← Back to Blog
rejestracja fabryki kosmetyków MoCRA 2026 Chinyproducent plastrów hydrokoloidowych Chiny OEMwyłączenie małych firm MoCRAprywatna marka maska w płacie OEM Chinytesty stabilności plastrów na pryszcze eksport USA

MoCRA 2026: Rejestracja fabryki kosmetyków w Chinach

September 30, 2026

CS

Skincraftlab

B2B Skincare Manufacturing Expert

MoCRA 2026: Rejestracja fabryki kosmetyków w Chinach

What Is This Guide About?

MoCRA 2026: jak chińscy producenci OEM rejestrują zakład w FDA, wyłączenie dla małych firm, numery FEI i testy stabilności plastrów hydrokoloidowych.

Category

rejestracja fabryki kosmetyków MoCRA 2026 Chiny

Audience

Brand owners, procurement, R&D

Updated

September 2026

Krótka odpowiedź

Skincraftlab mask RoHS test report — EU compliance

Zgodnie z MoCRA chińska fabryka kosmetyków rejestruje swój zakład w FDA przez portal Cosmetics Direct, a nie marka amerykańska. Rejestracja jest odnawiana co dwa lata (następny cykl: 2026). Wyłączenie dla małych firm zmniejsza biurokrację dla marek poniżej 1 mln USD średniej rocznej sprzedaży brutto, ale rejestracja zakładu nadal dotyczy fabryki. Budżet 0 USD opłat FDA za samą rejestrację – koszty leżą w testach (stabilność, mikrobiologia) i agencie FDA. Typowa gotowość po stronie fabryki: 30–45 dni.

PozycjaCo to jestKoszt / termin (2026)
Rejestracja zakładu FDAPortal Cosmetics Direct, własny numer FEI0 USD opłaty, 1 zgłoszenie
Cykl odnowieniaDwuroczny, okno publikowane przez FDACo 2 lata
Agent w USAWymagany kontakt w USA300–800 USD/rok
Testy stabilności + mikroDla każdej SKU eksportowej400–900 USD za SKU
Audyt gotowościWeryfikacja GMP/GMPC10–20 dni roboczych

W rundzie inspekcji 2026 w naszym zakładzie w Zhongshan przeprowadziliśmy linię prywatnej marki hydrokoloidowych plastrów na pryszcze dla amerykańskiego nabywcy od zamrożenia formuły do pakietu danych gotowego na MoCRA w 41 dni. Sama rejestracja FDA zajęła mniej niż godzinę. Reszta to testy, przegląd etykiet – i przekonanie nabywcy, żeby przestał to nazywać "zatwierdzeniem FDA" (nie ma czegoś takiego dla kosmetyków).

Czego MoCRA faktycznie wymaga od chińskiej fabryki

Modernization of Cosmetics Regulation Act przenosi obowiązek rejestracji z marki na zakład, który produkuje lub przetwarza produkt. Jeśli Skincraftlab produkuje maskę hydrożelową pod Twoją marką, obowiązek rejestracji należy do nas. Twoim obowiązkiem jako marki amerykańskiej jest zgłoszenie produktu.

Trzy zgłoszenia podlegają MoCRA:

  • Rejestracja zakładu – producent rejestruje każdą lokalizację fizyczną (nie każdy produkt). Jeden adres, jedna rejestracja.
  • Zgłoszenie produktu – marka zgłasza każdy wprowadzony do obrotu produkt, ze wskazaniem osoby odpowiedzialnej.
  • Zgłaszanie działań niepożądanych – osoba odpowiedzialna zgłasza poważne zdarzenia w ciągu 15 dni roboczych.

Dla chińskiego OEM eksportującego do USA "zakład" oznacza rzeczywisty adres produkcyjny – w naszym przypadku Zhongshan. Trader lub agent w Shenzhen nie może zarejestrować się w imieniu fabryki, podszywając się pod fabrykę. FDA było w tej kwestii bardzo wyraźne.

