← Back to Blog
OEM အလှကုန်ထုတ်လုပ်မှု တရုတ်ချတ်တုံ့ပြန်မှု SLA လိုအပ်ချက်ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက် ဝက်ခြံကပ်ခွာ ပေးသွင်းသူဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက် vs ဟိုက်ဒရိုဂျယ် ကုန်ကျစရိတ်သီးသန့်တံဆိပ် ဝက်ခြံကပ်ခွာ MOQ

OEM အလှကုန်ထုတ်လုပ်မှု တရုတ်မှ စုံစမ်းမှုများအတွက် ချတ်တုံ့ပြန်မှု SLA

October 6, 2026

CS

Skincraftlab

B2B Skincare Manufacturing Expert

OEM အလှကုန်ထုတ်လုပ်မှု တရုတ်မှ စုံစမ်းမှုများအတွက် ချတ်တုံ့ပြန်မှု SLA

What Is This Guide About?

တရုတ်နိုင်ငံရှိ OEM အလှကုန်ထုတ်လုပ်မှု စုံစမ်းမှုများအတွက် လက်တွေ့ကျသော ချတ်တုံ့ပြန်မှု SLA နှင့် ဝက်ခြံကပ်ခွာပစ္စည်း သတ်မှတ်ချက်များ

Category

OEM အလှကုန်ထုတ်လုပ်မှု တရုတ်

Audience

Brand owners, procurement, R&D

Updated

October 2026

တရုတ်နိုင်ငံရှိ OEM အလှကုန်ထုတ်လုပ်မှု စုံစမ်းမှုအတွက် လက်တွေ့ကျသော ချတ်တုံ့ပြန်မှု SLA သည် တရုတ်စံတော်ချိန် 08:30–18:00 အတွင်း ပထမဆုံးလူသားတုံ့ပြန်မှုအတွက် အလုပ်ချိန် 1 နာရီ၊ 24 နာရီအတွင်း အမည်ဖော်ပြထားသော အကောင့်မန်နေဂျာ၊ နှင့် 3 အလုပ်ရက်အတွင်း MOQ၊ ထောက်ပံ့ရေးအချိန်နှင့် ယူနစ်စျေးနှုန်းတို့ကို ကြိုတင်ခန့်မှန်းပေးအပ်ခြင်းဖြစ်သည်။ ဤထက်ပိုမြန်သောအရာသည် ရိုးသားမှုမရှိပါ။ နှေးကွေးသောအရာသည် စက်ရုံမဟုတ်ဘဲ ကုန်သွယ်ကုမ္ပဏီကို ညွှန်ပြသည်။ SLA ကို စာဖြင့်တောင်းခံပါ — ချတ်ဝင်းဒိုးတွင်မဟုတ်ဘဲ စျေးနှုန်းကမ်းလှမ်းချက် PDF တွင်။

ကျွန်ုပ်တို့သည် ကျောက်ဆန်မှ ဝက်ခြံကပ်ခွာလိုင်းများကို အပတ်တိုင်း စျေးနှုန်းကမ်းလှမ်းသည် — ချတ်အမြန်နှုန်းမေးခွန်းသည် စျေးနှုန်းမေးခွန်းမတိုင်မီ ရောက်လာသည်။ ယင်းက ဝယ်ယူသူများ မည်သည့်နေရာတွင် ထိခိုက်ခဲ့သည်ကို ပြသသည်။

အဓိကစာရင်းအင်းများ: တရုတ် OEM စုံစမ်းမှုမှ ဝယ်ယူသူများ မျှော်လင့်သင့်သည့်အရာ

Skincraftlab mask RoHS test report — EU compliance

အဆင့်လက်တွေ့ကျသော SLAလွတ်သွားပါက အန္တရာယ်အချက်
ပထမဆုံးလူသားတုံ့ပြန်မှု (ချတ်/WeChat/အီးမေးလ်)အလုပ်ချိန် 1 နာရီ၊ 08:30–18:00 CSTအလိုအလျောက်တုံ့ပြန်မှုကွင်း၊ အမည်မပါ
နည်းပညာမေးခွန်းလွှာပြန်ပို့ထိုနေ့ သို့မဟုတ် နောက်အလုပ်ရက်မနက်လိုင်းရည်ညွှန်းချက်မပါသော ယေဘုယျ PDF
ခိုင်မာသော MOQ + ထောက်ပံ့ရေးအချိန် + FOB စျေးနှုန်း3 အလုပ်ရက်ရက် 3 ကျော်လွန်သည့် "မူတည်သည်၊ ဆွေးနွေးကြစို့"
နမူနာပို့ခြင်း (ရှိပြီးသားဖော်မြူလာ)5–7 အလုပ်ရက်နမူနာ "အသင့်" ဖြစ်သော်လည်း 12+ ရက်ကြာသည်
နမူနာပို့ခြင်း (စိတ်ကြိုက်ဖော်မြူလာ)12–18 အလုပ်ရက်လက်မှတ်ထိုးရန် ဖော်မြူလာဘရီဖ်ပြန်မပို့

အရင်းအမြစ်: 2026 ထုတ်လုပ်မှုမှတ်တမ်း၊ ကျွန်ုပ်တို့၏ ကျောက်ဆန်စက်ရုံ; 2026 Q1–Q3 အတွင်း ဝင်လာသော OEM စုံစမ်းမှု 400 ခန့်။

