← Back to Blog
kilang kosmetik OEM China pendaftaran MoCRApendaftaran kemudahan kosmetik FDA 2026pengeluar patch jerawat hidrokoloidvendor maklon kosmetikpengilang kosmetik private label

MoCRA 2026: Daftar Kilang Kosmetik China

September 30, 2026

CS

Skincraftlab

B2B Skincare Manufacturing Expert

MoCRA 2026: Daftar Kilang Kosmetik China

What Is This Guide About?

Langkah pendaftaran kilang MoCRA 2026 untuk OEM China, pengecualian perniagaan kecil, nombor FEI, dan ujian kestabilan patch jerawat hidrokoloid untuk eksport AS.

Category

kilang kosmetik OEM China pendaftaran MoCRA

Audience

Brand owners, procurement, R&D

Updated

September 2026

Jawapan pantas

Skincraftlab mask RoHS test report — EU compliance

Di bawah MoCRA, kilang kosmetik China mendaftarkan kemudahannya dengan FDA melalui portal Cosmetics Direct, bukan jenama AS. Pendaftaran diperbaharui setiap dua tahun (kitaran seterusnya: 2026). Pengecualian perniagaan kecil mengurangkan kertas kerja untuk jenama dengan purata jualan kasar tahunan di bawah USD 1 juta, tetapi pendaftaran kemudahan masih terpakai kepada kilang. Belanjawan USD 0 dalam fi FDA untuk pendaftaran itu sendiri — kos sebenar terletak pada ujian (kestabilan, mikro) dan ejen FDA. Kesiapan biasa dari pihak kilang: 30-45 hari.

ItemApa ituKos / masa (2026)
Pendaftaran kemudahan FDAPortal Cosmetics Direct, nombor FEI sendiriFi $0, 1 penyerahan
Kitaran pembaharuanDua tahun sekali, tetingkap yang diterbitkan FDASetiap 2 tahun
Ejen ASHubungan berasaskan AS diperlukanUSD 300-800/tahun
Ujian kestabilan + mikroUntuk setiap SKU eksportUSD 400-900 setiap SKU
Audit kesiapanPengesahan GMP/GMPC10-20 hari bekerja

Dalam pusingan pemeriksaan 2026 di kilang Zhongshan kami, kami menjalankan barisan patch jerawat hidrokoloid private-label pembeli AS dari pembekuan formulasi hingga pek data sedia MoCRA dalam 41 hari. Pendaftaran FDA sendiri mengambil masa kurang sejam. Selebihnya adalah ujian, semakan label — dan memastikan pembeli berhenti memanggilnya "kelulusan FDA" (tiada perkara sedemikian untuk kosmetik).

Apa yang MoCRA sebenarnya memerlukan daripada kilang China

Modernization of Cosmetics Regulation Act memindahkan tugas pendaftaran daripada jenama kepada kemudahan yang mengilang atau memproses produk. Jika Skincraftlab menghasilkan masker lembaran hidrogel di bawah label anda, kewajipan pendaftaran adalah milik kami. Kewajipan anda sebagai jenama AS ialah penyenaraian produk.

Terdapat tiga pemfailan di bawah MoCRA:

  • Pendaftaran kemudahan — pengilang mendaftarkan setiap tapak fizikal (bukan setiap produk). Satu alamat, satu pendaftaran.
  • Penyenaraian produk — jenama menyenaraikan setiap produk yang dipasarkan, dengan orang bertanggungjawab dikenal pasti.
  • Pelaporan kejadian buruk — orang bertanggungjawab memfailkan kejadian serius dalam 15 hari bekerja.

Bagi OEM China yang mengeksport ke AS, "kemudahan" bermaksud alamat pengeluaran sebenar — Zhongshan, dalam kes kami. Peniaga atau ejen di Shenzhen tidak boleh mendaftar bagi pihak kilang sambil berpura-pura menjadi kilang. FDA telah jelas tentang ini.