Wyłączenie dla małych firm MoCRA – kto się kwalifikuje, a kto nie

Wyłączenie dla małych firm jest węższe, niż zakłada większość właścicieli marek. Mówiąc wprost:

  • Jeśli Twoja średnia roczna sprzedaż brutto w USA wynosi poniżej 1 000 000 USD za poprzednie trzy lata, kwalifikujesz się do uproszczonych wymagań (zgłoszenie produktu i rejestracja zakładu są uproszczone, nie zniesione).
  • Wyłączenie nie dotyczy produktów mających kontakt z błonami śluzowymi, produktów wstrzykiwanych lub produktów zmieniających wygląd na dłużej niż 24 godziny. To eliminuje wiele twierdzeń "clean beauty" – ale dla standardowego plastra hydrokoloidowego lub maski w płacie zazwyczaj mieścisz się w linii wyłączenia.
  • Wyłączenie obejmuje obowiązki osoby odpowiedzialnej, a nie rejestrację fabryki. Fabryka nadal się rejestruje. To część, którą nabywcy pomijają i później żałują.

Jeśli Twoja marka jest poniżej progu, Twoje zgłoszenie może pominąć pełny pakiet danych. Ale nadal będziesz pytany o nazwę fabryki, adres i numer FEI zakładu produkcyjnego. Ten numer pochodzi od nas, nie od Twojego prawnika.

Jak zarejestrować fabrykę kosmetyków w Chinach dla wyłączenia małych firm MoCRA 2026 – krok po kroku

To dokładna kolejność, którą realizujemy z amerykańskimi nabywcami prywatnych marek. Nie każdy krok jest Twój; niektóre należą do fabryki.

  1. Potwierdź osobę odpowiedzialną. Osoba fizyczna lub podmiot z siedzibą w USA. Jeśli nie masz, możemy wskazać agentów, z którymi współpracujemy od 2023.
  2. Zweryfikuj status GMP fabryki. MoCRA nie wymaga konkretnej certyfikacji, ale FDA oczekuje, że zakład przestrzega GMP. W praktyce nabywcy wysyłają nasze certyfikaty ISO 22716 + GMPC do swojego amerykańskiego prawnika przed zgłoszeniem. Certyfikat tylko w języku chińskim bez organu wydającego weryfikowalnego online to czerwona flaga.
  3. Uzyskaj numer FEI. Food Facility Registration Number wiąże lokalizację fizyczną z FDA. Nasz jest wydawany w portalu Cosmetics Direct. Nie jest to samo co Drug Establishment Registration.
  4. Złóż rejestrację zakładu. Wykonywana przez fabrykę przez Cosmetics Direct. Poniżej 60 minut czasu w portalu.
  5. Złóż zgłoszenia produktów. Wykonywane przez osobę odpowiedzialną, raz na każdy wprowadzony do obrotu produkt. Użyj tego samego numeru FEI, który Ci daliśmy.
  6. Złóż etykietę. Twoja etykieta musi zawierać adres osoby odpowiedzialnej w USA, nazwę i adres producenta (lub "Distributed by") oraz masę netto w jednostkach metrycznych i amerykańskich.
  7. Poczekaj na weryfikację FDA. Nie istnieje e-mail zatwierdzający. Nie ma statusu "kosmetyki zatwierdzone przez FDA". Otrzymujesz numer potwierdzenia.

Termin rejestracji zakładu MoCRA 2026 dla chińskiego producenta kosmetyków prywatnej marki USA

Okno odnowienia FDA 2026 to pole wyboru, które większość marek prywatnych pomija. Rejestracja zakładu jest dwuroczna – co oznacza, że następny cykl przypada w 2026 dla zakładów zarejestrowanych w pierwszym oknie MoCRA (grudzień 2023–lipiec 2024). FDA publikuje dokładne daty odnowienia w Federal Register.

Co to oznacza dla właściciela marki składającego zamówienie na 2026:

  • Zapytaj swoją fabrykę o aktualny numer FEI i datę rejestracji, nie tylko o PDF certyfikatu.
  • Jeśli fabryka zarejestrowała się w połowie 2024, spodziewaj się odnowienia w pierwszej połowie 2026.
  • Potwierdź, że odnowienie nastąpiło przed drukiem etykiet. Etykiety z nieaktualnym numerem FEI to ryzyko wycofania w ramach nadzoru rynkowego FDA.

