← Back to Blog
OEM topeng hydrogel kapasiti 1 juta unitkilang kosmetik OEM ChinaOEM tampal bawah mataprivate label kosmetik MalaysiaMOQ tampal mata sambungan bulu mata

OEM Topeng Hydrogel: Kapasiti 1 Juta Unit Sebulan China

October 13, 2026

CS

Skincraftlab

B2B Skincare Manufacturing Expert

OEM Topeng Hydrogel: Kapasiti 1 Juta Unit Sebulan China

What Is This Guide About?

Dalam talian hydrogel 1 juta unit/bulan di Zhongshan: MOQ, ramalan rolling, tooling eye patch, dan kos sebenar yang pembeli bayar.

Category

OEM topeng hydrogel kapasiti 1 juta unit

Audience

Brand owners, procurement, R&D

Updated

October 2026

Dalam pusingan perancangan kapasiti 2026 di kilang Zhongshan kami, kami memetakan setiap jam talian hydrogel terhadap ramalan pembeli yang masuk — dan satu nombor menonjol. Satu talian automatik yang beroperasi dua syif memegang 1.02 juta unit hydrogel sebulan dengan hasil purata 94% menurut log pengeluaran 2026 kami. Itulah nombor sebenar di sebalik sebut harga "OEM topeng hydrogel kapasiti talian 1 juta unit sebulan kilang China"; kebanyakan kilang menyebutnya, sedikit yang boleh menunjukkan matematik syif kepada anda.

MetrikAngka Disahkan (S1 2026)
Kapasiti talian hydrogel bulanan (2 syif)1,020,000 unit
Hasil talian, unit siap / unit disalut94%
MOQ standard (die stok)1,000 unit setiap SKU
MOQ dengan tooling tersuai5,000 unit setiap SKU
Masa pendahuluan tooling (die baharu + kelulusan sampel)18–25 hari
Masa pendahuluan pengeluaran pukal selepas deposit22–35 hari
FOB Zhongshan / Guangzhou, topeng hydrogel 30g$0.085–$0.19 / unit
FOB, tampal bawah mata dengan aktif$0.055–$0.14 / unit

Simpan jadual itu. Pasukan perolehan yang berpegang padanya berhenti berdebat tentang nombor bulat dan mula berunding tentang tooling, kebolehpercayaan ramalan, dan terma pembayaran — tiga perkara yang benar-benar menggerakkan kos.

Mengapa 1 Juta Unit Sebulan Adalah Lantai, Bukan Siling — Dan Apa Yang Memecahkannya

Hydrogel material texture close-up

Kapasiti bukan satu nombor. Ia kapasiti × hasil × corak syif × masa pertukaran.

Kami menjalankan talian hydrogel pada corak dua syif (6:00–14:30, 14:30–23:00) dengan tetingkap sanitasi harian 45 minit. Jadual itulah yang menghasilkan angka 1.02J. Tambah syif ketiga dan anda hampir 1.45J — tetapi hanya jika anda mempunyai ruang oven curing, yang kami ada, dan kiraan kepala QC, yang kebanyakan pembeli tidak pernah tanya. (Ya, itulah bahagian pembeli langkau dan sesal kemudian — syif tambahan tanpa QC tambahan hanyalah lebih banyak sisa.)

Apa yang benar-benar memecahkan tuntutan 1J unit:

  • Masa pertukaran. Setiap pertukaran SKU pada talian salutan menelan 2.5 hingga 4 jam. Pembeli yang menjalankan enam SKU pada 150,000 unit setiap satu jauh lebih mahal seunit daripada pembeli yang menjalankan dua SKU pada 500,000.
  • Aktif yang memerlukan campuran sejuk. Formulasi dengan aktif sensitif haba — hexapeptide-8, botulinum toxin kosmetik topikal, asid askorbik — melambatkan kepala salutan kerana anda tidak boleh menaikkan suhu curing. Jangkakan penurunan daya pemprosesan 10–15%.
  • Bentuk die tersuai. Die tampal mata standard sentiasa lebih pantas. Die baharu untuk topeng bibir berkontur? Tambah masa tooling dan jangkakan 500 unit pertama berjalan perlahan semasa operator menala pendaftaran.

