PDRN Serum OEM China: Spesifikasi 2% vs 0.5% Salmon DNA
October 11, 2026
Skincraftlab
B2B Skincare Manufacturing Expert

What Is This Guide About?
Maksud sebenar 2% vs 0.5% PDRN salmon DNA dalam spesifikasi OEM, terma ramalan 500,000 patch jerawat dan MOQ/FOB patch mata hydrogel.
Category
PDRN serum OEM China 2% 0.5%
Audience
Brand owners, procurement, R&D
Updated
October 2026
Untuk keputusan PDRN serum salmon DNA content percentage specification OEM China 2% vs 0.5%, nombor pada COA mesti dikaitkan dengan kaedah assay yang ditakrifkan, bukan dakwaan label. Dalam praktik: 0.5% PDRN (seperti dibekalkan, ~90% ketulenan polynucleotide) ialah isian komersial standard; 2% ialah dakwaan premium yang memerlukan pembekal sanggup menjalankan HPLC-UV atau agarose gel quantification setiap lot, dan ia meningkatkan kos bahan mentah per botol 30ml kira-kira tiga kali ganda. Tanpa assay, kedua-dua nombor hanyalah pemasaran.
Itu versi ringkas. Berikut ialah bagaimana spesifikasi sebenarnya ditulis, diberi harga, dan dipertahankan dalam audit.
| Item spesifikasi | Isian PDRN 0.5% | Isian PDRN 2% |
|---|---|---|
| Input mentah PDRN per 30ml | 0.15 g | 0.60 g |
| Kos bahan mentah (Q1 2026, China) | USD 0.22–0.38/botol | USD 0.88–1.52/botol |
| Kaedah assay diperlukan | UV-Vis + COA pembekal | HPLC-UV atau gel densitometry setiap lot |
| MOQ biasa (private label) | 1,000 unit | 3,000 unit |
| Harga unit FOB, 30ml airless | USD 2.10–2.90 | USD 3.40–4.80 |
| Masa utama, run pertama | 25–30 hari | 38–45 hari |
| Risiko dakwaan (EU/BR) | Rendah | Sederhana–Tinggi tanpa fail assay |
Apa maksud "2% PDRN" pada spesifikasi OEM China

