← Back to Blog
တရုတ်အလှကုန်စက်ရုံ MoCRA မှတ်ပုံတင်ခြင်းအလှကုန် OEM ထုတ်လုပ်သူ တရုတ်hydrocolloid pimple patch ထုတ်လုပ်သူအလှကုန် FDA မှတ်ပုံတင်ခြင်း 2026private label အလှကုန် ထုတ်လုပ်သူ

MoCRA 2026: တရုတ်အလှကုန်စက်ရုံ မှတ်ပုံတင်ခြင်း

September 30, 2026

CS

Skincraftlab

B2B Skincare Manufacturing Expert

MoCRA 2026: တရုတ်အလှကုန်စက်ရုံ မှတ်ပုံတင်ခြင်း

What Is This Guide About?

MoCRA 2026 အတွက် တရုတ် OEM စက်ရုံမှတ်ပုံတင်ခြင်း၊ အသေးစားလုပ်ငန်းကင်းလွတ်ခွင့်၊ FEI နံပါတ်နှင့် အမေရိကန်တင်ပို့မှုအတွက် hydrocolloid patch တည်ငြိမ်မှုစမ်းသပ်ခြင်း။

Category

တရုတ်အလှကုန်စက်ရုံ MoCRA မှတ်ပုံတင်ခြင်း

Audience

Brand owners, procurement, R&D

Updated

September 2026

အမြန်ဖြေချက်

Skincraftlab mask RoHS test report — EU compliance

MoCRA အောက်တွင် တရုတ်အလှကုန်စက်ရုံသည် Cosmetics Direct ပေါ်တယ်မှတစ်ဆင့် FDA ထံ ထုတ်လုပ်ရေးနေရာကို မှတ်ပုံတင်ရမည်၊ အမေရိကန်ဘရန်မဟုတ်ပါ။ မှတ်ပုံတင်ခြင်းသည် နှစ်နှစ်တစ်ကြိမ် သက်တမ်းတိုးရမည် (နောက်လည်ပတ်: 2026)။ အသေးစားလုပ်ငန်းကင်းလွတ်ခွင့်သည် ပျမ်းမျှနှစ်စဉ် စုစုပေါင်းရောင်းအား ဒေါ်လာ 1 သန်းအောက် ဘရန်များအတွက် စာရွက်စာတမ်းလျှော့ချပေးသော်လည်း စက်ရုံမှတ်ပုံတင်ခြင်းမှာ စက်ရုံအတွက် ဆက်လက်ကျင့်သုံးသည်။ FDA အခကြေးမှာ မှတ်ပုံတင်ခြင်းအတွက် ဒေါ်လာ 0 ဖြစ်သည် — ကုန်ကျစရိတ်မှာ စမ်းသပ်ခြင်း (တည်ငြိမ်မှု၊ အဏုဇီဝ) နှင့် FDA ကိုယ်စားလှယ်တွင် ရှိသည်။ ပုံမှန်စက်ရုံအဆင်သင့်ဖြစ်မှု: ရက် 30-45။

အချက်အကြောင်းအရာကုန်ကျစရိတ် / အချိန် (2026)
FDA စက်ရုံမှတ်ပုံတင်ခြင်းCosmetics Direct ပေါ်တယ်၊ ကိုယ်ပိုင် FEI နံပါတ်အခကြေးငွေ 0 ဒေါ်လာ၊ တစ်ကြိမ်တင်သွင်း
သက်တမ်းတိုးလည်ပတ်နှစ်နှစ်တစ်ကြိမ်၊ FDA ထုတ်ပြန်သည့်အချိန်နှစ်နှစ်တစ်ကြိမ်
အမေရိကန်ကိုယ်စားလှယ်အမေရိကန်အခြေစိုက် ဆက်သွယ်ရန်လိုသည်ဒေါ်လာ 300-800/နှစ်
တည်ငြိမ်မှု + အဏုဇီဝစမ်းသပ်ခြင်းတင်ပို့ SKU တစ်ခုစီအတွက်SKU တစ်ခုလျှင် ဒေါ်လာ 400-900
အဆင်သင့်စစ်ဆေးမှုGMP/GMPC အတည်ပြုစစ်ဆေးခြင်းလုပ်ငန်းရက် 10-20

ကျွန်ုပ်တို့ Zhongshan စက်ရုံတွင် 2026 စစ်ဆေးမှုအကြိမ်တွင် အမေရိကန်ဝယ်ယူသူ၏ private-label hydrocolloid pimple patch လိုင်းကို ဖော်မြူလာသတ်မှတ်ခြင်းမှ MoCRA-ready ဒေတာအစုအဝေးအထိ ၄၁ ရက်အတွင်း လုပ်ဆောင်ခဲ့သည်။ FDA မှတ်ပုံတင်ခြင်းကိုယ်တိုင်မှာ တစ်နာရီအောက်သာ ကြာသည်။ ကျန်တာမှာ စမ်းသပ်ခြင်း၊ တံဆိပ်စစ်ဆေးခြင်း — နှင့် ဝယ်ယူသူက ၎င်းကို "FDA အတည်ပြုချက်" ဟု မခေါ်တော့အောင် လုပ်ခြင်း (အလှကုန်အတွက် ထိုသို့သောအရာ မရှိ)။