Satu lagi perkara yang mengejutkan pembeli kali pertama: talian hydrogel tidak berhenti untuk pesanan anda. Ia talian berterusan. 80,000 unit anda masuk ke dalam jadual — ia bukan kelompok berdiri sendiri. Inilah sebab kami mendorong pembeli ke arah ramalan rolling dan bukan PO tunggal. Ia bukan taktik jualan; ia cara talian kekal cekap.

Jika anda mencari private label clay mask bersama program hydrogel anda, ambil perhatian bahawa clay berjalan pada talian berasingan dengan daya pemprosesan berbeza — jangan andaikan nombor kapasiti hydrogel terpakai.

Komitmen Ramalan Rolling: Bagaimana Program Tampal Bawah Mata 500,000 Unit Berfungsi

Inilah model yang kami gunakan untuk komitmen ramalan rolling pada OEM tampal bawah mata hydrogel 500,000 unit — struktur sebenar yang kami jalankan untuk pembeli EU pada S4 2025, dengan nombor dianonimkan hanya melalui nama jenama.

Pembeli komited 500,000 unit dalam 12 bulan, dilepaskan dalam empat tranche suku tahunan 125,000. Kami komited kepada tempahan kapasiti (kami memegang masa talian), kunci harga (FOB tetap 12 bulan tanpa mengira pergerakan bahan mentah sehingga ±8%), dan masa pendahuluan 25 hari dari setiap pelepasan tranche.

Struktur itu berkesan kerana ia menyelaraskan insentif:

Jenis KomitmenPembeli DapatKilang Dapat
PO tunggal, 50,000 unitFleksibiliti terbaik, harga unit tertinggiPertukaran terbuang, tiada perancangan
Ramalan rolling, 500,000 unit/tahunKunci harga, masa talian ditempah, masa pendahuluan 25 hariDaya pemprosesan boleh diramal, pra-beli bahan mentah
Blok tahunan, 1J+ unitFOB terendah, penjadualan keutamaanDedikasi talian penuh, pelaburan tooling

Apa yang salah dengan ramalan rolling — dan saya telah melihat ini dari kedua-dua pihak:

  1. Pembeli menganggap komitmen sebagai siling, bukan lantai. Mereka meramal 500,000 dan menyerahkan 310,000. Kilang telah memegang kapasiti, membeli bahan mentah terhadap pelan, dan kini menanggung kerugian. Harga tahun depan mencerminkannya. (Inilah sebab kami kini menulis klausa pengambilan minimum pada 80% ramalan.)
  2. Pembeli meletakkan semua di hadapan. Keempat-empat tranche tiba pada S1. Talian tidak boleh menyerapnya tanpa menangguhkan pelanggan lain. Kami menolak ini, dengan sopan, tetapi kami menolak.
  3. Tiada siapa mentakrifkan "toleransi kandungan aktif." Anda memesan 500,000 tampal dengan kafein pada 0.5% dan satu tranche dihantar pada 0.42%. Di atas kertas itu mungkin lulus, tetapi jika spesifikasi anda ±5% dan makmal kembali pada ±16%, anda mempunyai masalah yang ramalan rolling tidak akan selesaikan. Tulis toleransi ke dalam PO.

Ramalan rolling yang berkesan bergantung pada tiga perkara: kedudukan giliran yang boleh diramal, pra-beli bahan mentah (di sinilah kelebihan harga sebenar datang — kami membeli kafein dan asid hyaluronic secara pukal terhadap ramalan, bukan terhadap PO), dan irama QC yang sepadan dengan jadual pelepasan. Langkau mana-mana satu dan model merosot menjadi PO biasa dengan kertas tambahan.

Tampal Mata untuk Sambungan Bulu Mata: MOQ 5,000 dan Realiti Cetakan Tersuai

Tampal mata untuk pembuatan private label sambungan bulu mata di China mempunyai ekonomi berbeza daripada tampal mata penjagaan kulit — dan pembeli selalu mengelirukan kedua-duanya. Segmen sambungan bulu mata membeli atas volum dan cetakan, bukan bahan aktif.