Kami mengisi satu run PDRN private-label di Zhongshan sepanjang Q3–Q4 2025 — 4,800 unit serum 30ml airless untuk jenama diaspora Korea yang menjual ke Kanada. Klien meminta "2% salmon DNA" kerana pesaing menyenaraikannya. Kami bertanya satu soalan: 2% daripada apa?
Tiga jawapan wujud di pasaran, dan hanya satu yang bertahan dalam audit pembeli.
2% w/w bahan mentah PDRN seperti dibekalkan. Ini bacaan jujur. Anda beli serbuk atau cecair pekat PDRN, timbang, masuk pada 2% jisim kelompok siap. Jika bahan mentah 90% ketulenan polynucleotide, produk siap anda membawa kira-kira 1.8% aktif.
2% daripada larutan stok pra-cair. Pembekal menjual "PDRN 5% solution" — bermakna pekat sudah dicairkan dalam air dan pengawet. Jika anda tambah 2% daripada stok itu, beban PDRN sebenar anda ialah 0.1%. Ini punca paling biasa e-mel pembeli marah enam bulan selepas pelancaran.
2% sebagai cerita label. Tiada assay, tiada COA masuk, hanya nombor yang pasukan pemasaran suka. Kami tolak.
(Yang tengah itu perangkap. Ia juga paling murah untuk dipetik, sebab itu ia menang banyak RFQ.)
Apabila kami spesifikasikan PDRN, dokumen menamakan: gred bahan mentah, ketulenan polynucleotide oleh COA pembekal, peratusan input w/w, dan sistem pembawa. Untuk rujukan bagaimana kami mendokumentasikan aktif secara umum, halaman spesifikasi PDRN polynucleotide kami menyenaraikan gred yang kami beli.
Mengapa 0.5% ialah default komersial dan 2% ialah tier premium
Sepanjang pesanan Q1 2026 di fasiliti kami, isian PDRN 0.5% menyumbang kira-kira 7 daripada setiap 10 unit serum PDRN yang kami hasilkan. Sebabnya bukan kesukaran formulasi — tetapi toleransi kos pada harga runcit.
Serum PDRN 0.5% pada 30ml membawa kira-kira USD 0.30 aktif. Isian 2% membawa USD 0.90–1.50, bergantung sama ada anda beli polynucleotide dari salmon atau fermentasi. Darab dengan saiz run anda dan tambah kos assay — HPLC-UV setiap lot di China berharga USD 120–180 setiap sampel, dan pelan QC yang munasabah ialah satu assay setiap kelompok campur satu sampel simpanan setiap suku tahun.
Ini bahagian yang pembeli terlepas pandang: pada 2%, asas serum mesti berubah. Polynucleotide pada beban itu memekatkan fasa akueus dan boleh mengganggu keberkesanan pengawet. Kami biasanya merumus semula sistem humektan dan menjalankan semula PET (preservative efficacy test) — itu 21 hari dan kira-kira USD 400–600 setiap ujian cabaran. Jadi delta sebenar antara 0.5% dan 2% bukan 3x bahan mentah. Ia bahan mentah campur ujian campur kitaran reformulasi.
Jika siling harga runcit anda di bawah USD 30 dan sasaran COGS 18%, 2% tidak berbaloi melainkan anda menjual ke Korea atau Jepun di mana PDRN membawa premium harga yang jelas.
Bagaimana PDRN diukur (dan apa COA sebenar tunjukkan)
COA PDRN yang sah daripada pembekal China harus membawa empat titik data. Jika mana-mana hilang, anggap peratusan itu tidak disahkan.
| Medan COA | Apa yang dibuktikan | Tanda bahaya jika tiada |
|---|---|---|
| Kandungan polynucleotide (%) | Beban aktif sebenar | Kosong atau "conforms" |
| Kaedah assay | UV-Vis (260nm) atau HPLC-UV | Tiada kaedah dinamakan |
| Julat berat molekul | PDRN vs DNA MW tinggi | Nombor tunggal, tiada julat |
| Deklarasi sumber | Testis/kulit salmon (Oncorhynchus) vs fermentasi | "Marine origin" generik |
| Mikrob + endotoksin | Gred bersebelahan injectable, jika didakwa | Endotoksin hilang untuk "pharma grade" |
UV-Vis pada 260nm ialah kaedah kerja utama — murah, pantas, dan mencukupi untuk konsistensi lot-ke-lot. HPLC-UV lebih ketat dan itulah yang kami jalankan untuk isian 2%. Gel electrophoresis menunjukkan taburan saiz fragmen, yang penting jika bahasa dakwaan anda menyentuh "low molecular weight" atau "fragment size."
Satu lagi. PDRN menyerap kelembapan dan sensitif haba. Kami menyimpan PDRN masuk pada 2–8°C dan menggunakannya dalam 90 hari selepas dibuka. Jika OEM anda menyimpannya di rak gudang terbuka, 2% anda menjadi 1.6% menjelang bulan ketiga.
Untuk pembeli yang membina barisan serum penuh, halaman private label vitamin C serum kami menunjukkan disiplin spesifikasi yang sama digunakan pada aktif antioksidan — berguna sebagai templat format untuk helaian spesifikasi PDRN anda sendiri.
Menetapkan ramalan bergolek: komitmen patch jerawat 500,000 unit
Apabila pembeli memberitahu kami mereka memerlukan private label pimple patch annual forecast 500000 units rolling forecast commitment China OEM, perbualan bergerak pantas dari "apa MOQ anda" ke "apa yang anda benar-benar komit secara bertulis."
Ramalan bergolek berfungsi begini dalam kontrak kami. Pembeli memberikan ramalan 12 bulan tidak mengikat (contohnya 500,000 unit), tetingkap mengikat 6 bulan, dan pesanan kukuh 90 hari. Kami menyimpan bahan mentah hydrocolloid dan pouch siap terhadap tetingkap 6 bulan. Jika pembeli membatalkan dalam tetingkap kukuh 90 hari, mereka membayar bahan yang sudah diproses.
Apa yang kami perlukan daripada pembeli untuk memberi harga program 500,000 unit dengan tepat:
Geometri unit — 12mm bulat, jalur 10mm x 30mm, atau pek pelbagai saiz. Tooling berubah dengan geometri.