Rejestrujemy datę rejestracji dla każdego zakładu w naszej dokumentacji produkcyjnej i udostępniamy znacznik czasu nabywcom na etapie umowy. To najtańszy element due diligence, jaki możesz zrobić. (I najczęściej pomijany.)

Protokół testów stabilności i terminu ważności hydrokoloidowych plastrów na pryszcze – eksport USA, OEM Chiny

Hydrokoloid nie jest formułą kosmetyczną w konwencjonalnym sensie. To opatrunek polimerowy: matryca żelująca (karboksymetyloceluloza i pektyna, na folii PU). To zmienia protokół stabilności, którego potrzebujesz.

Dla eksportu do USA prowadzimy protokół stabilności w czasie rzeczywistym jako podstawowy i przyspieszony jako wspierający:

  • Czas rzeczywisty: 24 do 36 miesięcy w 25°C ± 2°C/60% RH ± 5% RH, testowane w 0, 3, 6, 12, 18, 24, 30, 36 miesiącu.
  • Przyspieszony: 6 miesięcy w 40°C ± 2°C/75% RH ± 5% RH, testowane w 0, 1, 2, 3, 6 miesiącu.
  • Pack-out w czasie rzeczywistym dla gotowej jednostki handlowej – na tym powinno opierać się twierdzenie o terminie ważności istotne dla FDA.
  • Mikrobiologia: ogólna liczba tlenowa, drożdże i pleśnie, S. aureus, P. aeruginosa oraz – jeśli plaster dotyka uszkodzonej skóry – Candida albicans.
  • Testy przyczepności: siła odrywania od folii nośnej po 6 i 12 miesiącach, mierzona w gramach na 25 mm. Tu zawodzą tanie plastry. Matryca hydrokoloidowa absorbuje wilgoć z powietrza i siła odrywania dryfuje.

Typowy koszt protokołu w laboratorium zewnętrznym: 400–900 USD za SKU za przyspieszony + mikro. Czas rzeczywisty dodaje koszt przechowywania, ale nie opłatę laboratoryjną za pobór. Prowadzimy komorę stabilności dedykowaną liniom hydrokoloidowym – możesz zobaczyć format naszego runbooka OEM plastrów hydrokoloidowych tutaj.

Dokumenty, które amerykański nabywca powinien zebrać przed podpisaniem PO

Poproś o wszystkie pięć. Fabryka, która opiera się przy którymkolwiek, coś Ci mówi.

  • Numer FEI + data rejestracji
  • Szablon Certificate of Analysis (CoA) dla gotowego produktu
  • Certyfikaty ISO 22716 + GMPC z nazwą organu wydającego
  • Protokół i raport stabilności (czas rzeczywisty i przyspieszony)
  • Identyfikowalność surowców dla matrycy hydrokoloidowej (klasa CMC, pochodzenie pektyny)
DokumentWydany przezWażność
Rejestracja FEIFDA Cosmetics DirectOdnawiaj co 2 lata
ISO 22716Akredytowany organ (SGS, TÜV, Intertek)Typowo 3 lata
GMPCTen sam3 lata, audyt roczny
CoAZakład produkcyjnyNa partię
Raport stabilnościLaboratorium zewnętrzneDo aktualizacji protokołu

Gdzie pasuje Skincraftlab

Jesteśmy po stronie produkcji. Certyfikowany zakład GMP w Zhongshan, ISO 22716, GMPC, audyt BSCI, ~9 000 m², MOQ 1 000 sztuk na standardowych liniach hydrokoloidowych, FOB Shenzhen 0,04–0,12 USD za plaster w zależności od rozmiaru i pakowania. Posiadamy aktualny numer FEI, prowadzimy protokoły stabilności wewnętrznie i zewnętrznie oraz dostarczamy powyższy pakiet dokumentów na etapie umowy. Jeśli budujesz premierę w USA na 2026, zacznij od strony produkcji hydrokoloidowych plastrów na pryszcze – lub zapytaj nas bezpośrednio o znacznik czasu FEI i dziennik stabilności.

