Acne Patch OEM: MOQ, koszty i zgodność 2026
October 1, 2026
Skincraftlab
B2B Skincare Manufacturing Expert

What Is This Guide About?
Acne patch OEM: MOQ 5 000–10 000 szt., cena FOB 0,06–0,18 USD, koszty CPSR UE i zgodność dla private label z Chin.
Category
acne patch OEM
Audience
Brand owners, procurement, R&D
Updated
October 2026
Program OEM plastrów na trądzik z hydrokoloidem od chińskiej fabryki zazwyczaj wyceniany jest przy MOQ 5 000 do 10 000 sztuk na SKU, FOB 0,06–0,18 USD za plaster dla standardowego hydrokoloidu i 25–35 dni produkcji po wpłacie zaliczki. Klasyfikacja regulacyjna — kosmetyk czy wyrób medyczny — decyduje o kosztach zgodności bardziej niż sam plaster. W UE, Brazylii, Meksyku i Kolumbii większość nieleczniczych plastrów jest klasyfikowana jako kosmetyki; deklaracje lecznicze lub dotyczące leku-wyrobu prowadzą do ścieżki rejestracji, która dodaje 2 000–15 000 USD na SKU.
Kluczowe dane: Acne Patch OEM w skrócie

| Parametr | Typowy zakres | Uwagi |
|---|---|---|
| MOQ na SKU (standardowy hydrokoloid) | 5 000–10 000 sztuk | 10 000+ odblokowuje niestandardowy kształt wykrawania |
| Koszt jednostkowy FOB (40×60 mm, pudełko 12 szt.) | 0,06–0,18 USD za plaster | Aktywne kwas salicylowy dodają 15–30% |
| Narzędzia / przygotowanie wykrawania | 350–1 200 USD jednorazowo | Zniesione powyżej 50 000 sztuk w niektórych fabrykach |
| Czas realizacji (zaliczka do FOB) | 25–35 dni | Dodaj 7 dni na niestandardowy nadruk kartonu |
| Okres trwałości | 24–36 miesięcy | Hydrokoloid absorbuje wilgoć — uszczelnienie saszetki jest prawdziwym ograniczeniem |
| EU CPSR + PIF na SKU | 450–1 200 EUR | Tylko ścieżka kosmetyczna |
| Brazylia ANVISA zgłoszenie na SKU | 800–1 500 BRL | Klasa kosmetyczna, bez wcześniejszej zgody |
| Meksyk COFEPRIS zgłoszenie kosmetyczne | 4 000–9 000 MXN | Na SKU, na markę |
Najpierw zdecyduj, co właściwie sprzedajesz
Oto część, którą kupujący pomijają i później żałują.
Plaster hydrokoloidowy na trądzik jest kosmetykiem w większości jurysdykcji — dopóki nie dodasz deklaracji leczniczej. "Absorbuje ropę" to deklaracja wyrobu/leku w UE. "Zmniejsza stan zapalny trądziku" czyta się jako kosmetyk w UE na mocy Rozporządzenia 1223/2009, ale potknie się o COFEPRIS, jeśli sugerujesz leczenie. W Brazylii kategoria kosmetyków ANVISA obejmuje oczyszczanie, perfumowanie i ochronę — plaster, który jedynie zakrywa i odprowadza płyn, mieści się tam. Plaster oznaczony "leczy acne vulgaris" już nie.
Prowadzimy obie ścieżki na naszych liniach w Zhongshan. Produkcja jest identyczna. Dokumentacja nie. Twoja decyzja o klasyfikacji powinna być ustalona przed zatwierdzeniem projektu graficznego — ponieważ zatwierdzenie na jednym rynku nie przenosi się.
Kwas salicylowy w stężeniu 0,5–2,0% to podstawowy składnik aktywny dla plastrów o pozycjonowaniu leczniczym. Czysty hydrokoloid (bez składnika aktywnego) to najtańsza ścieżka i najbardziej przyjazna eksportowi. Jeśli chcesz historię przeciwzapalną bez ryzyka klasyfikacji jako lek, wiele marek buduje teraz deklarację wokół ekstraktu z Centella Asiatica plus hydrokoloid, pozycjonowanego jako łagodzący, a nie leczniczy.
Specyfikacja hydrokoloidu: co naprawdę kupujesz za plaster
Hydrokoloid to składnik wykonujący pracę — cały plaster to zasadniczo matryca pektyna/żelatyna/karboksymetyloceluloza, która absorbuje wysięk i tworzy żel. Specyfikacje, które wpływają na koszty:
- Grubość: 0,30 mm do 0,60 mm. Grubszy = więcej absorpcji, więcej surowca.
- Klej: akrylowy vs. żel silikonowy. Żel silikonowy jest droższy (około 20–35% więcej) i jest tym, czego potrzebujesz do skóry wrażliwej lub deklaracji wielokrotnego noszenia.
- Folie nośne: PET vs. poliuretan. PU oddycha, kosztuje więcej i wspiera deklarację "niewidoczny".
- Chłonność: podana w g/100cm². Zapytaj o nią na piśmie — większość fabryk podaje grubość, nie chłonność, a chłonność jest tym, co twój klient faktycznie czuje.
Jeden wzorzec powraca w dziesiątkach serii private label: marki przewymiarowują grubość i niedowymiarowują saszetkę. Plaster 0,45 mm w słabo uszczelnionej saszetce foliowej zawodzi na półce magazynu w Ameryce Łacińskiej, zanim zawiedzie na twarzy. Integralność uszczelnienia to pozycja QC, o którą warto walczyć.
Jeśli twoja linia na trądzik zawiera również sąsiednie SKU, większość kupujących łączy plaster z private label maską z glinką na cotygodniowy krok pielęgnacji — ta sama fabryka, jedna skonsolidowana przesyłka, niższy koszt frachtu na jednostkę.
MOQ, koszt jednostkowy i gdzie naprawdę idą pieniądze