Pengecualian perniagaan kecil MoCRA — siapa layak dan siapa tidak

Pengecualian perniagaan kecil lebih sempit daripada yang diandaikan oleh kebanyakan pemilik jenama. Dalam bahasa mudah:

  • Jika purata jualan tahunan kasar AS anda di bawah USD 1,000,000 untuk tiga tahun sebelumnya, anda layak untuk keperluan dipermudahkan (penyenaraian produk dan pendaftaran kemudahan dipermudahkan, bukan dibuang).
  • Pengecualian tidak terpakai kepada produk yang bersentuhan dengan membran mukus, produk yang disuntik, atau produk yang mengubah penampilan lebih daripada 24 jam. Ini menghapuskan banyak dakwaan "clean beauty" — tetapi untuk patch hidrokoloid atau masker lembaran standard, anda biasanya berada dalam garis yang dikecualikan.
  • Pengecualian meliputi kewajipan orang bertanggungjawab, bukan pendaftaran kilang. Kilang masih mendaftar. Inilah bahagian yang pembeli langkau dan menyesal kemudian.

Jika jenama anda di bawah ambang, penyenaraian anda boleh melangkau pek data penuh. Tetapi anda masih akan diminta nama kilang, alamat, dan nombor FEI tapak pengilangan. Nombor itu datang daripada kami, bukan daripada peguam anda.

Cara mendaftar kilang kosmetik di China untuk pengecualian perniagaan kecil MoCRA 2026 — langkah demi langkah

Ini adalah urutan tepat yang kami jalankan dengan pembeli private-label AS. Bukan setiap langkah milik anda; sebahagian milik kilang.

  1. Sahkan orang bertanggungjawab. Individu atau entiti berasaskan AS. Jika anda tiada, kami boleh menunjukkan ejen yang kami gunakan sejak 2023.
  2. Sahkan status GMP kilang. MoCRA tidak memerlukan pensijilan khusus, tetapi FDA menjangka kemudahan mengikuti GMP. Dalam praktiknya, pembeli menghantar sijil ISO 22716 + GMPC kami kepada peguam AS mereka sebelum penyenaraian. Sijil bahasa Cina sahaja tanpa badan pengeluar yang boleh disahkan dalam talian adalah tanda bahaya.
  3. Dapatkan nombor FEI. Nombor Food Facility Registration mengaitkan tapak fizikal dengan FDA. Milik kami dikeluarkan di portal Cosmetics Direct. Ia tidak sama dengan Drug Establishment Registration.
  4. Serahkan pendaftaran kemudahan. Dilakukan oleh kilang melalui Cosmetics Direct. Bawah 60 minit masa portal.
  5. Serahkan penyenaraian produk. Dilakukan oleh orang bertanggungjawab, sekali setiap produk yang dipasarkan. Gunakan nombor FEI yang sama yang kami berikan.
  6. Failkan label. Label anda mesti menunjukkan alamat AS orang bertanggungjawab, nama dan alamat pengilang (atau "Distributed by"), dan berat bersih dalam kedua-dua unit metrik dan US customary.
  7. Tunggu pengesahan FDA. Tiada e-mel kelulusan wujud. Tiada status "kosmetik diluluskan FDA". Anda mendapat nombor pengesahan.

Tarikh akhir pendaftaran kemudahan MoCRA 2026 untuk pengilang kosmetik China private label jenama AS

Tetingkap pembaharuan FDA 2026 adalah kotak semak yang paling banyak dilangkau oleh jenama private-label. Pendaftaran kemudahan adalah dua tahun sekali — bermakna kitaran seterusnya jatuh pada 2026 untuk kemudahan yang mendaftar dalam tetingkap MoCRA pertama (Dis 2023–Julai 2024). FDA menerbitkan tarikh pembaharuan tepat dalam Federal Register.

Apa maksudnya untuk pemilik jenama yang membuat pesanan 2026:

  • Minta kilang anda nombor FEI semasa dan tarikh pendaftaran, bukan sekadar PDF sijil.
  • Jika kilang mendaftar pada pertengahan 2024, jangkakan pembaharuan pada separuh pertama 2026.
  • Sahkan pembaharuan berlaku sebelum anda mencetak label. Label dengan nombor FEI lapuk adalah risiko penarikan balik di bawah pengawasan pasca-pasaran FDA.