Inilah yang sebenarnya memacu MOQ 5,000 dan cetakan tersuai:

  • Bahan asas. Tampal bulu mata biasanya hydrogel atau non-woven tanpa lin dengan salutan hidrokoloid. Asas hydrogel menaikkan MOQ kerana talian salutan memerlukan jangkaan minimum untuk membenarkan pertukaran. Asas non-woven menurunkan MOQ kepada 2,000 tetapi memberi rasa lebih kering.
  • Cetakan tersuai. Cetakan warna penuh pada belakang tampal atau sachet adalah di mana kos berada. Cetakan pad pada bahan itu sendiri memerlukan plat tersuai — kos sekali kira-kira $400–$900 bergantung pada bilangan warna dan pendaftaran. Cetakan sachet menggunakan silinder rotogravure pada $180–$350 setiap warna setiap reka bentuk.
  • Bentuk. Die tampal bulu mata bujur standard distok. Bentuk "kupu-kupu" berkontur memerlukan tooling — 18 hingga 25 hari, seperti di atas.

FOB realistik untuk 5,000 unit tampal mata sambungan bulu mata bercetak: $0.11–$0.24 sepasang, termasuk sachet, sebelum penghantaran. Julat itu luas kerana warna cetakan dan bentuk tampal sangat mempengaruhinya.

Nota tentang pematuhan, kerana di sinilah pembeli tampal bulu mata terperangkap: di AS, tampal mata sambungan bulu mata biasanya dipasarkan sebagai kosmetik — tetapi jika anda mendakwa "mengurangkan kembung" atau "merawat lingkaran gelap," anda telah melintasi wilayah ubat di bawah peraturan FDA dan semuanya berubah. Kekalkan dakwaan kosmetik. Di EU, produk yang sama memerlukan CPSR dan Responsible Person sebelum ia boleh diletakkan di pasaran. Kedua-duanya tidak lama, tetapi keduanya tidak percuma.

Jika program anda juga termasuk hydrogel sheet mask di bawah jenama yang sama, jalankan kedua-dua SKU melalui pembekal yang sama jika boleh — pembelian bahan mentah bersama dan QC bersama mengurangkan kos seunit pada kedua-duanya.

Tooling, Sampel, dan Nombor 18–25 Hari

Izinkan saya spesifik tentang tooling kerana ia nombor yang paling dipandang rendah oleh pembeli.

Kitaran tooling 18–25 hari merangkumi:

  1. Semakan reka bentuk die dan pengesahan CAD — 3–5 hari.
  2. Fabrikasi die di kedai alat rakan kongsi kami (Zhongshan, 40 minit jauh) — 8–12 hari.
  3. Jalankan artikel pertama dan kurier sampel — 4–6 hari.
  4. Kelulusan pembeli dan sebarang pelarasan die kecil — 3–7 hari.

Apa yang melambatkan: perubahan pembeli selepas artikel pertama. Jika anda meluluskan CAD dan kemudian memutuskan anda mahu kontur mata 2mm lebih lebar, anda kembali ke langkah 1 dan anda baru menghabiskan 6 hari. Kunci lukisan sebelum die dipotong. Itulah penjimatan jadual terbesar yang boleh kami tawarkan kepada pembeli — bukan diskaun, hanya disiplin.

Kos sampel untuk tampal mata hydrogel tooling tersuai: $150–$350 untuk set artikel pertama (5–10 keping), dikreditkan balik terhadap PO pengeluaran jika pesanan melebihi 100,000 unit. Kami tidak mengkredit untuk jangkaan yang lebih kecil; kos sampel itu nyata dan kami tidak menyembunyikannya.

Pensijilan dan Apa Yang Sebenarnya Diliputi

Setiap OEM hydrogel serius di China akan memberitahu anda mereka diperakui ISO 22716 dan GMPC. Itu taruhan meja. Apa yang penting ialah skop.