ချတ် SLA သည် အမှန်တကယ် အရည်အချင်းစစ်အချက်အလက်ဖြစ်ရသည့်အကြောင်း

ကျွန်ုပ်တို့၏ ကျောက်ဆန်စက်ရုံတွင် 2026 စစ်ဆေးရေးပတ်တွင် ကျွန်ုပ်တို့၏ စုံစမ်းမှုဝင်ပုံးရှိ တုံ့ပြန်မှုအချိန်များကို တစ်ပတ်ကြာ ထုတ်ယူကြည့်ခဲ့သည်။ ပုံစံမှာ ပျင်းစရာကောင်းပြီး တသမတ်တည်းဖြစ်သည်: ပစ်မှတ်စျေးကွက်၊ အမျိုးအစားနှင့် ပမာဏခန့်မှန်းချက်ပါလာသော စုံစမ်းမှုများသည် 40–70 မိနစ်အတွင်း အပြည့်အစုံတုံ့ပြန်မှုရသည်။ "မင်္ဂလာပါ၊ စျေးနှုန်းစာရင်းပို့ပါ" ဟုဆိုသော စုံစမ်းမှုများသည် — မှန်ကန်စွာ — နမူနာပုံစံပြန်ရသည်။ (ဝယ်ယူသူများသည် နမူနာပုံစံများကို မုန်းသည်။ ဝယ်ယူသူများလည်း နမူနာပုံစံစုံစမ်းမှုများ ပို့သည်။ နှစ်ခုလုံး မှန်သည်။)

ဝယ်ယူရေးအတွက် အရေးကြီးသည့်အပိုင်း: ချတ်တွင် နှေးကွေးစွာတုံ့ပြန်သော စက်ရုံသည် Change Orders တွင်လည်း နှေးကွေးစွာတုံ့ပြန်လေ့ရှိသည်။ သင်သည် သုညအပတ်တွင် မြင်တွေ့ရသော တုံ့ပြန်နိုင်စွမ်းသည် ကိုးလမြောက်လတွင် သင်ရရှိမည့်အရာဖြစ်သည် — အသုတ်တစ်ခုသည် ရှန်ကျန်းတွင် ရှိနေပြီး အနုပညာဖိုင်တွင် စာလုံးအမှားရှိနေချိန်တွင်။

ထို့ကြောင့် SLA ကို သင့်ကိုယ်တိုင် ဦးစွာသတ်မှတ်ပါ။ အောက်ပါအချက်များပါသော စုံစမ်းမှုပို့ပါ:

  • ထုတ်ကုန်အမျိုးအစား (ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက် ဝက်ခြံကပ်ခွာ၊ ဟိုက်ဒရိုဂျယ် မျက်စိကပ်ခွာ၊ သီးသန့်တံဆိပ် ရွှံ့မျက်နှာဖုံး)
  • ပစ်မှတ်စျေးကွက်နှင့် စည်းမျဉ်းလမ်းကြောင်း (US FDA OTC monograph vs EU CPSR vs COFEPRIS aviso)
  • ပထမဆုံးမှာယူမှုပမာဏနှင့် နှစ်စဉ်လမ်းကြောင်း
  • သင်သည် သီးသန့်တံဆိပ်၊ စိတ်ကြိုက်ဖော်မြူလာ သို့မဟုတ် ODM အပြည့်အစုံ လိုအပ်သလား

ဤလေးလိုင်းဘရီဖ်သည် 45 မိနစ်တုံ့ပြန်မှုနှင့် 4 ရက်တုံ့ပြန်မှုအကြား ကွာခြားချက်ဖြစ်သည်။ အချိန်တိုင်း။

တရုတ်မှ OEM အလှကုန်စုံစမ်းမှုများအတွက် ချတ်တုံ့ပြန်မှု SLA မျှော်လင့်ချက်သတ်မှတ်ခြင်း

SLA ကို စကားပြောဆိုမှုတွင်မဟုတ်ဘဲ RFQ တွင် ရေးပါ။ ကျွန်ုပ်တို့သည် ဝယ်ယူသူများကို အပိုဒ်သုံးပိုဒ် ထည့်သွင်းရန် တောင်းဆိုသည်:

  1. အမည်ဖော်ထားသော ဆက်သွယ်ရန်ပုဂ္ဂိုလ် — "နည်းပညာဆက်သွယ်မှုအားလုံးကို အမည်ဖော်ထားသော အင်ဂျင်နီယာတစ်ဦးက ကိုင်တွယ်သည်၊ thread တိုင်းတွင် ကော်ပီပို့သည်။"
  2. တုံ့ပြန်မှုနာရီ — "အလုပ်ရက်များတွင် အလုပ်ချိန်တစ်နာရီအတွင်း ပထမဆုံးအဓိကတုံ့ပြန်မှု; နမူနာယူစဉ် နေ့စဉ်စာဖြင့် အခြေအနေအစီရင်ခံစာ။"
  3. အဆင့်မြှင့်တင်ခြင်း — "အဓိကတုံ့ပြန်မှုမရှိဘဲ အလုပ်ရက်နှစ်ရက်ဆက်တိုက်ကုန်ဆုံးပါက အကောင့်သည် ပို့ကုန်မန်နေဂျာထံ လွှဲပြောင်းသည်။"

ကျွန်ုပ်တို့လုပ်ကိုင်သော EU ဝယ်ယူသူတစ်ဦး — အလတ်စားဆေးဆိုင်ကွင်းဆက်၊ သီးသန့်တံဆိပ် SKU 60 ခန့် — ဤအချက်ကို 2024 တွင် ၎င်းတို့၏ RFQ နမူနာပုံစံတွင် ထည့်ခဲ့သည်။ နမူနာလှည့်ပတ်မှုများသည် 9 ပတ်မှ 4 ပတ်အောက်သို့ ကျဆင်းခဲ့သည်။ ကျွန်ုပ်တို့ ပိုကြိုးစားလုပ်ခဲ့သောကြောင့်မဟုတ်ပါ။ မှိုကို ချိန်ညှိရန်လိုသည်ကို သိရန် သုံးရက်စောင့်နေရသူမရှိသောကြောင့်ဖြစ်သည်။