MoCRA က တရုတ်စက်ရုံထံမှ အမှန်တကယ်တောင်းခံသည်များ

Modernization of Cosmetics Regulation Act သည် မှတ်ပုံတင်တာဝန်ကို ဘရန်မှ ထုတ်လုပ်ခြင်း သို့မဟုတ် ပြုပြင်ခြင်းလုပ်သည့် နေရာသို့ ရွှေ့သည်။ Skincraftlab သည် သင့်တံဆိပ်အောက်တွင် hydrogel sheet mask ထုတ်လုပ်ပါက မှတ်ပုံတင်တာဝန်မှာ ကျွန်ုပ်တို့ဖြစ်သည်။ အမေရိကန်ဘရန်အနေဖြင့် သင့်တာဝန်မှာ product listing ဖြစ်သည်။

MoCRA အောက်တွင် တင်သွင်းမှုသုံးခုရှိသည်:

  • စက်ရုံမှတ်ပုံတင်ခြင်း — ထုတ်လုပ်သူသည် ရုပ်ပိုင်းဆိုင်ရာနေရာတစ်ခုစီကို မှတ်ပုံတင်သည် (ထုတ်ကုန်တစ်ခုစီမဟုတ်)။ လိပ်စာတစ်ခု၊ မှတ်ပုံတင်တစ်ခု။
  • ထုတ်ကုန်စာရင်းသွင်းခြင်း — ဘရန်သည် စျေးကွက်တင်သည့် ထုတ်ကုန်တစ်ခုစီကို တာဝန်ရှိသူ (responsible person) သတ်မှတ်ပြီး စာရင်းသွင်းသည်။
  • မလိုလားအပ်သောဖြစ်ရပ်အစီရင်ခံခြင်း — တာဝန်ရှိသူသည် ပြင်းထန်ဖြစ်ရပ်များကို လုပ်ငန်းရက် 15 အတွင်း တင်ပြသည်။

အမေရိကန်သို့ တင်ပို့သည့် တရုတ် OEM အတွက် "နေရာ" ဆိုသည်မှာ အမှန်တကယ်ထုတ်လုပ်ရေးလိပ်စာ — ကျွန်ုပ်တို့၏အခြေအနေတွင် Zhongshan ဖြစ်သည်။ Shenzhen ရှိ ကုန်သည် သို့မဟုတ် ကိုယ်စားလှယ်သည် စက်ရုံအဖြစ် ဟန်ဆောင်ပြီး စက်ရုံကိုယ်စား မှတ်ပုံတင်၍ မရပါ။ FDA ဤအချက်ကို ရှင်းလင်းစွာဖော်ပြထားသည်။

MoCRA အသေးစားလုပ်ငန်းကင်းလွတ်ခွင့် — မည်သူအရည်အချင်းပြည့်မီပြီး မည်သူမပြည့်မီ

အသေးစားလုပ်ငန်းကင်းလွတ်ခွင့်သည် ဘရန်ပိုင်ရှင်အများစုထင်သည်ထက် ကျဉ်းသည်။ ရိုးရှင်းသောစကားဖြင့်:

  • သင့်ပျမ်းမျှနှစ်စဉ်အမေရိကန်ရောင်းအားသည် ပြီးခဲ့သောသုံးနှစ်အတွက် ဒေါ်လာ 1,000,000 အောက် ဖြစ်ပါက ရိုးရှင်းသောလိုအပ်ချက်များ (ထုတ်ကုန်စာရင်းသွင်းခြင်းနှင့် စက်ရုံမှတ်ပုံတင်ခြင်း ရိုးရှင်းသည်၊ ဖယ်ရှားသည်မဟုတ်) အတွက် အရည်အချင်းပြည့်မီသည်။
  • ကင်းလွတ်ခွင့်သည် အကျိအမြှေးပါးနှင့်ထိတွေ့သော ထုတ်ကုန်၊ ထိုးသွင်းသောထုတ်ကုန် သို့မဟုတ် 24 နာရီကျော် အသွင်အပြင်ပြောင်းလဲသော ထုတ်ကုန်များအတွက် မသက်ဆိုင်ပါ။ ၎င်းသည် "clean beauty" အခိုင်အမာဆိုချက်များစွာကို ဖယ်ရှားသည် — သို့သော် သာမန် hydrocolloid patch သို့မဟုတ် sheet mask အတွက် ပုံမှန်အားဖြင့် ကင်းလွတ်လိုင်းအတွင်း ရှိသည်။
  • ကင်းလွတ်ခွင့်သည် တာဝန်ရှိသူ၏တာဝန်များ ကို ဖုံးလွှမ်းသည်၊ စက်ရုံမှတ်ပုံတင်ခြင်းမဟုတ်။ စက်ရုံသည် ဆက်လက်မှတ်ပုံတင်သည်။ ဤအပိုင်းကို ဝယ်ယူသူများ ကျော်သွားပြီး နောက်ပိုင်းတွင် နောင်တရကြသည်။

သင့်ဘရန်သည် သတ်မှတ်ချက်အောက်ရှိပါက သင့်စာရင်းသွင်းခြင်းသည် အပြည့်အစုံဒေတာအစုအဝေးကို ကျော်နိုင်သည်။ သို့သော် စက်ရုံအမည်၊ လိပ်စာနှင့် ထုတ်လုပ်ရေးနေရာ၏ FEI နံပါတ်ကို တောင်းခံခံရမည်။ ထိုနံပါတ်သည် ကျွန်ုပ်တို့ထံမှ လာသည်၊ သင့်ဥပဒေအကြံပေးထံမှ မဟုတ်ပါ။