Format pembungkusan — pouch tunggal, kotak 24 kiraan, atau 36 kiraan boleh tutup semula. Kiraan per kotak memacu kos filem pouch dan karton lebih daripada patch itu sendiri.
Spesifikasi hydrocolloid — standard berasaskan CMC berbanding campuran penyerapan lebih tinggi dengan petrolatum dan polyisobutylene. Yang kedua berharga 22–30% lebih pada bahan mentah.
Aktif, jika ada — salicylic acid, tea tree, niacinamide pada muka pelekat. Setiap aktif menambah ujian kestabilan.
Pada 500,000 unit setahun dibahagikan kepada empat run 125,000, jalur harga FOB kami untuk patch hydrocolloid 12mm, pouch tunggal dengan belakang bercetak, berada dalam julat USD 0.035–0.055 setiap patch bergantung pada tier volum dan pembungkusan. Di bawah 100,000 unit setahun, nombor itu naik ke USD 0.07–0.09.
Ramalan bergolek itulah yang memberi anda jalur lebih rendah. Pesanan sekali 500,000 dan ramalan 500,000 selama 12 bulan tidak diberi harga sama — yang kedua membolehkan kami membeli helaian hydrocolloid dalam gulungan induk dan menjadualkan run salutan pada irama tetap.
(Ya, ini sebabnya kami minta ramalan sebelum memetik harga. Petikan tanpa ramalan ialah tekaan dengan titik perpuluhan.)
MOQ kilang OEM patch mata hydrogel dan harga FOB
Soalan hydrogel under-eye patch OEM factory MOQ 3000 units sentiasa timbul, dan 3,000 ialah tier sebenar — bukan lantai, tetapi titik di mana die-cutting tersuai menjadi ekonomi.
Tier hydrogel bawah mata kami bermula pada MOQ 1,000 unit untuk tooling stok, tetapi bentuk tersuai, pouch tersuai, karton tersuai, dan asas serum tersuai (PDRN, kafein, asid hyaluronik, atau campuran peptida) menolak MOQ praktikal ke 3,000 pasang. Pada 3,000 pasang kami menjalankan kelompok salutan khusus, cure, die-cut, pouch, dan karton tanpa berkongsi barisan dengan SKU lain.
Julat harga FOB untuk patch mata hydrogel, sebut harga 2026, pelabuhan Guangzhou/Shenzhen:
| Konfigurasi | MOQ | FOB per pasang |
|---|---|---|
| Bentuk stok, serum stok, dibungkus pukal | 1,000 | USD 0.12–0.18 |
| Bentuk tersuai, serum stok, pouch tunggal | 3,000 | USD 0.18–0.26 |
| Bentuk tersuai, serum tersuai, pouch bercetak + karton | 3,000 | USD 0.24–0.36 |
| Bentuk tersuai, serum tersuai, isian PDRN atau peptida | 5,000 | USD 0.32–0.48 |
Tiga pemacu kos lebih penting daripada yang dijangka orang. Filem pouch dengan penghalang tinggi (laminate foil) menambah USD 0.02–0.04 setiap pasang. Karton tersuai dengan spot UV dan dulang dalam menambah lagi USD 0.05–0.10. Dan serum dengan PDRN pada 0.5% menambah kira-kira USD 0.03 setiap pasang; pada 2%, kira-kira USD 0.10.
Halaman produksi hydrogel sheet mask dan eye patch kami menerangkan persediaan barisan kami jika anda mahu melihat format spesifikasi sebelum RFQ.
Dua nota operasi daripada menjalankan barisan ini. Pertama, patch mata hydrogel mempunyai jam jangka hayat yang bermula pada cure, bukan pada penghantaran — bina 30 hari dalam pelan pelancaran anda. Kedua, jika anda juga meramalkan patch melalui pembekal yang sama, gabungkan anugerah. Kami menjadualkan hydrogel dan hydrocolloid pada barisan bersebelahan, dan program gabungan 500,000 patch campur 3,000 pasang mendapat harga bahan yang lebih baik daripada mana-mana satu sahaja.
FAQ
S: Apa perbezaan antara PDRN serum salmon DNA content percentage specification OEM China 2% vs 0.5% dalam helaian spesifikasi sebenar?
0.5% bermaksud bahan mentah PDRN ditimbang pada 0.5% jisim kelompok siap, dan pada ketulenan polynucleotide 90% biasa itu memberikan kira-kira 0.45% aktif. 2% bermaksud input bahan mentah 2% w/w, kira-kira 1.8% aktif. Klausa kritikal ialah sama ada peratusan merujuk kepada bahan mentah seperti dibekalkan atau larutan stok pra-cair — spesifikasi "2% daripada stok 5%" sebenarnya memberikan 0.1% PDRN. Sentiasa minta gred bahan mentah, ketulenan, peratusan input, dan kaedah assay pada COA.
S: Bolehkah OEM China menyokong private label pimple patch annual forecast 500000 units rolling forecast commitment?
Boleh, dan ia struktur standard. Kami menggunakan ramalan 12 bulan tidak mengikat, tetingkap bahan mengikat 6 bulan, dan pesanan kukuh 90 hari. Pada 500,000 unit setahun dibahagikan kepada empat run, harga FOB untuk patch hydrocolloid 12mm pouch tunggal berada dalam julat USD 0.035–0.055. Di bawah 100,000 unit setahun harga lebih dekat USD 0.07–0.09 kerana bahan mentah dibeli dalam kenaikan lebih kecil dan pertukaran barisan lebih kerap.
S: Apa MOQ dan harga FOB kilang OEM patch mata hydrogel di China?
Bentuk stok dengan serum stok bermula pada 1,000 unit, FOB USD 0.12–0.18 setiap pasang. Bentuk tersuai menolak MOQ ke 3,000 pasang, FOB USD 0.18–0.26. Bentuk tersuai campur serum tersuai campur pouch bercetak dan karton berada pada USD 0.24–0.36. Tambah serum PDRN atau peptida dan MOQ 5,000 pasang, dan jalurnya USD 0.32–0.48 setiap pasang. Pouch foil penghalang dan karton tersuai ialah dua tuas kos pembungkusan terbesar.
S: Bagaimana PDRN diukur dalam serum, dan assay mana yang perlu saya minta?