Kami merekodkan tarikh pendaftaran untuk setiap tapak dalam rekod pengeluaran kami, dan berkongsi cap masa dengan pembeli pada peringkat kontrak. Ia adalah due diligence paling murah yang boleh anda lakukan. (Dan yang paling kerap dilangkau.)

Protokol ujian kestabilan jangka hayat patch jerawat hidrokoloid eksport AS OEM China

Hidrokoloid bukan formula kosmetik dalam erti kata konvensional. Ia adalah dressing polimer: matriks pembentuk gel (carboxymethylcellulose dan pektin, dilapisi pada filem PU). Itu mengubah protokol kestabilan yang anda perlukan.

Untuk eksport AS, kami menjalankan protokol kestabilan masa nyata sebagai utama dan dipercepat sebagai sokongan:

  • Masa nyata: 24 hingga 36 bulan pada 25°C ± 2°C/60% RH ± 5% RH, diuji pada 0, 3, 6, 12, 18, 24, 30, 36 bulan.
  • Dipercepat: 6 bulan pada 40°C ± 2°C/75% RH ± 5% RH, diuji pada 0, 1, 2, 3, 6 bulan.
  • Pack-out masa nyata untuk unit runcit siap — inilah yang dakwaan jangka hayat berkaitan FDA sepatutnya bersandarkan.
  • Mikrobiologi: jumlah kiraan aerobik, yis dan kulat, S. aureus, P. aeruginosa, dan — jika patch menyentuh kulit pecah — Candida albicans.
  • Ujian lekatan: kekuatan kupas dari filem sokongan selepas 6 dan 12 bulan, diukur dalam gram per 25 mm. Di sinilah patch murah gagal. Matriks hidrokoloid menyerap kelembapan dari udara dan kekuatan kupas berubah.

Kos protokol biasa dari makmal pihak ketiga: USD 400–900 setiap SKU untuk dipercepat + mikro. Masa nyata menambah kos penyimpanan tetapi tiada fi makmal setiap tarikan. Kami menyimpan kebuk kestabilan khusus untuk barisan hidrokoloid — anda boleh lihat format runbook OEM patch jerawat hidrokoloid yang kami gunakan di sini.

Dokumen yang pembeli AS perlu kumpulkan sebelum menandatangani PO

Minta kelima-limanya. Kilang yang menolak mana-mana satu sedang memberitahu anda sesuatu.

  • Nombor FEI + tarikh pendaftaran
  • Templat Certificate of Analysis (CoA) untuk produk siap
  • Sijil ISO 22716 + GMPC, dengan badan pengeluar dinamakan
  • Protokol dan laporan kestabilan (masa nyata dan dipercepat)
  • Kebolehkesanan bahan mentah untuk matriks hidrokoloid (gred CMC, asal pektin)
DokumenDikeluarkan olehKesahan
Pendaftaran FEIFDA Cosmetics DirectPerbaharui setiap 2 tahun
ISO 22716Badan bertauliah (SGS, TÜV, Intertek)3 tahun biasa
GMPCSama3 tahun, audit tahunan
CoATapak pengilanganSetiap kelompok
Laporan kestabilanMakmal pihak ketigaSehingga protokol dikemas kini

Di mana Skincraftlab berada

Kami berada di pihak pengilangan. Kemudahan bersijil GMP di Zhongshan, ISO 22716, GMPC, diaudit BSCI, ~9,000 m², MOQ 1,000 unit pada barisan hidrokoloid standard, FOB Shenzhen USD 0.04–0.12 setiap patch bergantung pada saiz dan pembungkusan. Kami memegang nombor FEI semasa, menjalankan protokol kestabilan dalaman serta pihak ketiga, dan membekalkan pek dokumen di atas pada peringkat kontrak. Jika anda membina pelancaran AS 2026, mulakan dengan halaman pengilangan patch jerawat hidrokoloid — atau tanya kami terus untuk cap masa FEI dan log kestabilan.

