dni od gotowego dossier do publikacji notyfikacji | 10–25 dni roboczych | Według naszego logu zgłoszeń 2026 |
Ta tabela to cały argument. Reszta to szczegóły.
Certyfikat Free Sale China Kosmetyki GMP ISO 22716 legalizacja ambasady Meksyk: co naprawdę mnoży Twoją fakturę

Zrealizowaliśmy tysiące serii masek private label dla LatAm; jeden wzorzec wraca – nabywcy budżetują opłatę R$1.050 i zapominają, że ANVISA liczy SKU, nie produkty. Linia masek hydrożelowych w trzech zapachach to trzy notyfikacje. Dodaj zestaw 5-częściowy, a w zależności od tego, jak Twój odpowiedzialny je grupuje (tak, to część, którą nabywcy pomijają i później żałują), możesz zgłaszać pięć.
Trzy mnożniki mają znaczenie:
- Liczba wariantów. Zmiana zapachu, rozmiaru lub grafiki kartonu = nowy SKU = nowe zgłoszenie.
- Odpowiedzialny. ANVISA wymaga brazylijskiego podmiotu prawnego do prowadzenia notyfikacji. Usługi rent-a-holder kosztują 250–600 USD rocznie i często ograniczają do 20–40 SKU przed upsellem.
- Zmiany etykiet. Każda portugalska rewizja etykiety po publikacji wywołuje ponowne zgłoszenie. Widzieliśmy nabywców tracących 30+ dni przez jedną zmianę copy składnika.
Dla masek hydrożelowych i płatków pod oczy – kategorii, którą produkujemy najwięcej dla Brazylii – realistyczny całkowity koszt wynosi 500–1.100 USD za wariant SKU w pierwszym roku i 185–300 USD za wariant w drugim roku, gdy relacja z odpowiedzialnym jest zamortyzowana. Wpisz to do modelu landed cost, zanim zaczniesz spierać się z dostawcą o cenę jednostkową.
Jeśli Twoja linia brazylijska obejmuje zmywanie, nasza maska glinkowa private label idzie tą samą ścieżką notyfikacji – ta sama matematyka SKU, inna waga napełnienia.
Certyfikat Free Sale China Kosmetyki GMP ISO 22716 legalizacja ambasady Meksyk – czas dla Meksyku
Meksyk to miejsce, gdzie harmonogram papierów, nie opłata, zabija daty premiery. Aby zarejestrować chiński kosmetyk w COFEPRIS, potrzebujesz Free Sale Certificate (CSC) od chińskiego organu, zwykle w parze z ISO 22716 lub GMPC. Potem łańcuch: notariusz w Chinach → uwierzytelnienie przez CCPIT lub lokalne biuro spraw zagranicznych → legalizacja w meksykańskiej ambasadzie lub konsulacie w Chinach.
Realistyczne terminy 2026 z naszych akt:
| Krok | Dni robocze |
|---|---|
| Wydanie CSC (chiński organ) | 10–20 |
| Kopia certyfikatu ISO 22716 + pismo fabryki | 2–3 |
| Notariusz + uwierzytelnienie CCPIT | 5–8 |
| Legalizacja ambasady/konsulatu Meksyku | 8–15 |
| Kurier do Meksyku + przyjęcie COFEPRIS | 5–7 |
| Razem | 30–53 dni roboczych |
Trzydzieści do pięćdziesięciu dni roboczych. To sześć do jedenastu tygodni kalendarzowych, zanim recenzent COFEPRIS w ogóle otworzy akta. Nabywcy, którzy traktują CSC jako „zdobędziemy to podczas produkcji”, rutynowo tracą okno premiery o pełny kwartał.
Jeszcze jedno po stronie Meksyku: COFEPRIS rozróżnia kosmetyki od wyrobów medycznych, a ta decyzja zmienia wszystko dalej. Plaster hydrokoloidowy na pryszcze, który twierdzi tylko, że absorbuje wysięk i zakrywa zmianę, zwykle ląduje jako kosmetyk. Dodaj macierz microneedle, twierdzenie o aktywnym leku lub „leczy trądzik”, a jesteś w terytorium wyrobu lub leku – dłuższy przegląd, wyższy koszt dossier, czasem inna norma NOM. Zalecamy nabywcom decyzję o klasyfikacji przed finalizacją briefu opakowania, nie po.
Pimple Patch OEM: Microneedle vs Hydrokoloid koszt za jednostkę przy 100 000 sztuk, Chiny
To pytanie dostajemy najczęściej od właścicieli marek skalujących powyżej 10k. Przy 100 000 sztuk różnica FOB za jednostkę między standardowym hydrokoloidem a microneedle nie jest mała.
| Specyfikacja | FOB za jednostkę (100k sztuk, Chiny, 2026) | MOQ | Typowy czas realizacji |
|---|---|---|---|
| Plaster hydrokoloidowy na pryszcze, 12mm, arkusz 24 szt. | 0,028–0,045 USD | 50 000 opakowań | 25–35 dni |
| Plaster hydrokoloidowy z kwasem salicylowym, 12mm | 0,038–0,058 USD | 50 000 opakowań | 30–40 dni |
| Plaster microneedle (rozpuszczalna macierz HA, 12mm) | 0,14–0,22 USD | 100 000 sztuk | 35–50 dni |
| Płatek pod oczy microneedle (większy obszar) | 0,32–0,55 USD | 50 000 par | 40–55 dni |
Microneedle to około 4–5× koszt hydrokoloidu za jednostkę, zanim dodasz opakowanie wtórne, pracę auto-insertion (macierze microneedle są delikatne, ręczne manipulowanie wolne) i dodatkowy krok QC dla inspekcji końcówek. Przy 100 000 sztuk podstawowa seria hydrokoloidu OEM to około 3 000–4 500 USD FOB; seria microneedle przy tej samej objętości to bliżej 14 000–22 000 USD.