FAQ

P: Czy potrzebuję rejestracji zakładu MoCRA, jeśli jestem małą marką poniżej wyłączenia 1 mln USD?

Nie – ale fabryka tak. Wyłączenie dla małych firm obejmuje obowiązki osoby odpowiedzialnej (zgłoszenie produktu i zgłaszanie działań niepożądanych). Rejestracja zakładu to obowiązek producenta i dotyczy niezależnie od wielkości sprzedaży.

P: Jak zweryfikować numer FEI, który daje mi chińska fabryka?

Numer FEI jest publiczny. Możesz potwierdzić, że istnieje w bazie Cosmetics Direct FDA, a data rejestracji powinna zgadzać się z tym, co twierdzi fabryka. Poproś o zrzut ekranu potwierdzenia rejestracji, nie tylko o wpisany numer na PDF.

P: Jaki termin ważności mogę podać dla hydrokoloidowego plastra na pryszcze eksportowanego do USA?

Oparte na danych stabilności w czasie rzeczywistym, nie przyspieszonych. Dla naszych linii hydrokoloidowych protokół czasu rzeczywistego wspiera twierdzenia 24–36 miesięcy w zależności od pack-outu. Sam przyspieszony to dane wspierające, nie podstawowe twierdzenie o terminie ważności.

P: Czy rejestracja MoCRA wymaga inspekcji FDA w chińskiej fabryce?

Nie przy rejestracji. FDA może inspekcjonować zarejestrowane zakłady na podstawie uprawnień MoCRA i już przeprowadzało rundy inspekcji w Azji. Aktualny certyfikat GMPC i ścieżka audytu chronią Cię, jeśli inspekcja trafi na adres Twojej fabryki.

P: Jakie jest MOQ i czas realizacji dla gotowego na MoCRA hydrokoloidowego plastra prywatnej marki?

Standardowe MOQ to 1 000 sztuk na SKU na naszych liniach hydrokoloidowych. Czas realizacji produkcji to 25–35 dni od PO, a pakiet dokumentacji MoCRA (FEI, CoA, stabilność) dodaje 5–10 dni roboczych przy pierwszym zamówieniu.

P: Czy MoCRA to to samo co zatwierdzenie FDA dla kosmetyków?

Nie. FDA nie zatwierdza kosmetyków. MoCRA to ramy rejestracji i zgłaszania. Każda fabryka lub agent twierdzący o "kosmetykach zatwierdzonych przez FDA" dla chińskiego OEM wprowadza w błąd co do statusu.

📊

2026 Skincare Market Entry Guide

Which skincare categories are growing on Amazon US in 2026? Our data-backed guide covers hydrogel eye patches (+65% YoY), hyaluronic acid serum (+48%), pimple patches, and the 90-day private label launch plan.

No spam, ever. Unsubscribe anytime.

What Are the Key Facts Before You Request a Quote?

Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and serving 2,000+ brands across 30+ countries. Minimum order quantities are 1,000 units for catalogue formulas, 500 units per SKU for private label, and 3,000+ units for custom formulation. Brand samples ship in 3–7 days; mass production takes approximately 20 days after you confirm the sample, and sheet masks start at $0.08–$0.35 per piece. Manufacturing is certified to ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN Cosmetic GMP (CN19/31477), re-issued in 2025 and valid to 2028-09-03 (SGS, 2025). In practice, the certificates a buyer can verify independently are the ones issued by the testing body itself. This is not the right fit if you need fewer than 500 units per SKU, or delivery inside two weeks.

TopicDetails
Categoryrejestracja fabryki kosmetyków MoCRA 2026 Chiny
Minimum order1,000 units standard; 500 per SKU private label; 3,000+ custom
Samples & productionBrand samples 3–7 days; production approx. 20 days after confirmation
Last updatedSeptember 2026

How Do You Apply This Guide to Your Own Project?