Soalan lazim

S: Adakah saya perlu pendaftaran kemudahan MoCRA jika saya jenama kecil di bawah pengecualian USD 1J?

Tidak — tetapi kilang perlu. Pengecualian perniagaan kecil meliputi kewajipan orang bertanggungjawab (penyenaraian produk dan pelaporan kejadian buruk). Pendaftaran kemudahan adalah tugas pengilang dan terpakai tanpa mengira saiz jualan anda.

S: Bagaimana saya mengesahkan nombor FEI yang diberikan kilang China kepada saya?

Nombor FEI adalah awam. Anda boleh mengesahkan ia wujud dalam pangkalan data Cosmetics Direct FDA, dan tarikh pendaftaran harus sepadan dengan apa yang didakwa kilang. Minta tangkapan skrin pengesahan pendaftaran, bukan sekadar nombor yang ditaip pada PDF.

S: Apakah jangka hayat yang boleh saya dakwa pada patch jerawat hidrokoloid yang dieksport ke AS?

Sandarkan pada data kestabilan masa nyata, bukan dipercepat. Untuk barisan hidrokoloid kami, protokol masa nyata menyokong dakwaan 24–36 bulan bergantung pada pack-out. Dipercepat sahaja adalah data sokongan, bukan dakwaan jangka hayat utama.

S: Adakah pendaftaran MoCRA memerlukan pemeriksaan FDA ke atas kilang China?

Tidak semasa pendaftaran. FDA boleh memeriksa kemudahan berdaftar di bawah kuasa MoCRA, dan telah menjalankan pusingan pemeriksaan di Asia. Sijil GMPC semasa dan jejak audit adalah apa yang melindungi anda jika pemeriksaan mendarat di alamat kilang anda.

S: Apakah MOQ dan masa mendahului untuk patch hidrokoloid private label sedia MoCRA?

MOQ standard ialah 1,000 unit setiap SKU pada barisan hidrokoloid kami. Masa mendahului pengeluaran ialah 25–35 hari dari PO, dan pek dokumentasi MoCRA (FEI, CoA, kestabilan) menambah 5–10 hari bekerja pada pesanan pertama.

S: Adakah MoCRA sama dengan kelulusan FDA untuk kosmetik?

Tidak. FDA tidak meluluskan kosmetik. MoCRA adalah rangka kerja pendaftaran dan penyenaraian. Mana-mana kilang atau ejen yang mendakwa "kosmetik diluluskan FDA" untuk OEM China salah menggambarkan status.

📊

2026 Skincare Market Entry Guide

Which skincare categories are growing on Amazon US in 2026? Our data-backed guide covers hydrogel eye patches (+65% YoY), hyaluronic acid serum (+48%), pimple patches, and the 90-day private label launch plan.

No spam, ever. Unsubscribe anytime.

What Are the Key Facts Before You Request a Quote?

Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and serving 2,000+ brands across 30+ countries. Minimum order quantities are 1,000 units for catalogue formulas, 500 units per SKU for private label, and 3,000+ units for custom formulation. Brand samples ship in 3–7 days; mass production takes approximately 20 days after you confirm the sample, and sheet masks start at $0.08–$0.35 per piece. Manufacturing is certified to ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN Cosmetic GMP (CN19/31477), re-issued in 2025 and valid to 2028-09-03 (SGS, 2025). In practice, the certificates a buyer can verify independently are the ones issued by the testing body itself. This is not the right fit if you need fewer than 500 units per SKU, or delivery inside two weeks.

TopicDetails
Categorykilang kosmetik OEM China pendaftaran MoCRA
Minimum order1,000 units standard; 500 per SKU private label; 3,000+ custom
Samples & productionBrand samples 3–7 days; production approx. 20 days after confirmation
Last updatedSeptember 2026

How Do You Apply This Guide to Your Own Project?

