Producent plastrów na trądzik: hurt, MOQ i private label
September 29, 2026
Skincraftlab
B2B Skincare Manufacturing Expert

What Is This Guide About?
MOQ hurtowe, narzędzia private label i klasyfikacja regulacyjna plastrów hydrokoloidowych jako kosmetyk lub wyrób medyczny w UE.
Category
producent plastrów na trądzik
Audience
Brand owners, procurement, R&D
Updated
September 2026
Producent plastrów na trądzik w Chinach podaje zwykle ceny hurtowe FOB na poziomie 0,028–0,085 USD za plaster przy zamówieniach 50 000–200 000 sztuk. Minimalne zamówienie private label zaczyna się od około 10 000 pudełek, gdy dostosowuje się torebki i kartony. Największym ryzykiem opóźnienia nie jest produkcja, lecz klasyfikacja regulacyjna: plastry hydrokoloidowe na trądzik są w UE zgłaszane jako kosmetyki (Rozporządzenie kosmetyczne UE 1223/2009), o ile nie zawierają twierdzeń o leczeniu ran lub infekcji. Gdy tylko takie twierdzenia pojawią się na opakowaniu, produkt przechodzi do kategorii wyrobu medycznego – a cała ścieżka rejestracji się zmienia.
Producent plastrów na trądzik: przegląd zaopatrzenia OEM

| Parametr | Typowy zakres (2026) | Uwagi |
|---|---|---|
| Plaster hydrokoloidowy FOB, 50–200 tys. szt. | 0,028–0,085 USD / plaster | Zależy od grubości, nośnika substancji czynnej, folii |
| Plaster z kwasem salicylowym FOB | 0,045–0,11 USD / plaster | 0,5–2% SA, wymagane dane o stabilności |
| MOQ private label, standardowe rozmiary | 10 000 pudełek | Pudełka detaliczne 24 i 36 szt. |
| Niestandardowy wykrój / nowe narzędzia | 30 000–50 000 plastrów | Wydłuża czas realizacji o 12–18 dni |
| Czas produkcji po akceptacji artworku | 25–35 dni | Według naszego dziennika produkcji Q1–Q3 2026 |
| Notyfikacja kosmetyku UE (CPNP), na SKU | 500–1200 EUR z oceną bezpieczeństwa | Wymagany CPSR od wykwalifikowanego oceniającego |
| Rejestracja wyrobu medycznego (jeśli twierdzenia eskalują) | 90–180 dni | Pełna dokumentacja, nie notyfikacja |
| Apostille CFS na eksport | 5–12 dni roboczych | Zależy od notariusza i urzędu wojewódzkiego |
W marcu zrealizowaliśmy partię, w której klient wydrukował już 40 000 kartonów z napisem „leczy zakażone pryszcze” na przednim panelu. Sam ten tekst wykluczyłby SKU z notyfikacji kosmetycznej w UE. Ponowny druk, ponowne zgłoszenie, ponowny nadruk. Około 9 000 USD stracone. Zanim więc porównasz oferty hurtowe od jakiegokolwiek producenta plastrów na trądzik, ustal treść twierdzeń – bo twierdzenia decydują o ścieżce regulacyjnej, a ścieżka decyduje o kosztach i terminach.
Hurt plastrów na trądzik vs private label: gdzie naprawdę idą pieniądze
Hurt (kupowanie gotowych wzorów, twoje logo na torebce) i private label (twoja formuła, twój kształt, twoje twierdzenia) to dwa różne biznesy o dwóch różnych strukturach kosztów.
Hurt wprowadza cię na rynek w zaledwie 15–20 dni, jeśli akceptujesz istniejący wykrój i standardową folię hydrokoloidową 0,3 mm. Płacisz więcej za sztukę – często 0,06–0,12 USD – bo przejmujesz ryzyko zapasów wyrobów gotowych fabryki. Private label obniża koszt jednostkowy przy wolumenie, ale dziedziczysz narzędzia, testy stabilności i zgodność artworku.
Wzorzec, który obserwujemy w zamówieniach od klientów z UE: zaczynają od hurtu, aby przetestować aukcje, a przechodzą na private label, gdy SKU przekroczy 3000 pudełek/miesiąc. Ta konwersja to moment, w którym relacja z producentem plastrów na trądzik albo działa, albo się rozpada – bo teraz potrzebujesz fabryki, która utrzyma formułę stabilną przez 18 miesięcy.
Co wpływa na cenę za plaster:
- Grubość folii hydrokoloidowej (0,25 mm vs 0,45 mm) – grube gatunki kosztują 30–40% więcej i wchłaniają więcej wysięku.
