Pengeluar Patch Jerawat OEM Borong MOQ & Private Label NPRA
September 29, 2026
Skincraftlab
B2B Skincare Manufacturing Expert

What Is This Guide About?
Panduan pengeluar patch jerawat OEM: harga borong, MOQ private label, pendaftaran NPRA Malaysia, dan dokumen CFS untuk eksport.
Category
Manufacturing
Audience
Brand owners, procurement, R&D
Updated
September 2026
Pengeluar patch jerawat di China biasanya menawarkan harga borong FOB pada $0.028–$0.085 setiap patch untuk kuantiti 50,000–200,000 unit, manakala MOQ Private Label bermula sekitar 10,000 kotak apabila beg dan kotak disesuaikan. Risiko kelewatan terbesar bukan pengeluaran — ia adalah klasifikasi NPRA: patch jerawat hydrocolloid difailkan sebagai kosmetik di Malaysia, tetapi sebarang dakwaan penyembuhan luka atau rawatan jangkitan akan mengalihkannya ke kategori peranti perubatan dan mengubah keseluruhan laluan pendaftaran.
Statistik Utama: Sumber OEM Patch Jerawat Sekali Pandang

| Parameter | Julat Biasa (2026) | Nota |
|---|---|---|
| Harga FOB patch hydrocolloid, 50k–200k unit | $0.028–$0.085 / patch | Bergantung pada ketebalan, kandungan bahan aktif, filem belakang |
| Harga FOB patch dengan asid salisilik | $0.045–$0.11 / patch | SA 0.5%–2%, data kestabilan diperlukan |
| MOQ Private Label, saiz standard | 10,000 kotak | Kotak runcit 24 dan 36 patch |
| Acuan die-cut / bentuk baharu | 30,000–50,000 patch | Menambah 12–18 hari masa utama |
| Masa pengeluaran selepas artwork diluluskan | 25–35 hari | Rujuk log pengeluaran Q1–Q3 2026 kami |
| Notifikasi NPRA kosmetik, setiap SKU | RM 500–RM 1,500 | Termasuk ejen tempatan |
| Pendaftaran peranti perubatan (jika dakwaan meningkat) | 90–180 hari | Dossier penuh diperlukan |
| Sijil Jualan Bebas (CFS) dan pengesahan dokumen | 5–12 hari bekerja | Bergantung notari China dan pejabat hal ehwal luar wilayah |
Kami memenuhi satu kelompok pada Mac lalu di mana pembeli telah mencetak 40,000 kotak dengan tulisan "menyembuhkan jerawat yang dijangkiti" pada panel hadapan. Salinan itu sahaja akan mengeluarkan SKU dari notifikasi kosmetik di Malaysia dan Mexico. Cetak semula, fail semula, cetak semula. Kira-kira $9,000 hilang. Jadi sebelum anda membandingkan sebut harga borong dari mana-mana pengeluar patch jerawat, tetapkan bahasa dakwaan — kerana dakwaan menentukan lorong kawal selia, dan lorong menentukan kos serta garis masa anda.
Patch Jerawat Borong vs Private Label: Ke Mana Wang Sebenarnya Pergi
Borong (membeli reka bentuk stok, logo anda pada beg) dan Private Label (formulasi anda, bentuk anda, dakwaan anda) adalah dua perniagaan berbeza dengan dua struktur kos berbeza.
Borong membolehkan anda masuk pasaran dalam 15–20 hari jika anda menerima die-cut sedia ada dan lembaran hydrocolloid 0.3 mm stok. Anda bayar lebih setiap unit — selalunya $0.06–$0.12 — kerana anda menyerap risiko inventori barang siap kilang. Private Label mengurangkan kos seunit pada volum besar tetapi anda mewarisi acuan, ujian kestabilan, dan pematuhan artwork.