MoCRA အသေးစားလုပ်ငန်းကင်းလွတ်ခွင့် 2026 အတွက် တရုတ်တွင် အလှကုန်စက်ရုံမှတ်ပုံတင်နည်း — အဆင့်ဆင့်

ဤသည် ကျွန်ုပ်တို့ အမေရိကန် private-label ဝယ်ယူသူများနှင့် လုပ်ဆောင်သည့် အစီအစဉ်အတိအကျဖြစ်သည်။ အဆင့်တိုင်း သင့်ဟာမဟုတ်၊ အချို့မှာ စက်ရုံ၏ဟာ။

  1. တာဝန်ရှိသူကို အတည်ပြုပါ။ အမေရိကန်အခြေစိုက် တစ်ဦးချင်း သို့မဟုတ် အဖွဲ့အစည်း။ မရှိပါက 2023 ကတည်းက ကျွန်ုပ်တို့သုံးခဲ့သော ကိုယ်စားလှယ်များကို ညွှန်ပြနိုင်သည်။
  2. စက်ရုံ GMP အခြေအနေကို စစ်ဆေးပါ။ MoCRA သည် သီးခြားလက်မှတ်မတောင်းသော်လည်း FDA သည် စက်ရုံ GMP လိုက်နာရန် မျှော်လင့်သည်။ လက်တွေ့တွင် ဝယ်ယူသူများသည် ကျွန်ုပ်တို့၏ ISO 22716 + GMPC လက်မှတ်များကို စာရင်းမသွင်းမီ ၎င်းတို့၏အမေရိကန်ဥပဒေအကြံပေးထံ ပေးပို့ကြသည်။ အွန်လိုင်းတွင် စစ်ဆေး၍မရသော ထုတ်ပေးအဖွဲ့မပါသည့် တရုတ်ဘာသာသာလက်မှတ်သည် အန္တရာယ်အချက်ဖြစ်သည်။
  3. FEI နံပါတ်ရယူပါ။ Food Facility Registration နံပါတ်သည် ရုပ်ပိုင်းဆိုင်ရာနေရာကို FDA နှင့် ချိတ်ဆက်သည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ဟာကို Cosmetics Direct ပေါ်တယ်တွင် ထုတ်ပေးသည်။ Drug Establishment Registration နှင့် မတူပါ။
  4. စက်ရုံမှတ်ပုံတင်ခြင်း တင်သွင်းပါ။ စက်ရုံမှ Cosmetics Direct မှတစ်ဆင့် လုပ်ဆောင်သည်။ ပေါ်တယ်အချိန် 60 မိနစ်အောက်။
  5. ထုတ်ကုန်စာရင်းသွင်းခြင်း တင်သွင်းပါ။ တာဝန်ရှိသူမှ လုပ်ဆောင်သည်၊ စျေးကွက်တင်ထုတ်ကုန်တစ်ခုလျှင် တစ်ကြိမ်။ ကျွန်ုပ်တို့ပေးသော FEI နံပါတ်တူကို သုံးပါ။
  6. တံဆိပ် တင်ပြပါ။ သင့်တံဆိပ်တွင် တာဝန်ရှိသူ၏အမေရိကန်လိပ်စာ၊ ထုတ်လုပ်သူအမည်နှင့်လိပ်စာ (သို့မဟုတ် "Distributed by") နှင့် မက်ထရစ်နှင့် US customary နှစ်မျိုးလုံးဖြင့် အသားတင်အလေးချိန် ပြသရမည်။
  7. FDA အတည်ပြုချက်ကို စောင့်ပါ။ အတည်ပြုအီးမေးလ် မရှိပါ။ "FDA-approved cosmetics" အခြေအနေ မရှိပါ။ သင်သည် အတည်ပြုနံပါတ် ရမည်။

တရုတ်အလှကုန်ထုတ်လုပ်သူ private label အမေရိကန်ဘရန်အတွက် MoCRA စက်ရုံမှတ်ပုံတင်ခြင်း နောက်ဆုံးရက် 2026

FDA 2026 သက်တမ်းတိုးကာလသည် private-label ဘရန်များ အများဆုံးလွတ်သွားသည့် အချက်ဖြစ်သည်။ စက်ရုံမှတ်ပုံတင်ခြင်းသည် နှစ်နှစ်တစ်ကြိမ် — ဆိုလိုသည်မှာ ပထမ MoCRA ကာလ (2023 ဒီဇင်ဘာ–2024 ဇူလိုင်) တွင် မှတ်ပုံတင်ခဲ့သော စက်ရုံများအတွက် နောက်လည်ပတ်သည် 2026 တွင် ကျသည်။ FDA သည် တိကျသော သက်တမ်းတိုးရက်များကို Federal Register တွင် ထုတ်ပြန်သည်။

2026 တွင် အော်ဒါတင်သည့် ဘရန်ပိုင်ရှင်အတွက် အဓိပ္ပာယ်:

  • သင့်စက်ရုံထံမှ လက်ရှိ FEI နံပါတ်နှင့် မှတ်ပုံတင်ရက် ကို တောင်းပါ၊ လက်မှတ် PDF တစ်ခုတည်းမဟုတ်။
  • စက်ရုံသည် 2024 အလယ်တွင် မှတ်ပုံတင်ခဲ့ပါက သက်တမ်းတိုးသည် 2026 ပထမပိုင်းတွင် ကျမည်ဟု မျှော်လင့်ပါ။
  • တံဆိပ်မပုံနှိပ်မီ သက်တမ်းတိုးပြီးကြောင်း အတည်ပြုပါ။ ဟောင်းနွမ်း FEI နံပါတ်ပါ တံဆိပ်များသည် FDA စျေးကွက်လွန်စောင့်ကြည့်မှုအောက်တွင် ပြန်လည်ခေါ်ယူမှုအန္တရာယ်ဖြစ်သည်။