- Nośnik substancji czynnej. Kwas salicylowy 0,5% jest tani; 2% wymaga protokołu stabilności i w niektórych rynkach wyższej kategorii regulacyjnej.
- Folia i klej. Klej akrylowy medyczny dodaje 0,004–0,008 USD/szt., ale zapobiega skargom o odklejanie, które rujnują opinie.
- Złożoność wykroju. Okrągły i kroplowy to standard. Wszystko inne to narzędzia.
Jeśli twoja roadmapa obejmuje pokrewne formaty – na przykład private label maska z glinką dla tego samego nastoletniego odbiorcy – połącz przegląd narzędzi i artworku w jedną wizytę w fabryce. Audyt dwóch fabryk to dwa audyty.
Kwalifikacja producenta plastrów na trądzik: 7-punktowy audyt fabryki
Nie kwalifikuj fabryki wyłącznie po cenie. Widzieliśmy trzy marki z UE, które w 2025 r. zmieniły dostawcę po awariach przyczepności plastrów – wszystkie trzy pominęły testy stabilności środowiskowej.
Przeprowadź ten audyt:
- Certyfikat ISO 22716 / GMPC, aktualny. Sprawdź datę wydania i zakres. Certyfikat obejmujący kremy, ale nie konfekcjonowanie plastrów hydrokoloidowych, to nie twój certyfikat.
- Klasa czystości linii konfekcjonującej. Minimum klasa 100 000 dla konfekcjonowania plastrów kosmetycznych. Klasa 10 000 dla wszystkiego, co deklaruje sterylność.
- Własna komora stabilnościowa. Poproś o rzeczywisty dziennik przyspieszonego badania 40°C/75% RH, nie raport szablonowy.
- Identyfikowalność dostawcy kleju. Chcesz znać źródło kleju akrylowego lub silikonowego. Kleje klasy wyrobu medycznego mają dokumentację, którą możesz pokazać regulatorowi.
- Zdolność testów mikrobiologicznych. TPC, drożdże/pleśnie i panel patogenów wewnątrz lub przez stałe laboratorium zewnętrzne.
- Audyt społeczny BSCI lub równoważny. Coraz częściej wymagany przez sieci detaliczne w UE.
- Dyscyplina w treści twierdzeń. Zapytaj kontakt regulacyjny fabryki, jak doradzają w kwestii treści twierdzeń na poszczególne rynki. Jeśli mówią „po prostu drukujemy to, co przyślesz”, to czerwona flaga – doświadczony producent plastrów na trądzik chroni cię przed twoim własnym tekstem na opakowaniu.
Rozporządzenie kosmetyczne UE vs wyrób medyczny: klasyfikacja, która zmienia wszystko
To jest część, w której większość kupujących popełnia błąd, i to jest powód, dla którego przesuwa się data premiery w UE.
W UE plaster hydrokoloidowy na trądzik z twierdzeniami kosmetycznymi – absorbuje tłuszcz, zmniejsza widoczność niedoskonałości, zakrywa i kamufluje – jest regulowany jako kosmetyk na mocy Rozporządzenia (WE) nr 1223/2009. Wymaga to CPSR (Raportu Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego) sporządzonego przez wykwalifikowanego oceniającego oraz notyfikacji CPNP. Opłaty wynoszą zwykle 500–1200 EUR na SKU z oceną bezpieczeństwa.
Gdy tylko na opakowaniu pojawi się „leczy”, „leczy infekcję”, „antybakteryjny” lub odniesienie do pielęgnacji ran, opuszczasz ścieżkę kosmetyczną. Teraz to wyrób medyczny lub produkt zbliżony do leku, a ta ścieżka zaczyna się od 90 dni i biegnie do 180+ z pełną dokumentacją.
Praktyczna zasada dla premiery private label w UE: napisz twierdzenia, zanim napiszesz artwork. Zapisz każde zdanie, które pojawi się na pudełku, torebce i aukcji. Następnie poproś swojego oceniającego o potwierdzenie klasyfikacji, zanim wydasz pieniądze na płytki drukowe. Widzieliśmy, jak to oszczędziło klientowi około 7000 EUR na kosztach ponownego druku w 2025 r. – rozmowa trwała 40 minut.
Apostille CFS: harmonogram, którego nikt nie planuje
Certificate of Free Sale (CFS) to dokument, który dostarcza twoja chińska fabryka, potwierdzający, że produkt jest legalnie sprzedawany w kraju pochodzenia. Organy regulacyjne UE i większość importerów go wymagają. Pytanie, które zadaje każdy menedżer ds. zakupów, jest tym, na które odpowiadamy najczęściej: jak długo trwa apostille i legalizacja chińskiego certyfikatu swobodnej sprzedaży dla UE?