Satu corak yang kami lihat dalam pesanan Q1–Q3 untuk pembeli Asia Tenggara: mereka mula dengan borong untuk menguji senarai Shopee dan Lazada, kemudian bertukar ke Private Label apabila satu SKU melepasi 3,000 kotak/bulan. Penukaran itu adalah tempat hubungan dengan pengeluar patch jerawat sama ada berjaya atau runtuh, kerana kini anda perlukan kilang yang boleh mengekalkan formula stabil selama 18 bulan.
Apa yang menentukan harga setiap patch:
- Ketebalan lembaran hydrocolloid (0.25 mm vs 0.45 mm) — gred tebal berharga 30–40% lebih dan menahan lebih banyak cecair.
- Kandungan bahan aktif. Asid salisilik 0.5% murah; 2% memerlukan protokol kestabilan dan, di sesetengah pasaran, tier kawal selia lebih tinggi.
- Filem belakang dan gred pelekat. Pelekat akrilik gred perubatan menambah $0.004–$0.008/unit tetapi menghalang aduan patch tertanggal yang merosakkan ulasan anda.
- Kerumitan die-cut. Bulat dan titisan air adalah stok. Selain itu memerlukan acuan.
Jika peta jalan anda termasuk format bersebelahan — topeng tanah liat Private Label untuk pembeli jerawat remaja yang sama, contohnya — gabungkan acuan dan semakan artwork dalam satu lawatan kilang. Audit dua kilang menelan kos dua audit.
Kelayakan Pengeluar Patch Jerawat: Audit Kilang 7 Perkara
Jangan luluskan kilang atas harga sahaja. Kami menyaksikan tiga jenama Asia Tenggara bertukar pembekal pada 2025 selepas kegagalan pelekatan patch dalam kelembapan musim panas Malaysia — ketiga-tiga telah melangkau ujian kestabilan persekitaran.
Jalankan audit ini:
- Sijil ISO 22716 / GMPC, terkini. Periksa tarikh pengeluaran dan skop. Sijil yang meliputi krim tetapi bukan pemprosesan patch hydrocolloid bukan sijil anda.
- Kelas bilik bersih untuk barisan pemprosesan. Kelas 100,000 minimum untuk pemprosesan patch gred kosmetik. Kelas 10,000 untuk apa-apa yang mendakwa steriliti.
- Bilik kestabilan dalaman. Minta log sebenar kajian dipercepat 40°C/75% RH, bukan laporan templat.
- Kebolehkesanan pembekal pelekat. Anda perlu tahu sumber pelekat akrilik atau silikon. Pelekat gred peranti perubatan membawa dokumentasi yang boleh anda tunjukkan kepada pengawal selia.
- Keupayaan ujian mikro. TPC, yis/kulat, dan panel patogen dalaman atau melalui makmal pihak ketiga tetap.
- BSCI atau audit sosial setara. Semakin diminta oleh rangkaian runcit Malaysia dan Singapura, bukan sahaja EU.
- Disiplin bahasa dakwaan. Tanya hubungan kawal selia kilang bagaimana mereka menasihati tentang perkataan dakwaan setiap pasaran. Jika mereka kata "kami cetak sahaja apa yang anda hantar," itu bendera merah — pengeluar patch jerawat berpengalaman melindungi anda daripada salinan panel anda sendiri.
NPRA Kosmetik vs Peranti Perubatan: Klasifikasi Yang Mengubah Segalanya
Inilah bahagian yang paling ramai pembeli salah faham, dan sebab tarikh pelancaran Malaysia anda tergelincir.
NPRA mengawal selia kosmetik di bawah Akta Jualan Dadah dan Kosmetik 1952 serta garis panduan notifikasi kosmetik. Patch jerawat hydrocolloid yang membuat dakwaan kosmetik — menyerap minyak, mengurangkan penampilan jerawat, menutup dan menyembunyikan — berada dalam kategori kosmetik. Itu adalah notifikasi, dilakukan oleh pemegang notifikasi tempatan anda, dengan bayaran notifikasi setiap SKU dan kos ejen.