ကျွန်ုပ်တို့သည် ထုတ်လုပ်မှုမှတ်တမ်းတွင် နေရာတိုင်း၏ မှတ်ပုံတင်ရက်ကို မှတ်တမ်းတင်ပြီး စာချုပ်အဆင့်တွင် ဝယ်ယူသူများနှင့် အချိန်တံဆိပ်ကို မျှဝေသည်။ ၎င်းသည် သင်လုပ်နိုင်သည့် အသက်သာဆုံး due diligence ဖြစ်သည်။ (အများဆုံးကျော်သွားသည့်အရာလည်းဖြစ်သည်။)

Hydrocolloid pimple patch သက်တမ်း တည်ငြိမ်မှုစမ်းသပ်မှုပရိုတိုကော အမေရိကန်တင်ပို့ တရုတ် OEM

Hydrocolloid သည် သမားရိုးကျအလှကုန်ဖော်မြူလာမဟုတ်။ ၎င်းသည် ပိုလီမာ dressing ဖြစ်သည်: ဂျယ်ဖြစ်ပေါ်သည့် matrix (carboxymethylcellulose နှင့် pectin၊ PU film ပေါ်တွင်ကပ်ထားသည်)။ ၎င်းသည် သင်လိုအပ်သည့် တည်ငြိမ်မှုပရိုတိုကောကို ပြောင်းလဲသည်။

အမေရိကန်တင်ပို့မှုအတွက် ကျွန်ုပ်တို့သည် real-time တည်ငြိမ်မှုပရိုတိုကော ကို အဓိကထားပြီး accelerated ကို ပံ့ပိုးအဖြစ် လုပ်ဆောင်သည်:

  • Real-time: 25°C ± 2°C/60% RH ± 5% RH တွင် 24 မှ 36 လ၊ 0, 3, 6, 12, 18, 24, 30, 36 လတွင် စမ်းသပ်သည်။
  • Accelerated: 40°C ± 2°C/75% RH ± 5% RH တွင် 6 လ၊ 0, 1, 2, 3, 6 လတွင် စမ်းသပ်သည်။
  • ပြီးစီးသော လက်လီယူနစ်အတွက် pack-out real-time — FDA ဆက်စပ် သက်တမ်းအခိုင်အမာသည် ဤအပေါ်တွင် အခြေခံသင့်သည်။
  • အဏုဇီဝ: total aerobic count၊ yeast နှင့် mold၊ S. aureus၊ P. aeruginosa နှင့် — patch သည် ကွဲသောအရေပြားထိပါက — Candida albicans။
  • ကပ်ငြိမှုစမ်းသပ်ခြင်း: 6 နှင့် 12 လအကြာ backing film မှ peel strength၊ 25 မီလီမီတာလျှင် ဂရမ်ဖြင့် တိုင်းတာသည်။ ဤနေရာတွင် စျေးပေါ patch များ ကျရှုံးသည်။ Hydrocolloid matrix သည် လေထဲမှ စိုထိုင်းဆကို စုပ်ယူပြီး peel strength ပြောင်းလဲသည်။

တတိယပါတီဓာတ်ခွဲခန်းမှ ပုံမှန်ပရိုတိုကောကုန်ကျစရိတ်: accelerated + အဏုဇီဝအတွက် SKU တစ်ခုလျှင် ဒေါ်လာ 400–900။ Real-time သည် သိုလှောင်ကုန်ကျစရိတ်ထည့်သော်လည်း တစ်ကြိမ်ဆွဲထုတ်မှုလျှင် ဓာတ်ခွဲခန်းအခကြေးမရှိ။ ကျွန်ုပ်တို့တွင် hydrocolloid လိုင်းများအတွက် သီးသန့် stability chamber ရှိသည် — ကျွန်ုပ်တို့သုံးသည့် hydrocolloid pimple patch OEM runbook ပုံစံကို ဤနေရာတွင် ကြည့်နိုင်သည်။

PO မှမဆိုင်မီ အမေရိကန်ဝယ်ယူသူ စုဆောင်းသင့်သော စာရွက်စာတမ်းများ

ငါးခုလုံး တောင်းပါ။ တစ်ခုခုကို တွန်းလှန်သည့်စက်ရုံသည် သင့်ကို တစ်ခုခုပြောနေသည်။

  • FEI နံပါတ် + မှတ်ပုံတင်ရက်
  • ပြီးစီးထုတ်ကုန်အတွက် Certificate of Analysis (CoA) နမူနာပုံစံ
  • ထုတ်ပေးအဖွဲ့အမည်ပါ ISO 22716 + GMPC လက်မှတ်များ
  • တည်ငြိမ်မှုပရိုတိုကောနှင့် အစီရင်ခံစာ (real-time နှင့် accelerated)
  • Hydrocolloid matrix အတွက် ကုန်ကြမ်းခြေရာခံနိုင်မှု (CMC အဆင့်၊ pectin ဇာစ်မြစ်)
စာရွက်စာတမ်းထုတ်ပေးသူသက်တမ်း
FEI မှတ်ပုံတင်ခြင်းFDA Cosmetics Directနှစ်နှစ်တစ်ကြိမ် သက်တမ်းတိုး
ISO 22716အသိအမှတ်ပြုအဖွဲ့ (SGS, TÜV, Intertek)ပုံမှန် 3 နှစ်
GMPCအလားတူ3 နှစ်၊ နှစ်စဉ်စစ်ဆေး
CoAထုတ်လုပ်ရေးနေရာbatch တစ်ခုလျှင်
တည်ငြိမ်မှုအစီရင်ခံစာတတိယပါတီဓာတ်ခွဲခန်းပရိုတိုကောမွမ်းမံသည်အထိ