PensijilanApa Yang DiliputiApa Yang TIDAK Diliputi
ISO 22716GMP kosmetik — proses, kebersihan, dokumentasiKeselamatan produk, sumber bahan
GMPCGMP kosmetik (selalunya melalui SGS atau Intertek)Akses pasaran untuk produk anda
BSCIPematuhan sosial / audit buruhKualiti produk
CPSR (EU)Penilaian keselamatan khusus produkApa-apa di luar pasaran EU
Pendaftaran penubuhan FDAPendaftaran kemudahan ASDakwaan khusus produk

Kilang boleh memegang kelima-lima dan masih menghantar kepada anda kelompok yang gagal spesifikasi anda. Pensijilan membuktikan keupayaan sistem, bukan kualiti kelompok. Itulah gunanya Certificate of Analysis setiap kelompok — dan jika pembekal anda tidak mengeluarkannya, tanpa diminta, dengan setiap penghantaran, ganti mereka.

Soalan Lazim

S: Apakah kapasiti talian OEM topeng hydrogel sebenar di kilang China 1 juta unit sebulan, dan bagaimana saya mengesahkannya?

Minta data peringkat syif, bukan tajuk berita. Talian 1J unit/bulan yang tulen beroperasi dua syif dengan tetingkap sanitasi harian yang dinyatakan dan nombor hasil yang diterbitkan. Minta output tiga bulan terakhir mengikut SKU, hasil purata setiap jangkaan, dan masa pertukaran antara SKU. Jika kilang tidak boleh menghasilkan masa pertukaran dalam jam, angka 1J itu adalah nombor pemasaran, bukan nombor kapasiti. Di kemudahan Zhongshan kami, kami melaporkan hasil 94% dan pertukaran 2.5–4 jam sebagai data standard pada setiap semakan kapasiti.

S: Bagaimana komitmen ramalan rolling berfungsi untuk OEM tampal bawah mata hydrogel 500,000 unit dari kilang China?

Ramalan rolling standard membahagikan 500,000 unit kepada empat pelepasan suku tahunan 125,000, dengan kunci harga 12 bulan (biasanya toleransi bahan mentah ±8%), masa talian ditempah, dan masa pendahuluan 25 hari dari setiap pelepasan. Jangkakan klausa pengambilan minimum sekitar 80% ramalan — ini melindungi pra-beli bahan mentah kilang. Sebagai pertukaran, anda mendapat kedudukan giliran keutamaan dan biasanya FOB 6–11% lebih rendah daripada harga PO tunggal. Tulis toleransi kandungan aktif (±5% adalah standard) terus ke dalam PO.

S: Apakah MOQ untuk tampal mata bagi pembuatan private label sambungan bulu mata di China dengan cetakan tersuai?

MOQ ialah 5,000 unit setiap SKU untuk tampal mata sambungan bulu mata hydrogel bercetak tersuai — lebih tinggi daripada MOQ stok 1,000 unit kerana talian salutan memerlukan jangkaan minimum. Cetakan tersuai menambah kos sekali: $400–$900 untuk plat cetakan pad (bergantung pada warna dan pendaftaran) atau $180–$350 setiap warna setiap reka bentuk untuk silinder rotogravure sachet. FOB realistik pada 5,000 unit ialah $0.11–$0.24 sepasang termasuk sachet.

S: Berapa lama masa dari sampel diluluskan hingga penghantaran pukal pertama tampal mata hydrogel tersuai?

Rancang 40–60 hari jumlah. Tooling berjalan 18–25 hari termasuk kelulusan artikel pertama. Pengeluaran pukal berjalan 22–35 hari selepas deposit, bergantung pada bahan aktif — aktif campuran sejuk seperti hexapeptide-8 atau asid askorbik menambah 10–15% kepada masa pengeluaran. Pengangkutan udara dari Zhongshan atau Guangzhou ke pelabuhan AS atau EU menambah 5–10 hari; pengangkutan laut menambah 28–38 hari.

S: Bolehkah saya menggabungkan program topeng hydrogel dan program tampal mata dari kilang yang sama?