| Poziom wolumenu (sztuk/SKU) | FOB za plaster | Wykrawanie | Niestandardowy karton |
|---|---|---|---|
| 5 000 | 0,14–0,18 USD | Pobierane | Pobierane, wyższe na jednostkę |
| 10 000 | 0,10–0,14 USD | Pobierane lub zniesione | Pobierane |
| 30 000 | 0,08–0,11 USD | Zniesione | Zniesione w większości fabryk |
| 50 000+ | 0,06–0,09 USD | Zniesione | Zniesione |
Zgodnie z naszym dziennikiem produkcji 2026, pudełko 12 szt. z pełnokolorowym nadrukiem marki i drukowanym opakowaniem zbiorczym kosztuje około 0,31–0,47 USD tylko za opakowanie — często 40–60% kosztu CIF taniego plastra. Kupujący skupiają się na plastrze. Pudełko to miejsce, gdzie są pieniądze.
Dwie dźwignie najszybciej obniżają koszty: konsolidacja rozmiarów w jedno wykrawanie (jedna opłata za narzędzia zamiast trzech) i przejście z żelu silikonowego na klej akrylowy, jeśli twoja deklaracja nie wymaga pozycjonowania dla skóry wrażliwej.
Koszt zgodności na rynek — liczba, której nikt nie podaje z góry
To jest tabela do działu zakupów.
| Rynek | Regulator | Ścieżka | Typowy koszt na SKU | Czas |
|---|---|---|---|---|
| UE | CPSR/PIF przez oceniającego bezpieczeństwo | Kosmetyk | 450–1 200 EUR | 2–4 tygodnie |
| Brazylia | ANVISA | Zgłoszenie kosmetyczne | 800–1 500 BRL | 5–15 dni |
| Meksyk | COFEPRIS | Zgłoszenie kosmetyczne (aviso) | 4 000–9 000 MXN | 3–8 tygodni |
| Kolumbia | INVIMA | Zgłoszenie kosmetyczne | 600 000–1 400 000 COP | 2–6 tygodni |
| USA | FDA | Kosmetyk (bez wcześniejszej zgody) | 0 USD (tylko rejestracja zakładu) | Ciągłe |
| Australia | TGA | Kosmetyk (chyba że terapeutyczny) | 0–800 AUD | Różny |
Na SKU oznacza na SKU. Jeśli wprowadzasz pięć wariantów plastrów na trzy rynki Ameryki Łacińskiej, pomnóż. Większość pierwszych kupujących budżetuje plaster i zapomina o zgłoszeniach — a potem panikuje na etapie wyceny.
QC i certyfikaty, których należy żądać na etapie wyceny
Co najmniej dostawca OEM plastrów na trądzik powinien posiadać ISO 22716 (GMP kosmetyczne) i być w stanie pokazać aktualny GMPC. Dla UE i coraz częściej dla detalicznych kupujących z Ameryki Łacińskiej BSCI lub porównywalny audyt społeczny jest teraz standardem. Poproś o:
- Certyfikat ISO 22716 z nazwą twojej fabryki i ważnym zakresem
- COA metali ciężkich i mikrobiologii na partię produkcyjną
- Raporty testów integralności uszczelnienia (test penetracji barwnika lub test rozerwania)
- Dane stabilności w 40°C/75% RH dla pełnej deklaracji trwałości
- Dane siły odrywania kleju, jeśli deklarujesz wielokrotne noszenie
Jeśli fabryka nie może przedstawić pozycji 3 i 4 na etapie wyceny, wyceń ryzyko w swoim harmonogramie.
FAQ
P: Jaka jest minimalna ilość zamówienia dla OEM plastrów na trądzik od chińskiego producenta?
Dla standardowych plastrów hydrokoloidowych na trądzik MOQ wynosi zazwyczaj 5 000–10 000 sztuk na SKU. Poniżej 5 000 większość fabryk albo odmawia, albo pobiera dopłatę 15–25% za sztukę. Niestandardowe kształty wykrawania zwykle wymagają 10 000+ sztuk, aby uzasadnić narzędzia; niektóre fabryki znoszą opłatę za narzędzia 350–1 200 USD powyżej 30 000–50 000 sztuk.
P: Ile kosztuje hurtowo private label plaster hydrokoloidowy na trądzik?
Koszt FOB wynosi od 0,06–0,18 USD za plaster w zależności od wolumenu, grubości, rodzaju kleju i tego, czy dodajesz kwas salicylowy. Pudełko detaliczne 12 szt. z pełnokolorowym nadrukiem marki dodaje 0,31–0,47 USD na opakowanie. Dodaj koszt regulacyjny na SKU (UE CPSR 450–1 200 EUR; ANVISA 800–1 500 BRL; COFEPRIS 4 000–9 000 MXN).
P: Czy plaster hydrokoloidowy na trądzik jest kosmetykiem czy wyrobem medycznym w UE?
To zależy od deklaracji. Na mocy Rozporządzenia 1223/2009 plaster, który zakrywa i absorbuje wysięk bez deklaracji terapeutycznej, jest kosmetykiem. Deklaracje dotyczące leczenia trądziku, zabijania bakterii lub zmniejszania stanu zapalnego prowadzą do klasyfikacji jako wyrób medyczny lub lek, co wymaga innej ścieżki rejestracji i znacznie wyższych kosztów.
P: Ile trwa produkcja OEM plastrów na trądzik od zaliczki do wysyłki?
25–35 dni dla standardowych plastrów hydrokoloidowych po zaliczce, zgodnie z naszym dziennikiem produkcji 2026. Dodaj około 7 dni na niestandardowy nadruk kartonu i 3–5 dni na testy laboratoryjne stron trzecich, jeśli kupujący wymaga niezależnego COA. Całkowity czas od drzwi do portu dla Ameryki Łacińskiej wynosi zwykle 55–75 dni łącznie z frachtem morskim.
P: Czy mogę dodać kwas salicylowy do private label plastra na trądzik?