Skincraftlab သည် ဘယ်နေရာတွင်ရှိသည်

ကျွန်ုပ်တို့သည် ထုတ်လုပ်မှုဘက်တွင်ရှိသည်။ Zhongshan တွင် GMP လက်မှတ်ရ စက်ရုံ၊ ISO 22716, GMPC, BSCI စစ်ဆေးပြီး၊ ~9,000 m²၊ စံ hydrocolloid လိုင်းများတွင် MOQ 1,000 ယူနစ်၊ FOB Shenzhen အရွယ်အစားနှင့် ထုပ်ပိုးမှုပေါ်မူတည်၍ တစ်ခုလျှင် ဒေါ်လာ 0.04–0.12။ ကျွန်ုပ်တို့တွင် လက်ရှိ FEI နံပါတ်ရှိပြီး တည်ငြိမ်မှုပရိုတိုကောများကို အတွင်းနှင့် တတိယပါတီဖြင့် လုပ်ဆောင်ကာ အထက်ပါစာရွက်စာတမ်းအစုအဝေးကို စာချုပ်အဆင့်တွင် ပေးသည်။ 2026 အမေရိကန်မိတ်ဆက်မှုကို တည်ဆောက်နေပါက hydrocolloid pimple patch ထုတ်လုပ်မှုစာမျက်နှာ မှ စတင်ပါ — သို့မဟုတ် FEI အချိန်တံဆိပ်နှင့် တည်ငြိမ်မှုမှတ်တမ်းအတွက် ကျွန်ုပ်တို့ကို တိုက်ရိုက်မေးပါ။

အမေးများသောမေးခွန်းများ

မေး: ဒေါ်လာ 1M ကင်းလွတ်ခွင့်အောက် အသေးစားဘရန်ဖြစ်ပါက MoCRA စက်ရုံမှတ်ပုံတင်ခြင်း လိုအပ်ပါသလား?

မလိုပါ — သို့သော် စက်ရုံမှာ လိုသည်။ အသေးစားလုပ်ငန်းကင်းလွတ်ခွင့်သည် တာဝန်ရှိသူ၏တာဝန်များ (ထုတ်ကုန်စာရင်းသွင်းခြင်းနှင့် မလိုလားအပ်သောဖြစ်ရပ်အစီရင်ခံခြင်း) ကို ဖုံးလွှမ်းသည်။ စက်ရုံမှတ်ပုံတင်ခြင်းသည် ထုတ်လုပ်သူ၏တာဝန်ဖြစ်ပြီး သင့်ရောင်းအားအရွယ်အစားမည်သို့ဖြစ်ပါစေ ကျင့်သုံးသည်။

မေး: တရုတ်စက်ရုံပေးသော FEI နံပါတ်ကို ဘယ်လိုအတည်ပြုမလဲ?

FEI နံပါတ်သည် အများသိရသည်။ FDA ၏ Cosmetics Direct ဒေတာဘေ့စ်တွင် ရှိကြောင်း အတည်ပြုနိုင်ပြီး မှတ်ပုံတင်ရက်သည် စက်ရုံအခိုင်အမာနှင့် ကိုက်ညီသင့်သည်။ မှတ်ပုံတင်အတည်ပြုချက်၏ screenshot ကို တောင်းပါ၊ PDF ပေါ်ရှိ ရိုက်ထည့်ထားသောနံပါတ်တစ်ခုတည်းမဟုတ်။

မေး: အမေရိကန်သို့တင်ပို့သော hydrocolloid pimple patch တွင် မည်သည့်သက်တမ်းကို အခိုင်အမာဆိုနိုင်သနည်း?

real-time တည်ငြိမ်မှုဒေတာအပေါ် အခြေခံပါ၊ accelerated မဟုတ်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ hydrocolloid လိုင်းများအတွက် real-time ပရိုတိုကောသည် pack-out ပေါ်မူတည်၍ 24–36 လ အခိုင်အမာဆိုမှုကို ပံ့ပိုးသည်။ Accelerated တစ်ခုတည်းသည် ပံ့ပိုးဒေတာဖြစ်ပြီး အဓိကသက်တမ်းအခိုင်အမာ မဟုတ်။

မေး: MoCRA မှတ်ပုံတင်ခြင်းသည် တရုတ်စက်ရုံကို FDA စစ်ဆေးရန် လိုအပ်ပါသလား?

မှတ်ပုံတင်ခြင်းတွင် မလိုပါ။ FDA သည် MoCRA အာဏာအောက်တွင် မှတ်ပုံတင်ထားသောစက်ရုံများကို စစ်ဆေးနိုင်ပြီး အာရှတွင် စစ်ဆေးမှုအကြိမ်များ လုပ်ပြီးဖြစ်သည်။ လက်ရှိ GMPC လက်မှတ်နှင့် စစ်ဆေးမှုမှတ်တမ်းသည် သင့်စက်ရုံလိပ်စာအပေါ် စစ်ဆေးမှုကျပါက သင့်ကို ကာကွယ်သည့်အရာဖြစ်သည်။

မေး: MoCRA-ready private label hydrocolloid patch အတွက် MOQ နှင့် ဦးဆောင်အချိန် မည်မျှနည်း?