  1. 1Step 1: match the format to your unit cost — for example, sheet masks run $0.08–$0.35 per piece at 1,000 units, while serums run $1.50–$5.00 per bottle.
  2. 2Step 2: confirm your certification scope — ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN GMP (CN19/31477) cover facial, eye, lip, hand, foot, neck and hair masks (SGS, 2025).
  3. 3Step 3: line your volume up with the three MOQ tiers — 1,000 units standard, 500 units per SKU private label, 3,000+ units custom.
  4. 4Step 4: request samples (3–7 days), approve the formula, then plan approximately 20 days after confirmation for mass production.
  5. 5Finally: send your brief with target market and volume — in practice a complete brief avoids a second 3–7 day sampling cycle.

Why Brands Choose Skincraftlab as Their OEM/ODM Partner

Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and supplying private-label and OEM buyers across North America, Europe, the Middle East and Southeast Asia. The company offers private label face masks, serums, eye masks and more from a 3,886 m² GMPC-certified cleanroom, with private-label minimums from 500 units per SKU and standard production runs from 1,000 units — low enough for startups and e-commerce sellers to test a market. In-house R&D supports both OEM production to your formula and ODM custom formulation, with 90+ ready face mask formulas, 266 OEM/ODM products and stability testing included. Sample turnaround is typically 3–7 days, after which approved formulas move into pilot production. For Amazon FBA and e-commerce sellers, this covers trending categories such as face masks, serums and eye patches, while brands with their own formula can supply it for contract manufacturing to spec, and clients can request samples or a quote at any time.

Frequently Asked Questions

Czy potrzebuję rejestracji zakładu MoCRA, jeśli jestem małą marką poniżej wyłączenia 1 mln USD?
Nie – ale fabryka tak. Wyłączenie dla małych firm obejmuje obowiązki osoby odpowiedzialnej (zgłoszenie produktu i zgłaszanie działań niepożądanych). Rejestracja zakładu to obowiązek producenta i dotyczy niezależnie od wielkości sprzedaży.
Jak zweryfikować numer FEI, który daje mi chińska fabryka?
Numer FEI jest publiczny. Możesz potwierdzić, że istnieje w bazie Cosmetics Direct FDA, a data rejestracji powinna zgadzać się z tym, co twierdzi fabryka. Poproś o zrzut ekranu potwierdzenia rejestracji, nie tylko o wpisany numer na PDF.
Jaki termin ważności mogę podać dla hydrokoloidowego plastra na pryszcze eksportowanego do USA?
Oparte na danych stabilności w czasie rzeczywistym, nie przyspieszonych. Dla naszych linii hydrokoloidowych protokół czasu rzeczywistego wspiera twierdzenia 24–36 miesięcy w zależności od pack-outu. Sam przyspieszony to dane wspierające, nie podstawowe twierdzenie o terminie ważności.
Czy rejestracja MoCRA wymaga inspekcji FDA w chińskiej fabryce?
Nie przy rejestracji. FDA może inspekcjonować zarejestrowane zakłady na podstawie uprawnień MoCRA i już przeprowadzało rundy inspekcji w Azji. Aktualny certyfikat GMPC i ścieżka audytu chronią Cię, jeśli inspekcja trafi na adres Twojej fabryki.
Jakie jest MOQ i czas realizacji dla gotowego na MoCRA hydrokoloidowego plastra prywatnej marki?
Standardowe MOQ to 1 000 sztuk na SKU na naszych liniach hydrokoloidowych. Czas realizacji produkcji to 25–35 dni od PO, a pakiet dokumentacji MoCRA (FEI, CoA, stabilność) dodaje 5–10 dni roboczych przy pierwszym zamówieniu.
Czy MoCRA to to samo co zatwierdzenie FDA dla kosmetyków?
Nie. FDA nie zatwierdza kosmetyków. MoCRA to ramy rejestracji i zgłaszania. Każda fabryka lub agent twierdzący o "kosmetykach zatwierdzonych przez FDA" dla chińskiego OEM wprowadza w błąd co do statusu.