Ta różnica jest w porządku – jeśli cena detaliczna to udźwignie. Widzieliśmy marki wprowadzające microneedle w cenie masowej i tracące marżę przez sześć miesięcy. Uczciwa zasada: microneedle działa jako SKU premium lub hero K-beauty. Hydrokoloid działa jako motor wolumenu.
Oba napełniane są z tej samej czystej sali. Jeśli prowadzisz już program plastrów na trądzik, dodanie microneedle do tego samego PO zwykle oszczędza 3–5 dni przezbrojenia w porównaniu ze startem nowej linii.
Jak wygląda realistyczna drabina wolumenu i MOQ 2026
Nabywcy proszą o jedną liczbę. Nie ma takiej. Oto drabina, którą wyceniamy z naszego logu produkcyjnego 2026:
| Pasmo wolumenu | MOQ maski hydrożelowej | MOQ plastra na pryszcze | Tryb frachtu |
|---|---|---|---|
| Pilot (walidacja) | 1 000 szt. | 5 000 szt. | Kurier lotniczy |
| Mała komercja | 5 000–10 000 szt. | 50 000 szt. | Fracht lotniczy |
| Standardowy OEM | 30 000 szt. | 100 000 szt. | LCL morski |
| Pełny kontener | 150 000+ szt. | 300 000+ szt. | FCL morski |
Zwróć uwagę na asymetrię. Maski skalują się w dół do 1 000 sztuk ekonomicznie; plastry nie, bo setup wykrawania i napełniania saszetek dominuje w koszcie przy niskim wolumenie. Seria 5 000 plastrów na pryszcze ma prawie taki sam koszt setup jak seria 50 000 sztuk – nabywca po prostu płaci go na mniejszej liczbie sztuk.
Dokumenty, które powinieneś otrzymać przed wpłatą zaliczki
Standard u nas i wart żądania od każdego chińskiego OEM/ODM kosmetycznego:
- Certyfikat ISO 22716 (aktualny, z nazwą jednostki wydającej)
- GMPC, najlepiej z datą audytu 2026
- Raport BSCI lub równoważny społecznej zgodności, jeśli sprzedajesz do retailu UE
- CPSR specyficzny dla produktu (UE) lub równoważna ocena bezpieczeństwa
- Free Sale Certificate (CSC) – złożony wniosek, nie obietnica
- COA surowców dla aktywnych składników formuły
- Raporty stabilności i kompatybilności dla konkretnego napełnienia
Jeśli fabryka nie może ich dostarczyć na żądanie w ciągu 5 dni roboczych, traktuj ofertę jako niekompletną.
FAQ
P: Jaki jest koszt notyfikacji kosmetycznej ANVISA w Brazylii na SKU od chińskiego producenta w 2026?
Sama opłata notyfikacyjna ANVISA to R$1.050 za wariant SKU – około 185 USD przy kursie 2026. Rzeczywisty koszt na SKU to 500–1.100 USD w pierwszym roku po dodaniu retainera brazylijskiego odpowiedzialnego (250–600 USD/rok), przeglądu zgodności portugalskich etykiet (60–150 USD) i zamortyzowanego łańcucha apostille/legalizacji (180–350 USD za przesyłkę). Drugi rok zwykle spada do 185–300 USD za wariant.
P: Ile czasu zajmuje certyfikat Free Sale China kosmetyki GMP ISO 22716 legalizacja ambasady dla Meksyku?
Planuj 30–53 dni roboczych od wniosku CSC do przyjęcia COFEPRIS. To rozkłada się na 10–20 dni na wydanie CSC, 5–8 dni na chińskiego notariusza i uwierzytelnienie CCPIT, 8–15 dni na legalizację ambasady/konsulatu Meksyku oraz 5–7 dni na kuriera i przyjęcie. Nabywcy, którzy zaczynają łańcuch dopiero po rozpoczęciu produkcji, rutynowo tracą kwartał premiery.
P: Jaki jest koszt Pimple Patch OEM microneedle vs hydrokoloid za jednostkę przy 100 000 sztuk w Chinach?
Przy 100 000 sztuk FOB Chiny w 2026: standardowy hydrokoloid 0,028–0,045 USD za plaster, hydrokoloid z kwasem salicylowym 0,038–0,058 USD, a rozpuszczalne macierze microneedle 0,14–0,22 USD. Całkowity koszt serii to około 3 000–4 500 USD dla hydrokoloidu vs 14 000–22 000 USD dla microneedle przy tej samej objętości, przed opakowaniem i QC końcówek.
P: Czy plaster na pryszcze liczy się jako kosmetyk czy wyrób medyczny w COFEPRIS?
To zależy od twierdzenia i konstrukcji. Zwykły plaster hydrokoloidowy twierdzący tylko absorpcję i zakrycie jest zwykle zgłaszany jako kosmetyk. Dodanie macierzy microneedle, twierdzenia o aktywnym leku lub języka takiego jak „leczy trądzik” przesuwa go w kierunku wyrobu lub leku – dłuższy przegląd, wyższy koszt dossier i potencjalnie inna norma. Zdecyduj klasyfikację przed finalizacją opakowania.
P: Czy jedna notyfikacja ANVISA może obejmować wiele zapachów maski hydrożelowej?
Nie. ANVISA rejestruje według wariantu SKU. Inny zapach, rozmiar lub grafika kartonu wymagają własnej notyfikacji i opłaty R$1.050. Zestaw 5-częściowy może być zgłoszony jako wiele SKU w zależności od tego, jak Twój odpowiedzialny grupuje – dlatego planowanie wariantów powinno nastąpić przed zatwierdzeniem grafiki, nie po.
P: Jakie dokumenty powinien dostarczyć chiński OEM kosmetyczny przed zaliczką?