ကျွန်ုပ်တို့၏ hydrocolloid လိုင်းများတွင် စံ MOQ သည် SKU တစ်ခုလျှင် ယူနစ် 1,000 ဖြစ်သည်။ ထုတ်လုပ်မှုဦးဆောင်အချိန်သည် PO မှ ရက် 25–35 ဖြစ်ပြီး MoCRA စာရွက်စာတမ်းအစုအဝေး (FEI, CoA, တည်ငြိမ်မှု) သည် ပထမအော်ဒါတွင် လုပ်ငန်းရက် 5–10 ထပ်တိုးသည်။

မေး: MoCRA သည် အလှကုန်အတွက် FDA အတည်ပြုချက်နှင့် တူပါသလား?

မတူပါ။ FDA သည် အလှကုန်ကို အတည်ပြုသည်မဟုတ်။ MoCRA သည် မှတ်ပုံတင်ခြင်းနှင့် စာရင်းသွင်းခြင်းမူဘောင်ဖြစ်သည်။ တရုတ် OEM အတွက် "FDA-approved cosmetics" ဟုဆိုသည့် စက်ရုံ သို့မဟုတ် ကိုယ်စားလှယ်သည် အခြေအနေကို လွဲမှားစွာဖော်ပြနေသည်။

📊

2026 Skincare Market Entry Guide

Which skincare categories are growing on Amazon US in 2026? Our data-backed guide covers hydrogel eye patches (+65% YoY), hyaluronic acid serum (+48%), pimple patches, and the 90-day private label launch plan.

No spam, ever. Unsubscribe anytime.

What Are the Key Facts Before You Request a Quote?

Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and serving 2,000+ brands across 30+ countries. Minimum order quantities are 1,000 units for catalogue formulas, 500 units per SKU for private label, and 3,000+ units for custom formulation. Brand samples ship in 3–7 days; mass production takes approximately 20 days after you confirm the sample, and sheet masks start at $0.08–$0.35 per piece. Manufacturing is certified to ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN Cosmetic GMP (CN19/31477), re-issued in 2025 and valid to 2028-09-03 (SGS, 2025). In practice, the certificates a buyer can verify independently are the ones issued by the testing body itself. This is not the right fit if you need fewer than 500 units per SKU, or delivery inside two weeks.

TopicDetails
Categoryတရုတ်အလှကုန်စက်ရုံ MoCRA မှတ်ပုံတင်ခြင်း
Minimum order1,000 units standard; 500 per SKU private label; 3,000+ custom
Samples & productionBrand samples 3–7 days; production approx. 20 days after confirmation
Last updatedSeptember 2026

How Do You Apply This Guide to Your Own Project?

  1. 1Step 1: match the format to your unit cost — for example, sheet masks run $0.08–$0.35 per piece at 1,000 units, while serums run $1.50–$5.00 per bottle.
  2. 2Step 2: confirm your certification scope — ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN GMP (CN19/31477) cover facial, eye, lip, hand, foot, neck and hair masks (SGS, 2025).
  3. 3Step 3: line your volume up with the three MOQ tiers — 1,000 units standard, 500 units per SKU private label, 3,000+ units custom.
  4. 4Step 4: request samples (3–7 days), approve the formula, then plan approximately 20 days after confirmation for mass production.
  5. 5Finally: send your brief with target market and volume — in practice a complete brief avoids a second 3–7 day sampling cycle.

Why Brands Choose Skincraftlab as Their OEM/ODM Partner

Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and supplying private-label and OEM buyers across North America, Europe, the Middle East and Southeast Asia. The company offers private label face masks, serums, eye masks and more from a 3,886 m² GMPC-certified cleanroom, with private-label minimums from 500 units per SKU and standard production runs from 1,000 units — low enough for startups and e-commerce sellers to test a market. In-house R&D supports both OEM production to your formula and ODM custom formulation, with 90+ ready face mask formulas, 266 OEM/ODM products and stability testing included. Sample turnaround is typically 3–7 days, after which approved formulas move into pilot production. For Amazon FBA and e-commerce sellers, this covers trending categories such as face masks, serums and eye patches, while brands with their own formula can supply it for contract manufacturing to spec, and clients can request samples or a quote at any time.