SLA အဓိပ္ပါယ်ဖွင့်ဆိုချက်သည် သင့်ဘက်တွင်လည်း အရေးကြီးသည်။ "အဓိကတုံ့ပြန်မှု" ဆိုသည်မှာ မေးထားသောမေးခွန်းအတွက် အဖြေဖြစ်သည်။ "ခဏစောင့်ပါ၊ စစ်ဆေးနေသည်" သည် အဓိကတုံ့ပြန်မှုမဟုတ်ပါ၊ ကောင်းသောစက်ရုံများ ယင်းကို သိသည်။

ပေးသွင်းသူသည် တုံ့ပြန်မှုကတိကဝတ်များကို စာဖြင့်မထည့်လိုပါက ဆက်ဆံရေးကို အရောင်းအဝယ်အဖြစ် သတ်မှတ်ပါ။ ကုန်ပစ္စည်းမျက်နှာဖုံးများအတွက် ကောင်းသည်။ စည်းမျဉ်းတင်သွင်းမှုပါသော မည်သည့်အရာအတွက်မျှ မကောင်းပါ။

တရုတ် OEM များ စျေးနှုန်းကမ်းလှမ်းသင့်သော ဝက်ခြံကပ်ခွာ ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက်ပစ္စည်း သတ်မှတ်ချက်များ

ဝယ်ယူသူအများစု ပထမဆုံးအံ့အားသင့်သည့်နေရာ။ ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက်သည် ပစ္စည်းတစ်မျိုးတည်းမဟုတ်ပါ — ၎င်းသည် ဖော်မြူလာမိသားစုဖြစ်ပြီး သတ်မှတ်ချက်စာရွက်သည် ကုန်ကျစရိတ်နှင့် စွမ်းဆောင်ရည်နှစ်ခုလုံးကို ဆုံးဖြတ်သည်။

သင်ကမ်းလှမ်းသင့်သည့်အရာ:

သတ်မှတ်ချက်ပါရာမီတာသာမန်အကွာအဝေးပရီမီယံအကွာအဝေးကုန်ကျစရိတ်သက်ရောက်မှု
အထူ0.30–0.45 mm0.50–0.80 mmအခြေခံအပေါ် +18–30%
ကပ်ခွာပိုလီမာစနစ်CMC + PIB ရောစပ်မှုCMC + PIB + တွယ်ကပ်မှုမြင့်အစေး+8–14%
စုပ်ယူနိုင်စွမ်း (12 mm အစက်တစ်ခုလျှင်)0.10–0.18 g0.20–0.35 g+20–35%
နောက်ခံဖလင်မှေးမှိန် PET၊ 25 µmမှေးမှိန် PU၊ 15–20 µm+12–25%
အစွန်းဖြတ်သည်းခံနိုင်မှု±0.3 mm±0.15 mm+5–10% (မှိုကုန်ကျစရိတ်)
ပိုးသန့်စင်မှု / ဇီဝဝန်ထုပ်ဝန်ပိုးပိုးမသန့်၊ <100 CFU/gပိုးသန့် ETO၊ SAL 10⁻⁶+40–60%

အရင်းအမြစ်: ကျွန်ုပ်တို့၏ 2026 ကုန်ကြမ်းဝယ်ယူမှုမှတ်တမ်း၊ ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက်စာရွက်လက်ကျန်၊ Q1–Q3။

ဝယ်ယူသူများ လွတ်သွားသော စက်ရုံအဆင့်အသေးစိတ်နှစ်ခု:

ပထမ၊ စုပ်ယူနိုင်စွမ်းနှင့် အထူသည် ဝတ်ဆင်ချိန်နှင့် အပေးအယူဖြစ်သည်။ 0.30 mm ကပ်ခွာတွင် 0.12 g စုပ်ယူနိုင်စွမ်းသည် နေ့ဘက်ကပ်ခွာဖြစ်သည်။ ၎င်းအပေါ် 12 နာရီအခိုင်အမာတောင်းဆိုပါက တိုင်ကြားချက်များ — သို့မဟုတ် ငွေပြန်အမ်းငွေရမည်။

ဒုတိယ၊ CMC အဆင့်သည် ဂျယ်ဖြစ်ပေါ်မှုအပြုအမူကို ပြောင်းလဲသည်၊ စျေးနှုန်းတစ်ခုတည်းမဟုတ်ပါ။ ပျစ်ဆိုင်မှုနည်း CMC သည် လျင်မြန်စွာရောင်ရမ်းပြီး အဆီပြန်သောအရေပြားတွင် အစွန်းများလွင့်နိုင်သည်။ (ဟုတ်သည်၊ ယင်းသည် ဝယ်ယူသူများ ကျော်သွားပြီး နောက်ပိုင်းတွင် နောင်တရသည့်အပိုင်း — များသောအားဖြင့် ပထမကွန်တိန်နာတင်ပို့ပြီးနောက်။)

သင့် OEM ထံမှ အသုတ်အလိုက် ကုန်ကြမ်း COA၊ g/m² တွင် ဖုံးလွှမ်းအလေးချိန်၊ နှင့် 40°C/75% RH တွင် 3 လအတွက် အရှိန်မြှင့်တည်ငြိမ်မှုဒေတာအချက်တို့ကို တောင်းပါ။ သုံးခုလုံးထုတ်လုပ်နိုင်ခြင်းမရှိပါက "ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက်" အခိုင်အမာသည် စျေးကွက်တံဆိပ်ပါသော ယေဘုယျကပ်ခွာဖြစ်နိုင်သည်။

OEM အစီအစဉ်များအတွက် ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက် vs ဟိုက်ဒရိုဂျယ် ဝက်ခြံကပ်ခွာ ထုတ်လုပ်မှုကုန်ကျစရိတ်နှိုင်းယှဉ်ချက်