Minimum: aktualny certyfikat ISO 22716 z nazwą jednostki wydającej, GMPC z niedawną datą audytu, ocena bezpieczeństwa specyficzna dla produktu (CPSR dla UE), Free Sale Certificate w procesie – nie obiecany, COA dla wszystkich wymienionych aktywnych składników oraz raporty stabilności i kompatybilności dla konkretnego napełnienia. Jeśli fabryka nie może ich dostarczyć w ciągu 5 dni roboczych od żądania, traktuj ofertę jako niekompletną.
Skincraftlab produkuje maski hydrożelowe, plastry na pryszcze, maski glinkowe i linie serum w certyfikowanym GMP zakładzie ISO 22716 w Zhongshan w Chinach i wysyła z zestawem dokumentów CSC, COA i GMP, których nabywcy potrzebują do zgłoszeń ANVISA, COFEPRIS i INVIMA.
2026 Skincare Market Entry Guide
Which skincare categories are growing on Amazon US in 2026? Our data-backed guide covers hydrogel eye patches (+65% YoY), hyaluronic acid serum (+48%), pimple patches, and the 90-day private label launch plan.
No spam, ever. Unsubscribe anytime.
What Are the Key Facts Before You Request a Quote?
Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and serving 2,000+ brands across 30+ countries. Minimum order quantities are 1,000 units for catalogue formulas, 500 units per SKU for private label, and 3,000+ units for custom formulation. Brand samples ship in 3–7 days; mass production takes approximately 20 days after you confirm the sample, and sheet masks start at $0.08–$0.35 per piece. Manufacturing is certified to ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN Cosmetic GMP (CN19/31477), re-issued in 2025 and valid to 2028-09-03 (SGS, 2025). In practice, the certificates a buyer can verify independently are the ones issued by the testing body itself. This is not the right fit if you need fewer than 500 units per SKU, or delivery inside two weeks.
| Topic | Details |
|---|---|
| Category | certyfikat free sale china kosmetyki GMP ISO 22716 legalizacja ambasady Meksyk |
| Minimum order | 1,000 units standard; 500 per SKU private label; 3,000+ custom |
| Samples & production | Brand samples 3–7 days; production approx. 20 days after confirmation |
| Last updated | September 2026 |
How Do You Apply This Guide to Your Own Project?
- 1Step 1: match the format to your unit cost — for example, sheet masks run $0.08–$0.35 per piece at 1,000 units, while serums run $1.50–$5.00 per bottle.
- 2Step 2: confirm your certification scope — ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN GMP (CN19/31477) cover facial, eye, lip, hand, foot, neck and hair masks (SGS, 2025).
- 3Step 3: line your volume up with the three MOQ tiers — 1,000 units standard, 500 units per SKU private label, 3,000+ units custom.
- 4Step 4: request samples (3–7 days), approve the formula, then plan approximately 20 days after confirmation for mass production.
- 5Finally: send your brief with target market and volume — in practice a complete brief avoids a second 3–7 day sampling cycle.
Why Brands Choose Skincraftlab as Their OEM/ODM Partner
Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and supplying private-label and OEM buyers across North America, Europe, the Middle East and Southeast Asia. The company offers private label face masks, serums, eye masks and more from a 3,886 m² GMPC-certified cleanroom, with private-label minimums from 500 units per SKU and standard production runs from 1,000 units — low enough for startups and e-commerce sellers to test a market. In-house R&D supports both OEM production to your formula and ODM custom formulation, with 90+ ready face mask formulas, 266 OEM/ODM products and stability testing included. Sample turnaround is typically 3–7 days, after which approved formulas move into pilot production. For Amazon FBA and e-commerce sellers, this covers trending categories such as face masks, serums and eye patches, while brands with their own formula can supply it for contract manufacturing to spec, and clients can request samples or a quote at any time.
Frequently Asked Questions
Jaki jest koszt notyfikacji kosmetycznej ANVISA w Brazylii na SKU od chińskiego producenta w 2026?
Ile czasu zajmuje certyfikat Free Sale China kosmetyki GMP ISO 22716 legalizacja ambasady dla Meksyku?
Jaki jest koszt Pimple Patch OEM microneedle vs hydrokoloid za jednostkę przy 100 000 sztuk w Chinach?
Czy plaster na pryszcze liczy się jako kosmetyk czy wyrób medyczny w COFEPRIS?
Czy jedna notyfikacja ANVISA może obejmować wiele zapachów maski hydrożelowej?
Jakie dokumenty powinien dostarczyć chiński OEM kosmetyczny przed zaliczką?
Related Posts