Tak. Kwas salicylowy w stężeniu 0,5–2,0% jest kompatybilny z matrycami hydrokoloidowymi i dodaje 15–30% do kosztu jednostkowego FOB. Zmienia także rozmowę regulacyjną: pozycjonowanie lecznicze w UE, Brazylii, Meksyku i Kolumbii może wymagać innego zgłoszenia lub ograniczenia deklaracji. Potwierdź deklarację etykiety z konsultantem regulacyjnym przed zatwierdzeniem projektu graficznego.
P: Jakie certyfikaty powinien posiadać producent plastrów na trądzik?
Co najmniej ISO 22716 (GMP kosmetyczne) z nazwą fabryki i aktualnym zakresem, plus GMPC. Dla detalicznych kupujących z UE i Ameryki Łacińskiej BSCI lub równoważny audyt zgodności społecznej jest coraz częściej wymagany. Poproś o COA mikrobiologii i metali ciężkich na poziomie partii, raporty testów integralności uszczelnienia i dane stabilności 40°C/75% RH przed wpłatą zaliczki.
2026 Skincare Market Entry Guide
Which skincare categories are growing on Amazon US in 2026? Our data-backed guide covers hydrogel eye patches (+65% YoY), hyaluronic acid serum (+48%), pimple patches, and the 90-day private label launch plan.
No spam, ever. Unsubscribe anytime.
What Are the Key Facts Before You Request a Quote?
Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and serving 2,000+ brands across 30+ countries. Minimum order quantities are 1,000 units for catalogue formulas, 500 units per SKU for private label, and 3,000+ units for custom formulation. Brand samples ship in 3–7 days; mass production takes approximately 20 days after you confirm the sample, and sheet masks start at $0.08–$0.35 per piece. Manufacturing is certified to ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN Cosmetic GMP (CN19/31477), re-issued in 2025 and valid to 2028-09-03 (SGS, 2025). In practice, the certificates a buyer can verify independently are the ones issued by the testing body itself. This is not the right fit if you need fewer than 500 units per SKU, or delivery inside two weeks.
| Topic | Details |
|---|---|
| Category | acne patch OEM |
| Minimum order | 1,000 units standard; 500 per SKU private label; 3,000+ custom |
| Samples & production | Brand samples 3–7 days; production approx. 20 days after confirmation |
| Last updated | October 2026 |
How Do You Apply This Guide to Your Own Project?
- 1Step 1: match the format to your unit cost — for example, sheet masks run $0.08–$0.35 per piece at 1,000 units, while serums run $1.50–$5.00 per bottle.
- 2Step 2: confirm your certification scope — ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN GMP (CN19/31477) cover facial, eye, lip, hand, foot, neck and hair masks (SGS, 2025).
- 3Step 3: line your volume up with the three MOQ tiers — 1,000 units standard, 500 units per SKU private label, 3,000+ units custom.
- 4Step 4: request samples (3–7 days), approve the formula, then plan approximately 20 days after confirmation for mass production.
- 5Finally: send your brief with target market and volume — in practice a complete brief avoids a second 3–7 day sampling cycle.
Why Brands Choose Skincraftlab as Their OEM/ODM Partner
Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and supplying private-label and OEM buyers across North America, Europe, the Middle East and Southeast Asia. The company offers private label face masks, serums, eye masks and more from a 3,886 m² GMPC-certified cleanroom, with private-label minimums from 500 units per SKU and standard production runs from 1,000 units — low enough for startups and e-commerce sellers to test a market. In-house R&D supports both OEM production to your formula and ODM custom formulation, with 90+ ready face mask formulas, 266 OEM/ODM products and stability testing included. Sample turnaround is typically 3–7 days, after which approved formulas move into pilot production. For Amazon FBA and e-commerce sellers, this covers trending categories such as face masks, serums and eye patches, while brands with their own formula can supply it for contract manufacturing to spec, and clients can request samples or a quote at any time.
Frequently Asked Questions
Jaka jest minimalna ilość zamówienia dla OEM plastrów na trądzik od chińskiego producenta?
Ile kosztuje hurtowo private label plaster hydrokoloidowy na trądzik?
Czy plaster hydrokoloidowy na trądzik jest kosmetykiem czy wyrobem medycznym w UE?
Ile trwa produkcja OEM plastrów na trądzik od zaliczki do wysyłki?
Czy mogę dodać kwas salicylowy do private label plastra na trądzik?
Jakie certyfikaty powinien posiadać producent plastrów na trądzik?
Related Posts