UV-Vis pada 260nm ialah standard untuk konsistensi lot rutin. Untuk dakwaan 2%, minta HPLC-UV atau agarose gel densitometry setiap lot, kerana UV-Vis boleh dikelirukan oleh eksipien penyerap UV lain pada beban aktif tinggi. Jangkakan USD 120–180 setiap sampel HPLC di China, campur program sampel simpanan setiap suku tahun. Tanpa kaedah assay yang dinamakan, peratusan pada label ialah angka pemasaran.
S: Berapa lama masa utama untuk serum PDRN 2% berbanding isian 0.5%?
Masa utama run pertama untuk 0.5% ialah 25–30 hari dari formula dan artwork yang diluluskan. Untuk 2%, rancang 38–45 hari kerana beban aktif lebih tinggi biasanya memaksa semakan sistem pengawet dan ujian cabaran PET 21 hari. Masa utama pesanan semula pada mana-mana tier ialah 18–24 hari setelah formulasi dan pembungkusan dikunci dan bahan ada dalam simpanan.
S: Perlukah saya ujian kestabilan berasingan jika saya tukar PDRN dari 0.5% ke 2%?
Ya. Perubahan beban aktif melebihi 20% input asal mencetuskan ujian semula di bawah kebanyakan sistem kualiti, dan bergerak dari 0.5% ke 2% ialah perubahan 4x. Rancang kestabilan dipercepat pada 40°C/75% RH selama 3 bulan campur ujian keberkesanan pengawet. Belanjawan USD 900–1,500 dan 8–12 minggu sebelum anda komit tarikh pelancaran.
2026 Skincare Market Entry Guide
Which skincare categories are growing on Amazon US in 2026? Our data-backed guide covers hydrogel eye patches (+65% YoY), hyaluronic acid serum (+48%), pimple patches, and the 90-day private label launch plan.
No spam, ever. Unsubscribe anytime.
What Are the Key Facts Before You Request a Quote?
Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and serving 2,000+ brands across 30+ countries. Minimum order quantities are 1,000 units for catalogue formulas, 500 units per SKU for private label, and 3,000+ units for custom formulation. Brand samples ship in 3–7 days; mass production takes approximately 20 days after you confirm the sample, and sheet masks start at $0.08–$0.35 per piece. Manufacturing is certified to ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN Cosmetic GMP (CN19/31477), re-issued in 2025 and valid to 2028-09-03 (SGS, 2025). In practice, the certificates a buyer can verify independently are the ones issued by the testing body itself. This is not the right fit if you need fewer than 500 units per SKU, or delivery inside two weeks.
| Topic | Details |
|---|---|
| Category | PDRN serum OEM China 2% 0.5% |
| Minimum order | 1,000 units standard; 500 per SKU private label; 3,000+ custom |
| Samples & production | Brand samples 3–7 days; production approx. 20 days after confirmation |
| Last updated | October 2026 |
How Do You Apply This Guide to Your Own Project?
- 1Step 1: match the format to your unit cost — for example, sheet masks run $0.08–$0.35 per piece at 1,000 units, while serums run $1.50–$5.00 per bottle.
- 2Step 2: confirm your certification scope — ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN GMP (CN19/31477) cover facial, eye, lip, hand, foot, neck and hair masks (SGS, 2025).
- 3Step 3: line your volume up with the three MOQ tiers — 1,000 units standard, 500 units per SKU private label, 3,000+ units custom.
- 4Step 4: request samples (3–7 days), approve the formula, then plan approximately 20 days after confirmation for mass production.
- 5Finally: send your brief with target market and volume — in practice a complete brief avoids a second 3–7 day sampling cycle.
Why Brands Choose Skincraftlab as Their OEM/ODM Partner
Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and supplying private-label and OEM buyers across North America, Europe, the Middle East and Southeast Asia. The company offers private label face masks, serums, eye masks and more from a 3,886 m² GMPC-certified cleanroom, with private-label minimums from 500 units per SKU and standard production runs from 1,000 units — low enough for startups and e-commerce sellers to test a market. In-house R&D supports both OEM production to your formula and ODM custom formulation, with 90+ ready face mask formulas, 266 OEM/ODM products and stability testing included. Sample turnaround is typically 3–7 days, after which approved formulas move into pilot production. For Amazon FBA and e-commerce sellers, this covers trending categories such as face masks, serums and eye patches, while brands with their own formula can supply it for contract manufacturing to spec, and clients can request samples or a quote at any time.
Frequently Asked Questions
S: Apa perbezaan antara PDRN serum salmon DNA content percentage specification OEM China 2% vs 0.5% dalam helaian spesifikasi sebenar?
S: Bolehkah OEM China menyokong private label pimple patch annual forecast 500000 units rolling forecast commitment?
S: Apa MOQ dan harga FOB kilang OEM patch mata hydrogel di China?
S: Bagaimana PDRN diukur dalam serum, dan assay mana yang perlu saya minta?
S: Berapa lama masa utama untuk serum PDRN 2% berbanding isian 0.5%?
S: Perlukah saya ujian kestabilan berasingan jika saya tukar PDRN dari 0.5% ke 2%?
Related Posts