Realistyczny harmonogram od fabryki w Zhongshan:
| Krok | Dni robocze |
|---|---|
| Fabryka wystawia CFS + notaryzacja (notariusz chiński) | 3–5 |
| Apostille przez wojewódzki urząd spraw zagranicznych | 4–8 |
| Kurier do UE | 3–5 |
| Przegląd/walidacja przez importera/organ | 10–20 |
Zaplanuj więc 20–35 dni roboczych od początku do końca i dodaj bufor, jeśli twoja lista produktów obejmuje wiele SKU – każde CFS obejmuje konkretne produkty, a notariusz pobiera opłatę za dokument, nie za SKU, ale ponowne wydanie to pełny restart.
Jeszcze jedno, co umyka kupującym: CFS musi być zgodny z dokładną nazwą produktu widniejącą w twoim zgłoszeniu CPNP lub rejestracji. Niezgodność – „Hydrocolloid Acne Patch” vs „Pimple Patch” – odsyła dokumenty. Teraz wstępnie dopasowujemy nazwy produktów w CFS do listy rejestracyjnej kupującego przed notaryzacją. Tanie ubezpieczenie.
Gdzie producent plastrów na trądzik naprawdę dodaje wartość
Najniższa oferta rzadko jest najniższym kosztem. Zrealizowaliśmy tysiące partii private label i jeden wzorzec wraca: marki, które skalują się czysto, to te, które traktowały fabrykę jako partnera regulacyjnego i formulacyjnego, a nie drukarnię.
To oznacza: fabrykę, która sygnalizuje ryzyko klasyfikacji regulacyjnej, zanim wydrukujesz, która ma dane o stabilności, które możesz zacytować, która potrafi wygenerować CFS z właściwymi nazwami produktów za pierwszym razem i która powie ci, kiedy twierdzenie będzie cię kosztować 90 dni. To standard, któremu warto poddać każdego producenta plastrów na trądzik – w tym nas.
FAQ
P: Jakie jest typowe MOQ dla produkcji private label plastrów na trądzik w chińskiej fabryce?
Dla standardowych wykrojów okrągłych lub kroplowych z nadrukiem torebki i kartonu MOQ wynosi zazwyczaj 10 000 pudełek detalicznych (24 lub 36 szt.). Jeśli chcesz nowy kształt wykroju lub niestandardową grubość hydrokoloidu, MOQ wzrośnie do 30 000–50 000 plastrów, ponieważ wykrojnik i narzędzia muszą się zamortyzować. Partie hurtowe z gotowym wzorem mogą zaczynać się niżej – czasem 3000–5000 pudełek – ale akceptujesz istniejący kształt i formułę fabryki.
P: Jak wypadają ceny hurtowe plastrów na trądzik na różnych poziomach MOQ?
Przy 50 000 sztuk licz na 0,028–0,055 USD za plaster dla czystego hydrokoloidu. Przy 200 000+ sztuk możesz osiągnąć dolny zakres lub nieco niżej, ale oszczędności szybko się wypłaszczają – materiał folii i klej to dominujące koszty, nie robocizna. Plastry z kwasem salicylowym kosztują 0,045–0,11 USD w zależności od stężenia i dokumentacji stabilności. Zawsze proś o ceny FOB według poziomów na piśmie, nie o jedną uśrednioną ofertę.
P: Czy plaster hydrokoloidowy na trądzik jest w UE kosmetykiem czy wyrobem medycznym?
Jeśli produkt formułuje twierdzenia kosmetyczne – absorbuje nadmiar sebum, zmniejsza widoczność niedoskonałości, kamufluje – jest zgłaszany jako kosmetyk na mocy Rozporządzenia (WE) nr 1223/2009. Wymaga CPSR i notyfikacji CPNP. Jeśli twierdzi, że leczy, zwalcza infekcję lub odnosi się do ran, przechodzi do kategorii wyrobu medycznego lub produktu zbliżonego do leku i wymaga znacznie cięższej rejestracji. O tym decyduje treść twierdzeń na opakowaniu, nie sam produkt.
P: Jakie dokumenty są potrzebne od producenta plastrów na trądzik do rejestracji w UE?
Minimum: Certificate of Free Sale, certyfikat ISO 22716 lub GMPC, certyfikat analizy na partię, dane o stabilności i pełny wykaz składników z nazwami INCI. Dla UE CFS musi być zalegalizowany/apostillowany. Zaplanuj 20–35 dni roboczych. Dodatkowo potrzebujesz CPSR od wykwalifikowanego oceniającego.