Boleh, dan anda patut. Menjalankan kedua-duanya melalui satu pembekal berkongsi pembelian bahan mentah (asid hyaluronic, hidrokoloid, filem belakang), berkongsi kakitangan QC, dan membolehkan anda berunding ramalan rolling gabungan. Jenama yang menjalankan 400,000 topeng muka dan 150,000 tampal mata setahun melalui satu kilang biasanya membayar 8–14% kurang seunit daripada menjalankan dua program melalui pembekal berasingan. Pertukarannya ialah risiko penumpuan — jika kilang mempunyai masalah, kedua-dua SKU berhenti.

S: Apakah dokumentasi yang perlu disertakan dengan setiap penghantaran tampal mata hydrogel?

Sekurang-kurangnya: Certificate of Analysis setiap kelompok (kandungan aktif, pH, mikrob, logam berat), Certificate of Free Sale jika pasaran anda memerlukannya, MSDS untuk produk siap, dan sijil GMPC/ISO 22716 dalam fail dengan tarikh audit semasa. Untuk pembeli EU, CPSR dan dokumentasi Responsible Person adalah tanggungjawab anda sebelum meletakkan produk di pasaran — kilang membekalkan data teknikal, bukan pemfailan kawal selia.

📊

2026 Skincare Market Entry Guide

Which skincare categories are growing on Amazon US in 2026? Our data-backed guide covers hydrogel eye patches (+65% YoY), hyaluronic acid serum (+48%), pimple patches, and the 90-day private label launch plan.

No spam, ever. Unsubscribe anytime.

What Are the Key Facts Before You Request a Quote?

Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and serving 2,000+ brands across 30+ countries. Minimum order quantities are 1,000 units for catalogue formulas, 500 units per SKU for private label, and 3,000+ units for custom formulation. Brand samples ship in 3–7 days; mass production takes approximately 20 days after you confirm the sample, and sheet masks start at $0.08–$0.35 per piece. Manufacturing is certified to ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN Cosmetic GMP (CN19/31477), re-issued in 2025 and valid to 2028-09-03 (SGS, 2025). In practice, the certificates a buyer can verify independently are the ones issued by the testing body itself. This is not the right fit if you need fewer than 500 units per SKU, or delivery inside two weeks.

TopicDetails
CategoryOEM topeng hydrogel kapasiti 1 juta unit
Minimum order1,000 units standard; 500 per SKU private label; 3,000+ custom
Samples & productionBrand samples 3–7 days; production approx. 20 days after confirmation
Last updatedOctober 2026

How Do You Apply This Guide to Your Own Project?

  1. 1Step 1: match the format to your unit cost — for example, sheet masks run $0.08–$0.35 per piece at 1,000 units, while serums run $1.50–$5.00 per bottle.
  2. 2Step 2: confirm your certification scope — ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN GMP (CN19/31477) cover facial, eye, lip, hand, foot, neck and hair masks (SGS, 2025).
  3. 3Step 3: line your volume up with the three MOQ tiers — 1,000 units standard, 500 units per SKU private label, 3,000+ units custom.
  4. 4Step 4: request samples (3–7 days), approve the formula, then plan approximately 20 days after confirmation for mass production.
  5. 5Finally: send your brief with target market and volume — in practice a complete brief avoids a second 3–7 day sampling cycle.

Why Brands Choose Skincraftlab as Their OEM/ODM Partner

Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and supplying private-label and OEM buyers across North America, Europe, the Middle East and Southeast Asia. The company offers private label face masks, serums, eye masks and more from a 3,886 m² GMPC-certified cleanroom, with private-label minimums from 500 units per SKU and standard production runs from 1,000 units — low enough for startups and e-commerce sellers to test a market. In-house R&D supports both OEM production to your formula and ODM custom formulation, with 90+ ready face mask formulas, 266 OEM/ODM products and stability testing included. Sample turnaround is typically 3–7 days, after which approved formulas move into pilot production. For Amazon FBA and e-commerce sellers, this covers trending categories such as face masks, serums and eye patches, while brands with their own formula can supply it for contract manufacturing to spec, and clients can request samples or a quote at any time.