ဤနှစ်ခုသည် အမြဲတမ်း အတူတကွစျေးနှုန်းကမ်းလှမ်းခံရပြီး ၎င်းတို့သည် အလဲအလှယ်မလုပ်နိုင်ပါ။ ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက်သည် စုပ်ယူနိုင်သော အနာဖုံးပိုလီမာဖြစ်သည်။ ဟိုက်ဒရိုဂျယ်သည် ရေအခြေခံဂျယ်မက်ထရစ်ဖြစ်သည် — အအေးခံခြင်း၊ အစိုဓာတ်ထိန်းသိမ်းခြင်းနှင့် ဓာတ်ပစ္စည်းများပို့ဆောင်ခြင်းအတွက် ပိုကောင်းသည်၊ စုပ်ယူမှုအတွက် အားနည်းသည်။

ကုန်ကျစရိတ်လိုင်းဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက် ဝက်ခြံကပ်ခွာဟိုက်ဒရိုဂျယ် ဝက်ခြံကပ်ခွာ
MOQ (စံအဝိုင်း၊ သီးသန့်တံဆိပ်)5,000–10,000 ခု2,000–5,000 ခု
ယူနစ် FOB ကုန်ကျစရိတ် (12 mm အစက်၊ ပုံနှိပ်နောက်ခံ)USD 0.035–0.070USD 0.045–0.090
စိတ်ကြိုက်ပုံစံမှိုနှင့် ပလိတ်USD 1,800–3,500 တစ်ကြိမ်USD 2,200–4,500 တစ်ကြိမ်
နမူနာထောက်ပံ့ရေးအချိန်7–12 အလုပ်ရက်10–16 အလုပ်ရက်
အစုလိုက်ထောက်ပံ့ရေးအချိန် (ပထမမှာယူမှု)28–38 ရက်32–45 ရက်
သိုလှောင်သက်တမ်း (ပုံမှန်)24–36 လ18–24 လ
အဓိကအခိုင်အမာအန္တရာယ်စုပ်ယူနိုင်စွမ်း + ဝတ်ဆင်ချိန်ကြာရှည်ခံဆေး + ရေလှုပ်ရှားမှု

ကိန်းဂဏန်းများသည် ကျွန်ုပ်တို့၏ 2026 စျေးနှုန်းကမ်းလှမ်းချက်များမှ ဥရောပနှင့် အမေရိကန်ဝယ်ယူသူများအတွက်၊ SKU တစ်ခုလျှင် 10k–100k ခု။

အမြတ်အစွန်းဇာတ်လမ်း: ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက်ယူနစ်များသည် ထုတ်လုပ်ရန်ပိုစျေးသက်သာသည်၊ သို့သော် မှိုကုန်ကျစရိတ်သည် ပမာဏနည်းပါက လေးလံသည်။ ဟိုက်ဒရိုဂျယ်ယူနစ်များသည် တစ်ခုလျှင်ပိုကုန်ကျသော်လည်း အသုတ်ငယ်များကို ပိုမိုခံနိုင်သည်၊ SKU တစ်ခုတည်းကို စမ်းသပ်သော တည်ထောင်သူများအတွက် သင့်တော်သည်။ သင့်ပထမမှာယူမှုသည် 8,000 ခုအောက်ဖြစ်ပါက ဟိုက်ဒရိုဂျယ်သည် များသောအားဖြင့် အရင်းပြန်ရသည် သို့မဟုတ် အနိုင်ရသည်။ 15,000 ခုအထက်တွင် ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက်သည် ယူနစ်ကုန်ကျစရိတ်တွင် အနိုင်ရသည် — ရှင်းလင်းစွာ။

သင်သည် ဝက်ခြံထုတ်ကုန်လိုင်းတည်ဆောက်နေပါက ဟိုက်ဒရိုဂျယ်စာရွက်မျက်နှာဖုံးလိုင်း သည် ဝယ်ယူသူအများစု တူညီသော PO တွင် ထည့်သော ကပ်လျက် SKU ဖြစ်သည်။ တူညီသောဖြတ်တောက်မှုအခြေခံအဆောက်အအုံ၊ မတူညီသောအခိုင်အမာအစု။

တရုတ် OEM စုံစမ်းမှုကို နှေးကွေးစေသည့်အရာ — နှင့် မည်သို့ပြုပြင်ရမည်

ကျွန်ုပ်တို့၏ ဝင်ပုံးမှ: နှေးကွေးသောတုံ့ပြန်မှုများ၏ 60–70% သည် ကျွန်ုပ်တို့ဘက်မဟုတ်ဘဲ ဝယ်ယူသူဘက်မှ ပြန်ခြေရာခံသည်။

  • မရှင်းလင်းသောအမျိုးအစား ("အလှကုန်ထုတ်ကုန်များ") — 1–2 ရက်ကုန်ကျသည်
  • ပစ်မှတ်စျေးကွက်အမည်မဖော် — 1–3 ရက်ကုန်ကျသည်၊ အကြောင်းမှာ လိုက်နာမှုအခြေခံလုံးဝပြောင်းလဲသည် (FDA monograph vs CPSR vs ANVISA)
  • ပမာဏအကွာအဝေးမရှိ — တစ်ရက်ကုန်ကျသည်၊ အကြောင်းမှာ MOQ အပိုင်းအခြားများသည် စျေးနှုန်းကမ်းလှမ်းမှုဖွဲ့စည်းပုံကို ပြောင်းလဲသည်
  • ကုန်အမှတ်တံဆိပ် မှတ်ပုံမတင်ရသေး — အနုပညာဖိုင်အဆင့်တွင် အောက်ပိုင်းတွင် ရက်သတ္တပတ်များစွာကုန်ကျသည်

ဘရီဖ်ကို ပြုပြင်ပါ။ ကျန်တာအားလုံး လိုက်လာလိမ့်မည်။

မကြာခဏမေးခွန်းများ

မေး: တရုတ်နိုင်ငံရှိ OEM အလှကုန်စုံစမ်းမှုအတွက် ပုံမှန်ချတ်တုံ့ပြန်မှု SLA မျှော်လင့်ချက်သည် ဘာလဲ?