Sebaik sahaja panel anda berkata "menyembuhkan," "merawat jangkitan," "antibakteria," atau merujuk kepada penjagaan luka, anda telah meninggalkan lorong kosmetik. Kini ia adalah peranti perubatan atau produk bersebelahan dadah, dan laluan itu bermula pada 90 hari dan berjalan sehingga 180+ dengan dossier penuh.
Jadi peraturan praktikal untuk pelancaran Private Label patch jerawat di Malaysia: draf dakwaan anda sebelum anda draf artwork anda. Tulis setiap ayat yang akan muncul pada kotak, beg, dan senarai Shopee serta Lazada. Kemudian minta pemegang notifikasi anda mengesahkan klasifikasi sebelum anda berbelanja untuk plat. Kami melihat ini menyelamatkan pelanggan kira-kira $7,000 dalam kos cetak semula pada 2025 — panggilan itu mengambil masa 40 minit. Perlu diingat bahawa MDA (Medical Device Authority) mengawal selia peranti perubatan secara berasingan daripada NPRA, dan jika produk anda diklasifikasikan sebagai peranti perubatan, pendaftaran MDA akan diperlukan dan bukannya notifikasi NPRA.
Sijil Jualan Bebas (CFS): Garis Masa Apostille Yang Tiada Siapa Bajetkan
Sijil Jualan Bebas (CFS) adalah dokumen yang kilang China anda berikan untuk membuktikan produk dijual secara sah di negara asal. NPRA, MDA, dan kebanyakan pengawal selia Asia Tenggara memintanya.
Garis masa realistik dari kilang di China:
| Langkah | Hari Bekerja |
|---|---|
| Kilang mengeluarkan CFS + notari (notari China) | 3–5 |
| Apostille Pejabat Hal Ehwal Luar Wilayah | 4–8 |
| Kurier ke Malaysia | 3–5 |
| Semakan / pengesahan NPRA atau MDA | 10–20 |
Jadi rancang 20–35 hari bekerja dari hujung ke hujung, dan tambah bantalan jika senarai produk anda mempunyai berbilang SKU — setiap CFS meliputi produk tertentu dan notari mengenakan bayaran setiap dokumen, bukan setiap SKU, tetapi pengeluaran semula adalah permulaan semula penuh.
Satu lagi perkara yang pembeli terlepas: CFS mesti sepadan dengan nama produk tepat yang muncul pada fail NPRA atau MDA anda. Ketidakpadanan — "Hydrocolloid Acne Patch" vs "Pimple Patch" — menghantar fail balik. Kami kini menyelaraskan nama produk CFS dengan senarai pendaftaran pembeli sebelum notari. Insurans murah.
Di Mana Pengeluar Patch Jerawat Sebenarnya Menambah Nilai
Sebut harga terendah jarang menjadi kos terendah. Kami telah memenuhi ribuan kelompok Private Label, dan satu corak terus berulang: jenama yang berkembang dengan bersih adalah yang menganggap kilang sebagai rakan kawal selia dan formulasi, bukan kedai cetak.
Itu bermakna: kilang yang membenderakan risiko klasifikasi NPRA sebelum anda cetak, yang mempunyai data kestabilan yang boleh anda rujuk, yang boleh menghasilkan CFS dengan nama produk yang betul pada kali pertama, dan yang akan memberitahu anda apabila dakwaan akan menelan kos 90 hari. Itulah standard yang patut dipegang oleh setiap pengeluar patch jerawat — termasuk kami.
Soalan Lazim
S: Apakah MOQ biasa untuk pembuatan Private Label patch jerawat dari kilang China?
J: Untuk die-cut bulat atau titisan air standard dengan cetakan beg dan kotak tersuai, MOQ biasanya mencecah 10,000 kotak runcit (kiraan 24 atau 36 patch). Jika anda mahu bentuk die-cut baharu atau ketebalan hydrocolloid tersuai, jangkakan MOQ naik ke 30,000–50,000 patch kerana die potong dan acuan perlu diamortisasi. Kelompok borong reka bentuk stok boleh bermula lebih rendah — kadangkala 3,000–5,000 kotak — tetapi anda menerima bentuk dan formulasi sedia ada kilang.