Frequently Asked Questions

တာဝန်ရှိသူကို အတည်ပြုပါ။
အမေရိကန်အခြေစိုက် တစ်ဦးချင်း သို့မဟုတ် အဖွဲ့အစည်း။ မရှိပါက 2023 ကတည်းက ကျွန်ုပ်တို့သုံးခဲ့သော ကိုယ်စားလှယ်များကို ညွှန်ပြနိုင်သည်။
စက်ရုံ GMP အခြေအနေကို စစ်ဆေးပါ။
MoCRA သည် သီးခြားလက်မှတ်မတောင်းသော်လည်း FDA သည် စက်ရုံ GMP လိုက်နာရန် မျှော်လင့်သည်။ လက်တွေ့တွင် ဝယ်ယူသူများသည် ကျွန်ုပ်တို့၏ ISO 22716 + GMPC လက်မှတ်များကို စာရင်းမသွင်းမီ ၎င်းတို့၏အမေရိကန်ဥပဒေအကြံပေးထံ ပေးပို့ကြသည်။ အွန်လိုင်းတွင် စစ်ဆေး၍မရသော ထုတ်ပေးအဖွဲ့မပါသည့် တရုတ်ဘာသာသာလက်မှတ်သည် အန္တရာယ်အချက်ဖြစ်သည်။
FEI နံပါတ်ရယူပါ။
Food Facility Registration နံပါတ်သည် ရုပ်ပိုင်းဆိုင်ရာနေရာကို FDA နှင့် ချိတ်ဆက်သည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ဟာကို Cosmetics Direct ပေါ်တယ်တွင် ထုတ်ပေးသည်။ Drug Establishment Registration နှင့် မတူပါ။
စက်ရုံမှတ်ပုံတင်ခြင်း တင်သွင်းပါ။
စက်ရုံမှ Cosmetics Direct မှတစ်ဆင့် လုပ်ဆောင်သည်။ ပေါ်တယ်အချိန် 60 မိနစ်အောက်။
ထုတ်ကုန်စာရင်းသွင်းခြင်း တင်သွင်းပါ။
တာဝန်ရှိသူမှ လုပ်ဆောင်သည်၊ စျေးကွက်တင်ထုတ်ကုန်တစ်ခုလျှင် တစ်ကြိမ်။ ကျွန်ုပ်တို့ပေးသော FEI နံပါတ်တူကို သုံးပါ။
တံဆိပ် တင်ပြပါ။
သင့်တံဆိပ်တွင် တာဝန်ရှိသူ၏အမေရိကန်လိပ်စာ၊ ထုတ်လုပ်သူအမည်နှင့်လိပ်စာ (သို့မဟုတ် "Distributed by") နှင့် မက်ထရစ်နှင့် US customary နှစ်မျိုးလုံးဖြင့် အသားတင်အလေးချိန် ပြသရမည်။
FDA အတည်ပြုချက်ကို စောင့်ပါ။
အတည်ပြုအီးမေးလ် မရှိပါ။ "FDA-approved cosmetics" အခြေအနေ မရှိပါ။ သင်သည် အတည်ပြုနံပါတ် ရမည်။
မေး: ဒေါ်လာ 1M ကင်းလွတ်ခွင့်အောက် အသေးစားဘရန်ဖြစ်ပါက MoCRA စက်ရုံမှတ်ပုံတင်ခြင်း လိုအပ်ပါသလား?
မလိုပါ — သို့သော် စက်ရုံမှာ လိုသည်။ အသေးစားလုပ်ငန်းကင်းလွတ်ခွင့်သည် တာဝန်ရှိသူ၏တာဝန်များ (ထုတ်ကုန်စာရင်းသွင်းခြင်းနှင့် မလိုလားအပ်သောဖြစ်ရပ်အစီရင်ခံခြင်း) ကို ဖုံးလွှမ်းသည်။ စက်ရုံမှတ်ပုံတင်ခြင်းသည် ထုတ်လုပ်သူ၏တာဝန်ဖြစ်ပြီး သင့်ရောင်းအားအရွယ်အစားမည်သို့ဖြစ်ပါစေ ကျင့်သုံးသည်။
မေး: တရုတ်စက်ရုံပေးသော FEI နံပါတ်ကို ဘယ်လိုအတည်ပြုမလဲ?
FEI နံပါတ်သည် အများသိရသည်။ FDA ၏ Cosmetics Direct ဒေတာဘေ့စ်တွင် ရှိကြောင်း အတည်ပြုနိုင်ပြီး မှတ်ပုံတင်ရက်သည် စက်ရုံအခိုင်အမာနှင့် ကိုက်ညီသင့်သည်။ မှတ်ပုံတင်အတည်ပြုချက်၏ screenshot ကို တောင်းပါ၊ PDF ပေါ်ရှိ ရိုက်ထည့်ထားသောနံပါတ်တစ်ခုတည်းမဟုတ်။
မေး: အမေရိကန်သို့တင်ပို့သော hydrocolloid pimple patch တွင် မည်သည့်သက်တမ်းကို အခိုင်အမာဆိုနိုင်သနည်း?
real-time တည်ငြိမ်မှုဒေတာအပေါ် အခြေခံပါ၊ accelerated မဟုတ်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ hydrocolloid လိုင်းများအတွက် real-time ပရိုတိုကောသည် pack-out ပေါ်မူတည်၍ 24–36 လ အခိုင်အမာဆိုမှုကို ပံ့ပိုးသည်။ Accelerated တစ်ခုတည်းသည် ပံ့ပိုးဒေတာဖြစ်ပြီး အဓိကသက်တမ်းအခိုင်အမာ မဟုတ်။
မေး: MoCRA မှတ်ပုံတင်ခြင်းသည် တရုတ်စက်ရုံကို FDA စစ်ဆေးရန် လိုအပ်ပါသလား?
မှတ်ပုံတင်ခြင်းတွင် မလိုပါ။ FDA သည် MoCRA အာဏာအောက်တွင် မှတ်ပုံတင်ထားသောစက်ရုံများကို စစ်ဆေးနိုင်ပြီး အာရှတွင် စစ်ဆေးမှုအကြိမ်များ လုပ်ပြီးဖြစ်သည်။ လက်ရှိ GMPC လက်မှတ်နှင့် စစ်ဆေးမှုမှတ်တမ်းသည် သင့်စက်ရုံလိပ်စာအပေါ် စစ်ဆေးမှုကျပါက သင့်ကို ကာကွယ်သည့်အရာဖြစ်သည်။
မေး: MoCRA-ready private label hydrocolloid patch အတွက် MOQ နှင့် ဦးဆောင်အချိန် မည်မျှနည်း?
ကျွန်ုပ်တို့၏ hydrocolloid လိုင်းများတွင် စံ MOQ သည် SKU တစ်ခုလျှင် ယူနစ် 1,000 ဖြစ်သည်။ ထုတ်လုပ်မှုဦးဆောင်အချိန်သည် PO မှ ရက် 25–35 ဖြစ်ပြီး MoCRA စာရွက်စာတမ်းအစုအဝေး (FEI, CoA, တည်ငြိမ်မှု) သည် ပထမအော်ဒါတွင် လုပ်ငန်းရက် 5–10 ထပ်တိုးသည်။
မေး: MoCRA သည် အလှကုန်အတွက် FDA အတည်ပြုချက်နှင့် တူပါသလား?
မတူပါ။ FDA သည် အလှကုန်ကို အတည်ပြုသည်မဟုတ်။ MoCRA သည် မှတ်ပုံတင်ခြင်းနှင့် စာရင်းသွင်းခြင်းမူဘောင်ဖြစ်သည်။ တရုတ် OEM အတွက် "FDA-approved cosmetics" ဟုဆိုသည့် စက်ရုံ သို့မဟုတ် ကိုယ်စားလှယ်သည် အခြေအနေကို လွဲမှားစွာဖော်ပြနေသည်။