တရုတ်နိုင်ငံရှိ OEM အလှကုန်စုံစမ်းမှုအတွက် ပုံမှန်ချတ်တုံ့ပြန်မှု SLA မျှော်လင့်ချက်သည် တရုတ်စံတော်ချိန် အလုပ်ချိန်အတွင်း ပထမဆုံးလူသားတုံ့ပြန်မှုအတွက် အလုပ်ချိန်တစ်နာရီ၊ 24 နာရီအတွင်း အမည်ဖော်ထားသော အကောင့်မန်နေဂျာ၊ နှင့် 3 အလုပ်ရက်အတွင်း ခိုင်မာသော MOQ၊ ထောက်ပံ့ရေးအချိန်နှင့် FOB စျေးနှုန်းဖြစ်သည်။ စိတ်ကြိုက်အစီအစဉ်အတွက် ချက်ချင်းစျေးနှုန်းဟုဆိုသော မည်သည့်အရာမဆို တတိယပါတီမှတစ်ဆင့် စျေးနှုန်းကမ်းလှမ်းသော ကုန်သွယ်ကုမ္ပဏီနီးပါးဖြစ်သည်။ SLA ကို စျေးနှုန်းကမ်းလှမ်းချက်တွင်တောင်းပါ၊ ချတ်ဝင်းဒိုးတွင်သာမဟုတ်ပါ။

မေး: တရုတ် OEM ထံမှ ဝက်ခြံကပ်ခွာ ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက်ပစ္စည်း သတ်မှတ်ချက်များကို မည်သို့စစ်ဆေးရမည်နည်း?

စာရွက်စာတမ်းသုံးခုတောင်းပါ: အသုတ်အလိုက် ကုန်ကြမ်း COA၊ g/m² တွင် ဖုံးလွှမ်းအလေးချိန်၊ နှင့် 40°C/75% RH တွင် 3 လအရှိန်မြှင့်တည်ငြိမ်မှုဒေတာ။ ထို့နောက် နောက်ခံဖလင်ပေးသွင်းသူအမည်နှင့် mm တွင် အစွန်းဖြတ်သည်းခံနိုင်မှုကို တောင်းပါ။ တကယ့်ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက်ထုတ်လုပ်သော စက်ရုံသည် ဤအားလုံးကို 2–3 အလုပ်ရက်အတွင်း ပေးလိမ့်မည်။ စျေးကွက်သတ်မှတ်ချက်စာရွက်သာပို့သော ပေးသွင်းသူသည် အမှတ်တံဆိပ်အလွှာပါသော ကပ်ခွာလက်ကျန်ကို ပြန်ရောင်းနေဖွယ်ရှိသည်။

မေး: 10,000 ခုတွင် ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက် vs ဟိုက်ဒရိုဂျယ် ဝက်ခြံကပ်ခွာ ထုတ်လုပ်မှုကုန်ကျစရိတ်နှိုင်းယှဉ်ချက်သည် ဘယ်လိုဖြစ်သနည်း?

ပုံနှိပ်နောက်ခံပါသော 12 mm အဝိုင်းအစက် 10,000 ခုတွင် ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက်သည် ယူနစ်တစ်ခုလျှင် FOB USD 0.035–0.070 ရှိသည်။ ဟိုက်ဒရိုဂျယ်သည် USD 0.045–0.090 ရှိသည်။ ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက်အတွက် USD 1,800–3,500 သို့မဟုတ် ဟိုက်ဒရိုဂျယ်အတွက် USD 2,200–4,500 တစ်ကြိမ်မှိုနှင့်ပလိတ်ကုန်ကျစရိတ်ထည့်ပါ။ 8,000 ခုအောက်တွင် ဟိုက်ဒရိုဂျယ်သည် ကိရိယာပိုင်းခြားမှုနည်းသောကြောင့် ယေဘုယျအားဖြင့် ပိုစျေးသက်သာသည်။ 15,000 ခုအထက်တွင် ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက်သည် ယူနစ်ကုန်ကျစရိတ်တွင် ရှင်းလင်းသောအနားဖြင့် အနိုင်ရသည်။

မေး: 2026 ခုနှစ်တွင် တရုတ်အလှကုန်စက်ရုံအတွက် 1 နာရီချတ် SLA သည် လက်တွေ့ကျပါသလား?

ဟုတ်သည်၊ အလုပ်ချိန်အတွင်း။ ကျွန်ုပ်တို့၏ ကျောက်ဆန်စက်ရုံတွင် 2026 Q1–Q3 မှ OEM စုံစမ်းမှု 400 ခန့်သည် ပြည့်စုံသောဘရီဖ်များတွင် ပျမ်းမျှပထမတုံ့ပြန်မှု 47 မိနစ်နှင့် မပြည့်စုံသောဘရီဖ်များတွင် 6.5 နာရီရှိခဲ့သည်။ ကိန်းရှင်သည် စက်ရုံစွမ်းရည်မဟုတ်ပါ — စုံစမ်းမှုက အမျိုးအစား၊ ပစ်မှတ်စျေးကွက်နှင့် ပမာဏခန့်မှန်းချက်ကို အမည်ဖော်ခြင်းရှိမရှိဖြစ်သည်။ ညအိပ်စုံစမ်းမှုများ (တရုတ်အချိန်) သည် နောက်အလုပ်ရက်မနက်တွင် ဖြေကြားခံရသည်။

မေး: သီးသန့်တံဆိပ် ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက် ဝက်ခြံကပ်ခွာအတွက် မည်သည့် MOQ ကို မျှော်လင့်သင့်သနည်း?