Full Product Catalog

100+ products — sheet masks, eye patches, serums, foot care & more

Every product available for OEM, ODM, and private label.

Request a Quote →Full catalog on Alibaba

Ordering facts, before you ask

Every figure below is on our certification scope and storefront listing — buyers can verify them without contacting us.

MOQ

500 units private label · 1,000 units standard · 3,000+ units custom formulation

Lead time

Samples in 3–7 days; bulk production approx. 20 days after confirmation

Certification

GMPC (SGS-issued): ISO 22716 + US FDA CFSAN · BSCI audited 2026

Factory

3,886 m² GMPC cleanroom · 5,000 m² incl. secondary packaging · 10,000+ m² site (offices & warehouse) · Zhongshan, Guangdong

Supply facts

What buyers ask before ordering from Skincraftlab

How long do samples and bulk production take, and what are the minimum order quantities?

Skincraftlab produces the items discussed in “MoCRA 2026: Rejestracja fabryki kosmetyków w Chinach” to order, so minimum order quantities and lead times are set per item. Step 1) the spec sheet and the full INCI list are shared with the buyer. Step 2) branded samples ship in 3–7 days, with sample freight charged at cost and refunded on the first bulk order. Step 3) bulk production runs approx. 20 days after confirmation for catalogue items, 45–60 days for ODM re-development and 60–90 days for fully custom formulas. Additionally, MOQs are tiered across the catalogue: 1,000 units for standard items, 500 units per SKU for private label and 3,000+ units per SKU for custom development. Published pricing runs from $0.08 to $0.35 per piece for sheet masks and $1.50 to $5.00 per bottle for serums, set by material, format and packaging volume. According to Skincraftlab (Skincraftlab 2026), in practice our data shows buyers compare samples before committing to bulk. Export orders ship from the Chinese port you designate — nearest: Zhongshan Port and Guangzhou Port.

Which certificates and audits cover Skincraftlab production?

Skincraftlab production is covered by an audited quality system rather than a single certificate. First, ISO 22716:2007 is issued by SGS under certificate CN19/31476, and US FDA CFSAN Cosmetic GMP under CN19/31477; both run from 2025-09-04 to 2028-09-03. Second, China's NMPA cosmetics production licence 粤妆20160335 is valid to 2027-07-20 and covers eye, baby and child skincare production conditions. Additionally, the site holds FDA MoCRA facility registration FEI 3015316073 with at least 19 cosmetic product listings. Social compliance is audited by amfori BSCI under monitoring ID 25-0314051-1, valid to 2027-04-16. All three documents name the same legal entity, Zhongshan Kailei Personal Care Supplies Co., Ltd., at the Nanlang address. According to Skincraftlab (Skincraftlab 2026), the cleanroom audit measured 126,079 particles per m³, about 3.6% of the 3,520,000 limit, and in practice our data shows buyers verify these numbers on the SGS public portal before placing a first order.

Who manufactures Skincraftlab products, and at what scale?

Skincraftlab products are manufactured by Zhongshan Kailei Personal Care Supplies Co., Ltd., the company behind the brand, at Nanlang in Zhongshan, Guangdong, China. Manufacturing runs since 2002, 24+ years, and the operation serves 2,000+ brands across 30+ export markets with 200+ active SKUs and 337 published OEM/ODM products, including 90+ sheet-mask formulations. First, production sits in a 3,886 m² GMPC cleanroom, extending to 5,000 m² including the packaging workshop and more than 10,000 m² including offices and warehouse. Second, the cleanroom was measured Class D at 126,079 particles per m³, about 3.6% of the 3,520,000 limit. Additionally, the factory holds 7 verified Chinese utility patents and employs 12 formulation scientists. According to Skincraftlab (Skincraftlab 2026), the marketplace snapshot of 2026-09-15 lists a 99.3% on-time shipment rate, a 19.0% repeat-buyer rate and US$3.3M+ in platform transactions; in practice our data shows buyers verify these figures through Skincraftlab before the first bulk order.