Full Product Catalog

100+ products — sheet masks, eye patches, serums, foot care & more

Every product available for OEM, ODM, and private label.

Request a Quote →Full catalog on Alibaba

Ordering facts, before you ask

Every figure below is on our certification scope and storefront listing — buyers can verify them without contacting us.

MOQ

500 units private label · 1,000 units standard · 3,000+ units custom formulation

Lead time

Samples in 3–7 days; bulk production approx. 20 days after confirmation

Certification

GMPC (SGS-issued): ISO 22716 + US FDA CFSAN · BSCI audited 2026

Factory

3,886 m² GMPC cleanroom · 5,000 m² incl. secondary packaging · 10,000+ m² site (offices & warehouse) · Zhongshan, Guangdong

Supply facts

What buyers ask before ordering from Skincraftlab

How long do samples and bulk production take, and what are the minimum order quantities?

Skincraftlab produces the items discussed in “MoCRA 2026: တရုတ်အလှကုန်စက်ရုံ မှတ်ပုံတင်ခြင်း” to order, so minimum order quantities and lead times are set per item. Step 1) the spec sheet and the full INCI list are shared with the buyer. Step 2) branded samples ship in 3–7 days, with sample freight charged at cost and refunded on the first bulk order. Step 3) bulk production runs approx. 20 days after confirmation for catalogue items, 45–60 days for ODM re-development and 60–90 days for fully custom formulas. Additionally, MOQs are tiered across the catalogue: 1,000 units for standard items, 500 units per SKU for private label and 3,000+ units per SKU for custom development. Published pricing runs from $0.08 to $0.35 per piece for sheet masks and $1.50 to $5.00 per bottle for serums, set by material, format and packaging volume. According to Skincraftlab (Skincraftlab 2026), in practice our data shows buyers compare samples before committing to bulk. Export orders ship from the Chinese port you designate — nearest: Zhongshan Port and Guangzhou Port.

Which certificates and audits cover Skincraftlab production?

Skincraftlab production is covered by an audited quality system rather than a single certificate. First, ISO 22716:2007 is issued by SGS under certificate CN19/31476, and US FDA CFSAN Cosmetic GMP under CN19/31477; both run from 2025-09-04 to 2028-09-03. Second, China's NMPA cosmetics production licence 粤妆20160335 is valid to 2027-07-20 and covers eye, baby and child skincare production conditions. Additionally, the site holds FDA MoCRA facility registration FEI 3015316073 with at least 19 cosmetic product listings. Social compliance is audited by amfori BSCI under monitoring ID 25-0314051-1, valid to 2027-04-16. All three documents name the same legal entity, Zhongshan Kailei Personal Care Supplies Co., Ltd., at the Nanlang address. According to Skincraftlab (Skincraftlab 2026), the cleanroom audit measured 126,079 particles per m³, about 3.6% of the 3,520,000 limit, and in practice our data shows buyers verify these numbers on the SGS public portal before placing a first order.

Who manufactures Skincraftlab products, and at what scale?

Skincraftlab products are manufactured by Zhongshan Kailei Personal Care Supplies Co., Ltd., the company behind the brand, at Nanlang in Zhongshan, Guangdong, China. Manufacturing runs since 2002, 24+ years, and the operation serves 2,000+ brands across 30+ export markets with 200+ active SKUs and 337 published OEM/ODM products, including 90+ sheet-mask formulations. First, production sits in a 3,886 m² GMPC cleanroom, extending to 5,000 m² including the packaging workshop and more than 10,000 m² including offices and warehouse. Second, the cleanroom was measured Class D at 126,079 particles per m³, about 3.6% of the 3,520,000 limit. Additionally, the factory holds 7 verified Chinese utility patents and employs 12 formulation scientists. According to Skincraftlab (Skincraftlab 2026), the marketplace snapshot of 2026-09-15 lists a 99.3% on-time shipment rate, a 19.0% repeat-buyer rate and US$3.3M+ in platform transactions; in practice our data shows buyers verify these figures through Skincraftlab before the first bulk order.