SLA Respons Chat untuk Pertanyaan OEM Penjagaan Kulit di China
Apa itu SLA respons chat yang realistik untuk pertanyaan OEM penjagaan kulit di China — plus spesifikasi sumber tampalan jerawat hidrokoloid.

Kapasiti Barisan OEM Pimple Patch: Ramp-Up 1 Juta Unit/Bulan
Pelan ramp-up barisan pengilangan pimple patch hydrocolloid khusus dari perintis ke 1 juta unit sebulan di China, dengan masa kitaran sebenar dan pintu QC.

SLA Respons Chat untuk Pertanyaan OEM Penjagaan Kulit di China
Penanda aras SLA chat sebenar untuk kilang OEM penjagaan kulit China, serta spesifikasi sumber bahan tampalan jerawat hydrocolloid vs hydrogel.
Related Products

Skin Whitening Cream
Premium skin whitening cream with vitamin c and collagen for face and body brightening moisturizing lightening care — OEM/ODM available, MOQ from 1,000 units

Private Label Micro Beads PDRN Serum Korea
Private label micro-bead PDRN serum, 30 ml glass dropper bottle, 1,000 bottles MOQ

Private Label Collagen Serum Single-Dose
Private label collagen single-dose serum, 1.2 ml vials, 10 or 30 pcs per box, 1,000 boxes MOQ

Eye Patch Crystal Gel Collagen Eye Mask
Premium private label eye patch crystal gel collagen eye mask white for anti dark circle hydrogel eye patches — OEM/ODM available, MOQ from 1,000 units