သင့်အမှတ်တံဆိပ်ပါသော စံအဝိုင်းဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက်ကပ်ခွာများသည် သီးသန့်တံဆိပ်အတွက် 5,000–10,000 ခုနှင့် ဟိုက်ဒရိုဂျယ်အတွက် 2,000–5,000 ခုမှစသည်။ စိတ်ကြိုက်ပုံစံများသည် ကိရိယာကုန်ကျစရိတ်ကို တိုးစေသော်လည်း များသောအားဖြင့် MOQ ကို မတိုးစေပါ။ ပေးသွင်းသူသည် စိတ်ကြိုက်မှိုဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက်ကပ်ခွာအတွက် ခု 500 ကို စျေးနှုန်းကမ်းလှမ်းပါက ရောင်းချသူသည် လက်ကျန်အင်တုံမှ ရင်းမြစ်ရှာနေပြီး အသုတ်တစ်ခုမှတစ်ခုသို့ တသမတ်တည်းဖြစ်မှုကို အာမခံနိုင်မည်မဟုတ်ပါ။

မေး: မြန်ဆန်သောချတ်တုံ့ပြန်မှုသည် ပေးသွင်းသူ ပိုမိုယုံကြည်စိတ်ချရသည်ဟု ဆိုလိုပါသလား?

သူ့အလိုလိုတော့မဟုတ်ပါ။ စာရွက်စာတမ်းမပါသော အမြန်နှုန်းသည် အရောင်းအမူအယာဖြစ်သည်။ အရေးကြီးသည်မှာ 40 မိနစ်တွင်ဖြေခဲ့သူတူညီသောလူသည် 3 ရက်အတွင်း COA၊ တည်ငြိမ်မှုအစီရင်ခံစာနှင့် လိုက်နာမှုလမ်းကြောင်းမှတ်စုကို ထုတ်လုပ်နိုင်ခြင်းရှိမရှိဖြစ်သည်။ နှေးကွေးသောတုံ့ပြန်မှုများသည် ဆန့်ကျင်ဘက်အားဖြင့် ယုံကြည်စိတ်ချရသော သတိပေးအချက်ဖြစ်သည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ 2026 မှတ်တမ်းတွင် ပထမဆုံးနည်းပညာတုံ့ပြန်မှုအတွက် 48 နာရီကျော်ကြာသော ကျွန်ုပ်တို့အကဲဖြတ်ခဲ့သည့် ပေးသွင်းသူများသည် နမူနာသတ်မှတ်ရက်များကို 4 ကြိမ်တွင် 3 ကြိမ် လွတ်သွားခဲ့သည်။

📊

2026 Skincare Market Entry Guide

Which skincare categories are growing on Amazon US in 2026? Our data-backed guide covers hydrogel eye patches (+65% YoY), hyaluronic acid serum (+48%), pimple patches, and the 90-day private label launch plan.

No spam, ever. Unsubscribe anytime.

What Are the Key Facts Before You Request a Quote?

Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and serving 2,000+ brands across 30+ countries. Minimum order quantities are 1,000 units for catalogue formulas, 500 units per SKU for private label, and 3,000+ units for custom formulation. Brand samples ship in 3–7 days; mass production takes approximately 20 days after you confirm the sample, and sheet masks start at $0.08–$0.35 per piece. Manufacturing is certified to ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN Cosmetic GMP (CN19/31477), re-issued in 2025 and valid to 2028-09-03 (SGS, 2025). In practice, the certificates a buyer can verify independently are the ones issued by the testing body itself. This is not the right fit if you need fewer than 500 units per SKU, or delivery inside two weeks.

TopicDetails
CategoryOEM အလှကုန်ထုတ်လုပ်မှု တရုတ်
Minimum order1,000 units standard; 500 per SKU private label; 3,000+ custom
Samples & productionBrand samples 3–7 days; production approx. 20 days after confirmation
Last updatedOctober 2026

How Do You Apply This Guide to Your Own Project?

  1. 1Step 1: match the format to your unit cost — for example, sheet masks run $0.08–$0.35 per piece at 1,000 units, while serums run $1.50–$5.00 per bottle.
  2. 2Step 2: confirm your certification scope — ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN GMP (CN19/31477) cover facial, eye, lip, hand, foot, neck and hair masks (SGS, 2025).
  3. 3Step 3: line your volume up with the three MOQ tiers — 1,000 units standard, 500 units per SKU private label, 3,000+ units custom.
  4. 4Step 4: request samples (3–7 days), approve the formula, then plan approximately 20 days after confirmation for mass production.
  5. 5Finally: send your brief with target market and volume — in practice a complete brief avoids a second 3–7 day sampling cycle.

Why Brands Choose Skincraftlab as Their OEM/ODM Partner

Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and supplying private-label and OEM buyers across North America, Europe, the Middle East and Southeast Asia. The company offers private label face masks, serums, eye masks and more from a 3,886 m² GMPC-certified cleanroom, with private-label minimums from 500 units per SKU and standard production runs from 1,000 units — low enough for startups and e-commerce sellers to test a market. In-house R&D supports both OEM production to your formula and ODM custom formulation, with 90+ ready face mask formulas, 266 OEM/ODM products and stability testing included. Sample turnaround is typically 3–7 days, after which approved formulas move into pilot production. For Amazon FBA and e-commerce sellers, this covers trending categories such as face masks, serums and eye patches, while brands with their own formula can supply it for contract manufacturing to spec, and clients can request samples or a quote at any time.