Frequently Asked Questions

S: Apakah kapasiti talian OEM topeng hydrogel sebenar di kilang China 1 juta unit sebulan, dan bagaimana saya mengesahkannya?
Minta data peringkat syif, bukan tajuk berita. Talian 1J unit/bulan yang tulen beroperasi dua syif dengan tetingkap sanitasi harian yang dinyatakan dan nombor hasil yang diterbitkan. Minta output tiga bulan terakhir mengikut SKU, hasil purata setiap jangkaan, dan masa pertukaran antara SKU. Jika kilang tidak boleh menghasilkan masa pertukaran dalam jam, angka 1J itu adalah nombor pemasaran, bukan nombor kapasiti. Di kemudahan Zhongshan kami, kami melaporkan hasil 94% dan pertukaran 2.5–4 jam sebagai data standard pada setiap semakan kapasiti.
S: Bagaimana komitmen ramalan rolling berfungsi untuk OEM tampal bawah mata hydrogel 500,000 unit dari kilang China?
Ramalan rolling standard membahagikan 500,000 unit kepada empat pelepasan suku tahunan 125,000, dengan kunci harga 12 bulan (biasanya toleransi bahan mentah ±8%), masa talian ditempah, dan masa pendahuluan 25 hari dari setiap pelepasan. Jangkakan klausa pengambilan minimum sekitar 80% ramalan — ini melindungi pra-beli bahan mentah kilang. Sebagai pertukaran, anda mendapat kedudukan giliran keutamaan dan biasanya FOB 6–11% lebih rendah daripada harga PO tunggal. Tulis toleransi kandungan aktif (±5% adalah standard) terus ke dalam PO.
S: Apakah MOQ untuk tampal mata bagi pembuatan private label sambungan bulu mata di China dengan cetakan tersuai?
MOQ ialah 5,000 unit setiap SKU untuk tampal mata sambungan bulu mata hydrogel bercetak tersuai — lebih tinggi daripada MOQ stok 1,000 unit kerana talian salutan memerlukan jangkaan minimum. Cetakan tersuai menambah kos sekali: $400–$900 untuk plat cetakan pad (bergantung pada warna dan pendaftaran) atau $180–$350 setiap warna setiap reka bentuk untuk silinder rotogravure sachet. FOB realistik pada 5,000 unit ialah $0.11–$0.24 sepasang termasuk sachet.
S: Berapa lama masa dari sampel diluluskan hingga penghantaran pukal pertama tampal mata hydrogel tersuai?
Rancang 40–60 hari jumlah. Tooling berjalan 18–25 hari termasuk kelulusan artikel pertama. Pengeluaran pukal berjalan 22–35 hari selepas deposit, bergantung pada bahan aktif — aktif campuran sejuk seperti hexapeptide-8 atau asid askorbik menambah 10–15% kepada masa pengeluaran. Pengangkutan udara dari Zhongshan atau Guangzhou ke pelabuhan AS atau EU menambah 5–10 hari; pengangkutan laut menambah 28–38 hari.
S: Bolehkah saya menggabungkan program topeng hydrogel dan program tampal mata dari kilang yang sama?
Boleh, dan anda patut. Menjalankan kedua-duanya melalui satu pembekal berkongsi pembelian bahan mentah (asid hyaluronic, hidrokoloid, filem belakang), berkongsi kakitangan QC, dan membolehkan anda berunding ramalan rolling gabungan. Jenama yang menjalankan 400,000 topeng muka dan 150,000 tampal mata setahun melalui satu kilang biasanya membayar 8–14% kurang seunit daripada menjalankan dua program melalui pembekal berasingan. Pertukarannya ialah risiko penumpuan — jika kilang mempunyai masalah, kedua-dua SKU berhenti.
S: Apakah dokumentasi yang perlu disertakan dengan setiap penghantaran tampal mata hydrogel?
Sekurang-kurangnya: Certificate of Analysis setiap kelompok (kandungan aktif, pH, mikrob, logam berat), Certificate of Free Sale jika pasaran anda memerlukannya, MSDS untuk produk siap, dan sijil GMPC/ISO 22716 dalam fail dengan tarikh audit semasa. Untuk pembeli EU, CPSR dan dokumentasi Responsible Person adalah tanggungjawab anda sebelum meletakkan produk di pasaran — kilang membekalkan data teknikal, bukan pemfailan kawal selia.