S: Bagaimana harga borong patch jerawat berbanding antara tier MOQ?
J: Pada 50,000 unit, jangkakan $0.028–$0.055 setiap patch untuk hydrocolloid biasa. Pada 200,000+ unit, anda boleh mencapai hujung bawah julat itu atau sedikit lebih rendah, tetapi penjimatan menjadi rata dengan cepat — bahan lembaran dan pelekat adalah kos dominan, bukan buruh. Patch dengan asid salisilik berharga $0.045–$0.11 bergantung pada kepekatan dan dokumentasi kestabilan. Sentiasa minta harga FOB mengikut tier secara bertulis, bukan satu sebut harga campuran.
S: Adakah patch jerawat hydrocolloid kosmetik atau peranti perubatan di bawah NPRA?
J: Jika produk membuat dakwaan kosmetik — menyerap minyak berlebihan, mengurangkan penampilan jerawat, menyembunyikan — ia dinotifikasikan sebagai kosmetik di bawah NPRA. Jika ia mendakwa menyembuhkan, merawat jangkitan, atau menangani luka, ia beralih ke wilayah peranti perubatan atau bersebelahan dadah dan memerlukan pendaftaran yang jauh lebih berat, biasanya melalui MDA. Bahasa dakwaan pada artwork anda menentukan ini, bukan produk fizikal.
S: Dokumen apa yang saya perlukan dari pengeluar patch jerawat saya untuk pendaftaran NPRA atau MDA?
J: Minimum: Sijil Jualan Bebas, sijil ISO 22716 atau GMPC, sijil analisis setiap kelompok, data kestabilan, dan pecahan bahan penuh dengan nama INCI. Untuk NPRA, CFS mesti di-apostille oleh Pejabat Hal Ehwal Luar Wilayah China dan dikurier — bajet 20–35 hari bekerja. Untuk pendaftaran MDA, dokumen tambahan mengenai penilaian risiko dan pematuhan peranti perubatan diperlukan, dengan tetingkap kesahihan sendiri.
S: Berapa lama notifikasi NPRA mengambil masa setiap SKU dari kilang China?
J: Sebaik sahaja pemegang notifikasi tempatan anda mempunyai dokumen kilang, notifikasi kosmetik biasanya diproses dalam beberapa hari hingga beberapa minggu, dan bayaran rasmi berjalan sekitar RM 500–RM 1,500 setiap SKU. Sokongan ejen tempatan dan makmal menambah kos tambahan setiap SKU. Halangan hampir tidak pernah pemprosesan NPRA — ia adalah mengumpul dokumen kilang yang betul dan sepadan nama pada kali pertama.
S: Bolehkah satu pengeluar patch jerawat membekalkan kedua-dua senarai Malaysia dan Mexico?
J: Ya, dan ini biasa. Bahagian kilang adalah sama; perbezaannya adalah laluan pendaftaran setiap negara. Malaysia memerlukan notifikasi NPRA melalui pemegang notifikasi tempatan, Mexico memerlukan sama ada Aviso atau Registro Sanitario bergantung pada dakwaan, dan kedua-duanya biasanya mahukan CFS yang di-apostille. Pilih kilang yang boleh mengeluarkan dokumen CFS dengan nama produk sejajar dengan pemfailan setiap negara, atau anda akan mengeluarkan semula dokumen dua kali.
2026 Skincare Market Entry Guide
Which skincare categories are growing on Amazon US in 2026? Our data-backed guide covers hydrogel eye patches (+65% YoY), hyaluronic acid serum (+48%), pimple patches, and the 90-day private label launch plan.
No spam, ever. Unsubscribe anytime.
What Are the Key Facts Before You Request a Quote?
Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and serving 2,000+ brands across 30+ countries. Minimum order quantities are 1,000 units for catalogue formulas, 500 units per SKU for private label, and 3,000+ units for custom formulation. Brand samples ship in 3–7 days; mass production takes approximately 20 days after you confirm the sample, and sheet masks start at $0.08–$0.35 per piece. Manufacturing is certified to ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN Cosmetic GMP (CN19/31477), re-issued in 2025 and valid to 2028-09-03 (SGS, 2025). In practice, the certificates a buyer can verify independently are the ones issued by the testing body itself. This is not the right fit if you need fewer than 500 units per SKU, or delivery inside two weeks.
| Topic | Details |
|---|---|
| Category | Skincare Manufacturing |
| Minimum order | 1,000 units standard; 500 per SKU private label; 3,000+ custom |
| Samples & production | Brand samples 3–7 days; production approx. 20 days after confirmation |
| Last updated | September 2026 |
How Do You Apply This Guide to Your Own Project?
- 1Step 1: match the format to your unit cost — for example, sheet masks run $0.08–$0.35 per piece at 1,000 units, while serums run $1.50–$5.00 per bottle.
- 2Step 2: confirm your certification scope — ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN GMP (CN19/31477) cover facial, eye, lip, hand, foot, neck and hair masks (SGS, 2025).
- 3Step 3: line your volume up with the three MOQ tiers — 1,000 units standard, 500 units per SKU private label, 3,000+ units custom.
- 4Step 4: request samples (3–7 days), approve the formula, then plan approximately 20 days after confirmation for mass production.
- 5Finally: send your brief with target market and volume — in practice a complete brief avoids a second 3–7 day sampling cycle.
Why Brands Choose Skincraftlab as Their OEM/ODM Partner
Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and supplying private-label and OEM buyers across North America, Europe, the Middle East and Southeast Asia. The company offers private label face masks, serums, eye masks and more from a 3,886 m² GMPC-certified cleanroom, with private-label minimums from 500 units per SKU and standard production runs from 1,000 units — low enough for startups and e-commerce sellers to test a market. In-house R&D supports both OEM production to your formula and ODM custom formulation, with 90+ ready face mask formulas, 266 OEM/ODM products and stability testing included. Sample turnaround is typically 3–7 days, after which approved formulas move into pilot production. For Amazon FBA and e-commerce sellers, this covers trending categories such as face masks, serums and eye patches, while brands with their own formula can supply it for contract manufacturing to spec, and clients can request samples or a quote at any time.
Frequently Asked Questions
S: Apakah MOQ biasa untuk pembuatan Private Label patch jerawat dari kilang China?
S: Bagaimana harga borong patch jerawat berbanding antara tier MOQ?
S: Adakah patch jerawat hydrocolloid kosmetik atau peranti perubatan di bawah NPRA?
S: Dokumen apa yang saya perlukan dari pengeluar patch jerawat saya untuk pendaftaran NPRA atau MDA?
S: Berapa lama notifikasi NPRA mengambil masa setiap SKU dari kilang China?
S: Bolehkah satu pengeluar patch jerawat membekalkan kedua-dua senarai Malaysia dan Mexico?
Related Posts

PDRN Serum OEM China: Spesifikasi 2% vs 0.5% Salmon DNA
Maksud sebenar 2% vs 0.5% PDRN salmon DNA dalam spesifikasi OEM, terma ramalan 500,000 patch jerawat dan MOQ/FOB patch mata hydrogel.

SLA Respons Chat untuk Pertanyaan OEM Penjagaan Kulit di China
Apa itu SLA respons chat yang realistik untuk pertanyaan OEM penjagaan kulit di China — plus spesifikasi sumber tampalan jerawat hidrokoloid.

Kapasiti Barisan OEM Pimple Patch: Ramp-Up 1 Juta Unit/Bulan
Pelan ramp-up barisan pengilangan pimple patch hydrocolloid khusus dari perintis ke 1 juta unit sebulan di China, dengan masa kitaran sebenar dan pintu QC.