  1. 1Step 1: match the format to your unit cost — for example, sheet masks run $0.08–$0.35 per piece at 1,000 units, while serums run $1.50–$5.00 per bottle.
  2. 2Step 2: confirm your certification scope — ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN GMP (CN19/31477) cover facial, eye, lip, hand, foot, neck and hair masks (SGS, 2025).
  3. 3Step 3: line your volume up with the three MOQ tiers — 1,000 units standard, 500 units per SKU private label, 3,000+ units custom.
  4. 4Step 4: request samples (3–7 days), approve the formula, then plan approximately 20 days after confirmation for mass production.
  5. 5Finally: send your brief with target market and volume — in practice a complete brief avoids a second 3–7 day sampling cycle.

Why Brands Choose Skincraftlab as Their OEM/ODM Partner

Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and supplying private-label and OEM buyers across North America, Europe, the Middle East and Southeast Asia. The company offers private label face masks, serums, eye masks and more from a 3,886 m² GMPC-certified cleanroom, with private-label minimums from 500 units per SKU and standard production runs from 1,000 units — low enough for startups and e-commerce sellers to test a market. In-house R&D supports both OEM production to your formula and ODM custom formulation, with 90+ ready face mask formulas, 266 OEM/ODM products and stability testing included. Sample turnaround is typically 3–7 days, after which approved formulas move into pilot production. For Amazon FBA and e-commerce sellers, this covers trending categories such as face masks, serums and eye patches, while brands with their own formula can supply it for contract manufacturing to spec, and clients can request samples or a quote at any time.

Frequently Asked Questions

S: Adakah saya perlu pendaftaran kemudahan MoCRA jika saya jenama kecil di bawah pengecualian USD 1J?
Tidak — tetapi kilang perlu. Pengecualian perniagaan kecil meliputi kewajipan orang bertanggungjawab (penyenaraian produk dan pelaporan kejadian buruk). Pendaftaran kemudahan adalah tugas pengilang dan terpakai tanpa mengira saiz jualan anda.
S: Bagaimana saya mengesahkan nombor FEI yang diberikan kilang China kepada saya?
Nombor FEI adalah awam. Anda boleh mengesahkan ia wujud dalam pangkalan data Cosmetics Direct FDA, dan tarikh pendaftaran harus sepadan dengan apa yang didakwa kilang. Minta tangkapan skrin pengesahan pendaftaran, bukan sekadar nombor yang ditaip pada PDF.
S: Apakah jangka hayat yang boleh saya dakwa pada patch jerawat hidrokoloid yang dieksport ke AS?
Sandarkan pada data kestabilan masa nyata, bukan dipercepat. Untuk barisan hidrokoloid kami, protokol masa nyata menyokong dakwaan 24–36 bulan bergantung pada pack-out. Dipercepat sahaja adalah data sokongan, bukan dakwaan jangka hayat utama.
S: Adakah pendaftaran MoCRA memerlukan pemeriksaan FDA ke atas kilang China?
Tidak semasa pendaftaran. FDA boleh memeriksa kemudahan berdaftar di bawah kuasa MoCRA, dan telah menjalankan pusingan pemeriksaan di Asia. Sijil GMPC semasa dan jejak audit adalah apa yang melindungi anda jika pemeriksaan mendarat di alamat kilang anda.
S: Apakah MOQ dan masa mendahului untuk patch hidrokoloid private label sedia MoCRA?
MOQ standard ialah 1,000 unit setiap SKU pada barisan hidrokoloid kami. Masa mendahului pengeluaran ialah 25–35 hari dari PO, dan pek dokumentasi MoCRA (FEI, CoA, kestabilan) menambah 5–10 hari bekerja pada pesanan pertama.
S: Adakah MoCRA sama dengan kelulusan FDA untuk kosmetik?
Tidak. FDA tidak meluluskan kosmetik. MoCRA adalah rangka kerja pendaftaran dan penyenaraian. Mana-mana kilang atau ejen yang mendakwa "kosmetik diluluskan FDA" untuk OEM China salah menggambarkan status.