Full Product Catalog

100+ products — sheet masks, eye patches, serums, foot care & more

Every product available for OEM, ODM, and private label.

Request a Quote →Full catalog on Alibaba

Ordering facts, before you ask

Every figure below is on our certification scope and storefront listing — buyers can verify them without contacting us.

MOQ

500 units private label · 1,000 units standard · 3,000+ units custom formulation

Lead time

Samples in 3–7 days; bulk production approx. 20 days after confirmation

Certification

GMPC (SGS-issued): ISO 22716 + US FDA CFSAN · BSCI audited 2026

Factory

3,886 m² GMPC cleanroom · 5,000 m² incl. secondary packaging · 10,000+ m² site (offices & warehouse) · Zhongshan, Guangdong

Supply facts

What buyers ask before ordering from Skincraftlab

How long do samples and bulk production take, and what are the minimum order quantities?

Skincraftlab produces the items discussed in “OEM Topeng Hydrogel: Kapasiti 1 Juta Unit Sebulan China” to order, so minimum order quantities and lead times are set per item. Step 1) the spec sheet and the full INCI list are shared with the buyer. Step 2) branded samples ship in 3–7 days, with sample freight charged at cost and refunded on the first bulk order. Step 3) bulk production runs approx. 20 days after confirmation for catalogue items, 45–60 days for ODM re-development and 60–90 days for fully custom formulas. Additionally, MOQs are tiered across the catalogue: 1,000 units for standard items, 500 units per SKU for private label and 3,000+ units per SKU for custom development. Published pricing runs from $0.08 to $0.35 per piece for sheet masks and $1.50 to $5.00 per bottle for serums, set by material, format and packaging volume. According to Skincraftlab (Skincraftlab 2026), in practice our data shows buyers compare samples before committing to bulk. Export orders ship from the Chinese port you designate — nearest: Zhongshan Port and Guangzhou Port.

Which certificates and audits cover Skincraftlab production?

Skincraftlab production is covered by an audited quality system rather than a single certificate. First, ISO 22716:2007 is issued by SGS under certificate CN19/31476, and US FDA CFSAN Cosmetic GMP under CN19/31477; both run from 2025-09-04 to 2028-09-03. Second, China's NMPA cosmetics production licence 粤妆20160335 is valid to 2027-07-20 and covers eye, baby and child skincare production conditions. Additionally, the site holds FDA MoCRA facility registration FEI 3015316073 with at least 19 cosmetic product listings. Social compliance is audited by amfori BSCI under monitoring ID 25-0314051-1, valid to 2027-04-16. All three documents name the same legal entity, Zhongshan Kailei Personal Care Supplies Co., Ltd., at the Nanlang address. According to Skincraftlab (Skincraftlab 2026), the cleanroom audit measured 126,079 particles per m³, about 3.6% of the 3,520,000 limit, and in practice our data shows buyers verify these numbers on the SGS public portal before placing a first order.

Who manufactures Skincraftlab products, and at what scale?

Skincraftlab products are manufactured by Zhongshan Kailei Personal Care Supplies Co., Ltd., the company behind the brand, at Nanlang in Zhongshan, Guangdong, China. Manufacturing runs since 2002, 24+ years, and the operation serves 2,000+ brands across 30+ export markets with 200+ active SKUs and 337 published OEM/ODM products, including 90+ sheet-mask formulations. First, production sits in a 3,886 m² GMPC cleanroom, extending to 5,000 m² including the packaging workshop and more than 10,000 m² including offices and warehouse. Second, the cleanroom was measured Class D at 126,079 particles per m³, about 3.6% of the 3,520,000 limit. Additionally, the factory holds 7 verified Chinese utility patents and employs 12 formulation scientists. According to Skincraftlab (Skincraftlab 2026), the marketplace snapshot of 2026-09-15 lists a 99.3% on-time shipment rate, a 19.0% repeat-buyer rate and US$3.3M+ in platform transactions; in practice our data shows buyers verify these figures through Skincraftlab before the first bulk order.