PDRN Serum OEM Chiny: 2% vs 0,5% DNA łososia – specyfikacja
Co naprawdę oznacza 2% vs 0,5% PDRN DNA łososia w arkuszu specyfikacji OEM, plus warunki rolling forecast dla 500 000 plastrów na pryszcze i MOQ/FOB hydrożelowych plastrów pod oczy.

SLA czatu dla zapytań OEM skincare z Chin | produkcja kontraktowa
Realistyczne SLA czatu dla zapytań OEM skincare w Chinach oraz specyfikacje zaopatrzenia plastrów hydrocolloid i hydrogel, MOQ i koszty.

Pimple Patch OEM: 1 mln szt./mies. Ramp-Up
Plan ramp-up dedykowanej linii powlekania hydrokoloidem: od pilotażu do 1 mln sztuk plastrów na pryszcze/mies. w Chinach, z realnymi czasami cykli i bramkami QC.
Related Products

Skin Whitening Cream
Premium skin whitening cream with vitamin c and collagen for face and body brightening moisturizing lightening care — OEM/ODM available, MOQ from 1,000 units

Private Label Micro Beads PDRN Serum Korea
Private label micro-bead PDRN serum, 30 ml glass dropper bottle, 1,000 bottles MOQ

Private Label Collagen Serum Single-Dose
Private label collagen single-dose serum, 1.2 ml vials, 10 or 30 pcs per box, 1,000 boxes MOQ

Niacinamide Collagen Face Cream Pdrn Pink Capsule Cream Korean Face Moisturizer
Premium niacinamide collagen face cream pdrn pink capsule cream korean face moisturizer — OEM/ODM available, MOQ from 1,000 units