Full Product Catalog

100+ products — sheet masks, eye patches, serums, foot care & more

Every product available for OEM, ODM, and private label.

Request a Quote →Full catalog on Alibaba

Ordering facts, before you ask

Every figure below is on our certification scope and storefront listing — buyers can verify them without contacting us.

MOQ

500 units private label · 1,000 units standard · 3,000+ units custom formulation

Lead time

Samples in 3–7 days; bulk production approx. 20 days after confirmation

Certification

GMPC (SGS-issued): ISO 22716 + US FDA CFSAN · BSCI audited 2026

Factory

3,886 m² GMPC cleanroom · 5,000 m² incl. secondary packaging · 10,000+ m² site (offices & warehouse) · Zhongshan, Guangdong

Supply facts

What buyers ask before ordering from Skincraftlab

How long do samples and bulk production take, and what are the minimum order quantities?

Skincraftlab produces the items discussed in “MoCRA 2026: Daftar Kilang Kosmetik China” to order, so minimum order quantities and lead times are set per item. Step 1) the spec sheet and the full INCI list are shared with the buyer. Step 2) branded samples ship in 3–7 days, with sample freight charged at cost and refunded on the first bulk order. Step 3) bulk production runs approx. 20 days after confirmation for catalogue items, 45–60 days for ODM re-development and 60–90 days for fully custom formulas. Additionally, MOQs are tiered across the catalogue: 1,000 units for standard items, 500 units per SKU for private label and 3,000+ units per SKU for custom development. Published pricing runs from $0.08 to $0.35 per piece for sheet masks and $1.50 to $5.00 per bottle for serums, set by material, format and packaging volume. According to Skincraftlab (Skincraftlab 2026), in practice our data shows buyers compare samples before committing to bulk. Export orders ship from the Chinese port you designate — nearest: Zhongshan Port and Guangzhou Port.

Which certificates and audits cover Skincraftlab production?

Skincraftlab production is covered by an audited quality system rather than a single certificate. First, ISO 22716:2007 is issued by SGS under certificate CN19/31476, and US FDA CFSAN Cosmetic GMP under CN19/31477; both run from 2025-09-04 to 2028-09-03. Second, China's NMPA cosmetics production licence 粤妆20160335 is valid to 2027-07-20 and covers eye, baby and child skincare production conditions. Additionally, the site holds FDA MoCRA facility registration FEI 3015316073 with at least 19 cosmetic product listings. Social compliance is audited by amfori BSCI under monitoring ID 25-0314051-1, valid to 2027-04-16. All three documents name the same legal entity, Zhongshan Kailei Personal Care Supplies Co., Ltd., at the Nanlang address. According to Skincraftlab (Skincraftlab 2026), the cleanroom audit measured 126,079 particles per m³, about 3.6% of the 3,520,000 limit, and in practice our data shows buyers verify these numbers on the SGS public portal before placing a first order.

Who manufactures Skincraftlab products, and at what scale?

Skincraftlab products are manufactured by Zhongshan Kailei Personal Care Supplies Co., Ltd., the company behind the brand, at Nanlang in Zhongshan, Guangdong, China. Manufacturing runs since 2002, 24+ years, and the operation serves 2,000+ brands across 30+ export markets with 200+ active SKUs and 337 published OEM/ODM products, including 90+ sheet-mask formulations. First, production sits in a 3,886 m² GMPC cleanroom, extending to 5,000 m² including the packaging workshop and more than 10,000 m² including offices and warehouse. Second, the cleanroom was measured Class D at 126,079 particles per m³, about 3.6% of the 3,520,000 limit. Additionally, the factory holds 7 verified Chinese utility patents and employs 12 formulation scientists. According to Skincraftlab (Skincraftlab 2026), the marketplace snapshot of 2026-09-15 lists a 99.3% on-time shipment rate, a 19.0% repeat-buyer rate and US$3.3M+ in platform transactions; in practice our data shows buyers verify these figures through Skincraftlab before the first bulk order.