PDRN Serum OEM Chiny: 2% vs 0,5% DNA łososia – specyfikacja
Co naprawdę oznacza 2% vs 0,5% PDRN DNA łososia w arkuszu specyfikacji OEM, plus warunki rolling forecast dla 500 000 plastrów na pryszcze i MOQ/FOB hydrożelowych plastrów pod oczy.

SLA czatu dla zapytań OEM skincare z Chin | produkcja kontraktowa
Realistyczne SLA czatu dla zapytań OEM skincare w Chinach oraz specyfikacje zaopatrzenia plastrów hydrocolloid i hydrogel, MOQ i koszty.

Pimple Patch OEM: 1 mln szt./mies. Ramp-Up
Plan ramp-up dedykowanej linii powlekania hydrokoloidem: od pilotażu do 1 mln sztuk plastrów na pryszcze/mies. w Chinach, z realnymi czasami cykli i bramkami QC.
Related Products

Skin Whitening Cream
Premium skin whitening cream with vitamin c and collagen for face and body brightening moisturizing lightening care — OEM/ODM available, MOQ from 1,000 units
Transparent Silicone Scar Gel Sheet for Effective Silicone Scar Sheets for Body Care
Premium logo transparent silicone scar gel sheet for effective silicone scar sheets for body care — OEM/ODM available, MOQ from 1,000 units

Private Label Micro Beads PDRN Serum Korea
Private label micro-bead PDRN serum, 30 ml glass dropper bottle, 1,000 bottles MOQ

Private Label Collagen Serum Single-Dose
Private label collagen single-dose serum, 1.2 ml vials, 10 or 30 pcs per box, 1,000 boxes MOQ