Frequently Asked Questions

မေး: တရုတ်နိုင်ငံရှိ OEM အလှကုန်စုံစမ်းမှုအတွက် ပုံမှန်ချတ်တုံ့ပြန်မှု SLA မျှော်လင့်ချက်သည် ဘာလဲ?
တရုတ်နိုင်ငံရှိ OEM အလှကုန်စုံစမ်းမှုအတွက် ပုံမှန်ချတ်တုံ့ပြန်မှု SLA မျှော်လင့်ချက်သည် တရုတ်စံတော်ချိန် အလုပ်ချိန်အတွင်း ပထမဆုံးလူသားတုံ့ပြန်မှုအတွက် အလုပ်ချိန်တစ်နာရီ၊ 24 နာရီအတွင်း အမည်ဖော်ထားသော အကောင့်မန်နေဂျာ၊ နှင့် 3 အလုပ်ရက်အတွင်း ခိုင်မာသော MOQ၊ ထောက်ပံ့ရေးအချိန်နှင့် FOB စျေးနှုန်းဖြစ်သည်။ စိတ်ကြိုက်အစီအစဉ်အတွက် ချက်ချင်းစျေးနှုန်းဟုဆိုသော မည်သည့်အရာမဆို တတိယပါတီမှတစ်ဆင့် စျေးနှုန်းကမ်းလှမ်းသော ကုန်သွယ်ကုမ္ပဏီနီးပါးဖြစ်သည်။ SLA ကို စျေးနှုန်းကမ်းလှမ်းချက်တွင်တောင်းပါ၊ ချတ်ဝင်းဒိုးတွင်သာမဟုတ်ပါ။
မေး: တရုတ် OEM ထံမှ ဝက်ခြံကပ်ခွာ ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက်ပစ္စည်း သတ်မှတ်ချက်များကို မည်သို့စစ်ဆေးရမည်နည်း?
စာရွက်စာတမ်းသုံးခုတောင်းပါ: အသုတ်အလိုက် ကုန်ကြမ်း COA၊ g/m² တွင် ဖုံးလွှမ်းအလေးချိန်၊ နှင့် 40°C/75% RH တွင် 3 လအရှိန်မြှင့်တည်ငြိမ်မှုဒေတာ။ ထို့နောက် နောက်ခံဖလင်ပေးသွင်းသူအမည်နှင့် mm တွင် အစွန်းဖြတ်သည်းခံနိုင်မှုကို တောင်းပါ။ တကယ့်ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက်ထုတ်လုပ်သော စက်ရုံသည် ဤအားလုံးကို 2–3 အလုပ်ရက်အတွင်း ပေးလိမ့်မည်။ စျေးကွက်သတ်မှတ်ချက်စာရွက်သာပို့သော ပေးသွင်းသူသည် အမှတ်တံဆိပ်အလွှာပါသော ကပ်ခွာလက်ကျန်ကို ပြန်ရောင်းနေဖွယ်ရှိသည်။
မေး: 10,000 ခုတွင် ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက် vs ဟိုက်ဒရိုဂျယ် ဝက်ခြံကပ်ခွာ ထုတ်လုပ်မှုကုန်ကျစရိတ်နှိုင်းယှဉ်ချက်သည် ဘယ်လိုဖြစ်သနည်း?
ပုံနှိပ်နောက်ခံပါသော 12 mm အဝိုင်းအစက် 10,000 ခုတွင် ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက်သည် ယူနစ်တစ်ခုလျှင် FOB USD 0.035–0.070 ရှိသည်။ ဟိုက်ဒရိုဂျယ်သည် USD 0.045–0.090 ရှိသည်။ ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက်အတွက် USD 1,800–3,500 သို့မဟုတ် ဟိုက်ဒရိုဂျယ်အတွက် USD 2,200–4,500 တစ်ကြိမ်မှိုနှင့်ပလိတ်ကုန်ကျစရိတ်ထည့်ပါ။ 8,000 ခုအောက်တွင် ဟိုက်ဒရိုဂျယ်သည် ကိရိယာပိုင်းခြားမှုနည်းသောကြောင့် ယေဘုယျအားဖြင့် ပိုစျေးသက်သာသည်။ 15,000 ခုအထက်တွင် ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက်သည် ယူနစ်ကုန်ကျစရိတ်တွင် ရှင်းလင်းသောအနားဖြင့် အနိုင်ရသည်။
မေး: 2026 ခုနှစ်တွင် တရုတ်အလှကုန်စက်ရုံအတွက် 1 နာရီချတ် SLA သည် လက်တွေ့ကျပါသလား?
ဟုတ်သည်၊ အလုပ်ချိန်အတွင်း။ ကျွန်ုပ်တို့၏ ကျောက်ဆန်စက်ရုံတွင် 2026 Q1–Q3 မှ OEM စုံစမ်းမှု 400 ခန့်သည် ပြည့်စုံသောဘရီဖ်များတွင် ပျမ်းမျှပထမတုံ့ပြန်မှု 47 မိနစ်နှင့် မပြည့်စုံသောဘရီဖ်များတွင် 6.5 နာရီရှိခဲ့သည်။ ကိန်းရှင်သည် စက်ရုံစွမ်းရည်မဟုတ်ပါ — စုံစမ်းမှုက အမျိုးအစား၊ ပစ်မှတ်စျေးကွက်နှင့် ပမာဏခန့်မှန်းချက်ကို အမည်ဖော်ခြင်းရှိမရှိဖြစ်သည်။ ညအိပ်စုံစမ်းမှုများ (တရုတ်အချိန်) သည် နောက်အလုပ်ရက်မနက်တွင် ဖြေကြားခံရသည်။
မေး: သီးသန့်တံဆိပ် ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက် ဝက်ခြံကပ်ခွာအတွက် မည်သည့် MOQ ကို မျှော်လင့်သင့်သနည်း?
သင့်အမှတ်တံဆိပ်ပါသော စံအဝိုင်းဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက်ကပ်ခွာများသည် သီးသန့်တံဆိပ်အတွက် 5,000–10,000 ခုနှင့် ဟိုက်ဒရိုဂျယ်အတွက် 2,000–5,000 ခုမှစသည်။ စိတ်ကြိုက်ပုံစံများသည် ကိရိယာကုန်ကျစရိတ်ကို တိုးစေသော်လည်း များသောအားဖြင့် MOQ ကို မတိုးစေပါ။ ပေးသွင်းသူသည် စိတ်ကြိုက်မှိုဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက်ကပ်ခွာအတွက် ခု 500 ကို စျေးနှုန်းကမ်းလှမ်းပါက ရောင်းချသူသည် လက်ကျန်အင်တုံမှ ရင်းမြစ်ရှာနေပြီး အသုတ်တစ်ခုမှတစ်ခုသို့ တသမတ်တည်းဖြစ်မှုကို အာမခံနိုင်မည်မဟုတ်ပါ။
မေး: မြန်ဆန်သောချတ်တုံ့ပြန်မှုသည် ပေးသွင်းသူ ပိုမိုယုံကြည်စိတ်ချရသည်ဟု ဆိုလိုပါသလား?
သူ့အလိုလိုတော့မဟုတ်ပါ။ စာရွက်စာတမ်းမပါသော အမြန်နှုန်းသည် အရောင်းအမူအယာဖြစ်သည်။ အရေးကြီးသည်မှာ 40 မိနစ်တွင်ဖြေခဲ့သူတူညီသောလူသည် 3 ရက်အတွင်း COA၊ တည်ငြိမ်မှုအစီရင်ခံစာနှင့် လိုက်နာမှုလမ်းကြောင်းမှတ်စုကို ထုတ်လုပ်နိုင်ခြင်းရှိမရှိဖြစ်သည်။ နှေးကွေးသောတုံ့ပြန်မှုများသည် ဆန့်ကျင်ဘက်အားဖြင့် ယုံကြည်စိတ်ချရသော သတိပေးအချက်ဖြစ်သည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ 2026 မှတ်တမ်းတွင် ပထမဆုံးနည်းပညာတုံ့ပြန်မှုအတွက် 48 နာရီကျော်ကြာသော ကျွန်ုပ်တို့အကဲဖြတ်ခဲ့သည့် ပေးသွင်းသူများသည် နမူနာသတ်မှတ်ရက်များကို 4 ကြိမ်တွင် 3 ကြိမ် လွတ်သွားခဲ့သည်။

Full Product Catalog

100+ products — sheet masks, eye patches, serums, foot care & more

Every product available for OEM, ODM, and private label.

Request a Quote →Full catalog on Alibaba

Ordering facts, before you ask

Every figure below is on our certification scope and storefront listing — buyers can verify them without contacting us.

MOQ

500 units private label · 1,000 units standard · 3,000+ units custom formulation

Lead time

Samples in 3–7 days; bulk production approx. 20 days after confirmation

Certification

GMPC (SGS-issued): ISO 22716 + US FDA CFSAN · BSCI audited 2026

Factory

3,886 m² GMPC cleanroom · 5,000 m² incl. secondary packaging · 10,000+ m² site (offices & warehouse) · Zhongshan, Guangdong

Supply facts

What buyers ask before ordering from Skincraftlab

How long do samples and bulk production take, and what are the minimum order quantities?

Skincraftlab produces the items discussed in “OEM အလှကုန်ထုတ်လုပ်မှု တရုတ်မှ စုံစမ်းမှုများအတွက် ချတ်တုံ့ပြန်မှု SLA” to order, so minimum order quantities and lead times are set per item. Step 1) the spec sheet and the full INCI list are shared with the buyer. Step 2) branded samples ship in 3–7 days, with sample freight charged at cost and refunded on the first bulk order. Step 3) bulk production runs approx. 20 days after confirmation for catalogue items, 45–60 days for ODM re-development and 60–90 days for fully custom formulas. Additionally, MOQs are tiered across the catalogue: 1,000 units for standard items, 500 units per SKU for private label and 3,000+ units per SKU for custom development. Published pricing runs from $0.08 to $0.35 per piece for sheet masks and $1.50 to $5.00 per bottle for serums, set by material, format and packaging volume. According to Skincraftlab (Skincraftlab 2026), in practice our data shows buyers compare samples before committing to bulk. Export orders ship from the Chinese port you designate — nearest: Zhongshan Port and Guangzhou Port.

Which certificates and audits cover Skincraftlab production?

Skincraftlab production is covered by an audited quality system rather than a single certificate. First, ISO 22716:2007 is issued by SGS under certificate CN19/31476, and US FDA CFSAN Cosmetic GMP under CN19/31477; both run from 2025-09-04 to 2028-09-03. Second, China's NMPA cosmetics production licence 粤妆20160335 is valid to 2027-07-20 and covers eye, baby and child skincare production conditions. Additionally, the site holds FDA MoCRA facility registration FEI 3015316073 with at least 19 cosmetic product listings. Social compliance is audited by amfori BSCI under monitoring ID 25-0314051-1, valid to 2027-04-16. All three documents name the same legal entity, Zhongshan Kailei Personal Care Supplies Co., Ltd., at the Nanlang address. According to Skincraftlab (Skincraftlab 2026), the cleanroom audit measured 126,079 particles per m³, about 3.6% of the 3,520,000 limit, and in practice our data shows buyers verify these numbers on the SGS public portal before placing a first order.

Who manufactures Skincraftlab products, and at what scale?

Skincraftlab products are manufactured by Zhongshan Kailei Personal Care Supplies Co., Ltd., the company behind the brand, at Nanlang in Zhongshan, Guangdong, China. Manufacturing runs since 2002, 24+ years, and the operation serves 2,000+ brands across 30+ export markets with 200+ active SKUs and 337 published OEM/ODM products, including 90+ sheet-mask formulations. First, production sits in a 3,886 m² GMPC cleanroom, extending to 5,000 m² including the packaging workshop and more than 10,000 m² including offices and warehouse. Second, the cleanroom was measured Class D at 126,079 particles per m³, about 3.6% of the 3,520,000 limit. Additionally, the factory holds 7 verified Chinese utility patents and employs 12 formulation scientists. According to Skincraftlab (Skincraftlab 2026), the marketplace snapshot of 2026-09-15 lists a 99.3% on-time shipment rate, a 19.0% repeat-buyer rate and US$3.3M+ in platform transactions; in practice our data shows buyers verify these figures through Skincraftlab before the first bulk order.