P: Jak długo trwa notyfikacja kosmetyku UE na SKU z chińskiej fabryki?
Gdy importer lub osoba odpowiedzialna ma dokumenty fabryczne, notyfikacja kosmetyku (CPNP) jest zwykle przetwarzana w ciągu dni do kilku tygodni, a opłaty oficjalne wynoszą około 500–1200 EUR na SKU z oceną bezpieczeństwa. Wąskim gardłem prawie nigdy nie jest przetwarzanie przez organ – to zebranie poprawnych, zgodnych nazw dokumentów fabrycznych za pierwszym razem.
P: Czy jeden producent plastrów na trądzik może dostarczać zarówno na rynek UE, jak i UK?
Tak, to częste. Strona fabryczna jest identyczna; różnica to ścieżka rejestracji w każdym kraju. UE wymaga notyfikacji CPNP przez osobę odpowiedzialną, UK wymaga oznakowania UKCA i rejestracji w MHRA. Wybierz fabrykę, która może wystawić dokumenty CFS z nazwami produktów zgodnymi z zgłoszeniem w każdym kraju, inaczej wystawisz dokumenty dwa razy.
2026 Skincare Market Entry Guide
Which skincare categories are growing on Amazon US in 2026? Our data-backed guide covers hydrogel eye patches (+65% YoY), hyaluronic acid serum (+48%), pimple patches, and the 90-day private label launch plan.
No spam, ever. Unsubscribe anytime.
What Are the Key Facts Before You Request a Quote?
Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and serving 2,000+ brands across 30+ countries. Minimum order quantities are 1,000 units for catalogue formulas, 500 units per SKU for private label, and 3,000+ units for custom formulation. Brand samples ship in 3–7 days; mass production takes approximately 20 days after you confirm the sample, and sheet masks start at $0.08–$0.35 per piece. Manufacturing is certified to ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN Cosmetic GMP (CN19/31477), re-issued in 2025 and valid to 2028-09-03 (SGS, 2025). In practice, the certificates a buyer can verify independently are the ones issued by the testing body itself. This is not the right fit if you need fewer than 500 units per SKU, or delivery inside two weeks.
| Topic | Details |
|---|---|
| Category | producent plastrów na trądzik |
| Minimum order | 1,000 units standard; 500 per SKU private label; 3,000+ custom |
| Samples & production | Brand samples 3–7 days; production approx. 20 days after confirmation |
| Last updated | September 2026 |
How Do You Apply This Guide to Your Own Project?
- 1Step 1: match the format to your unit cost — for example, sheet masks run $0.08–$0.35 per piece at 1,000 units, while serums run $1.50–$5.00 per bottle.
- 2Step 2: confirm your certification scope — ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN GMP (CN19/31477) cover facial, eye, lip, hand, foot, neck and hair masks (SGS, 2025).
- 3Step 3: line your volume up with the three MOQ tiers — 1,000 units standard, 500 units per SKU private label, 3,000+ units custom.
- 4Step 4: request samples (3–7 days), approve the formula, then plan approximately 20 days after confirmation for mass production.
- 5Finally: send your brief with target market and volume — in practice a complete brief avoids a second 3–7 day sampling cycle.
Why Brands Choose Skincraftlab as Their OEM/ODM Partner
Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and supplying private-label and OEM buyers across North America, Europe, the Middle East and Southeast Asia. The company offers private label face masks, serums, eye masks and more from a 3,886 m² GMPC-certified cleanroom, with private-label minimums from 500 units per SKU and standard production runs from 1,000 units — low enough for startups and e-commerce sellers to test a market. In-house R&D supports both OEM production to your formula and ODM custom formulation, with 90+ ready face mask formulas, 266 OEM/ODM products and stability testing included. Sample turnaround is typically 3–7 days, after which approved formulas move into pilot production. For Amazon FBA and e-commerce sellers, this covers trending categories such as face masks, serums and eye patches, while brands with their own formula can supply it for contract manufacturing to spec, and clients can request samples or a quote at any time.
Frequently Asked Questions
Jakie jest typowe MOQ dla produkcji private label plastrów na trądzik w chińskiej fabryce?
Jak wypadają ceny hurtowe plastrów na trądzik na różnych poziomach MOQ?
Czy plaster hydrokoloidowy na trądzik jest w UE kosmetykiem czy wyrobem medycznym?
Jakie dokumenty są potrzebne od producenta plastrów na trądzik do rejestracji w UE?
Jak długo trwa notyfikacja kosmetyku UE na SKU z chińskiej fabryki?
Czy jeden producent plastrów na trądzik może dostarczać zarówno na rynek UE, jak i UK?
Related Posts

PDRN Serum OEM Chiny: 2% vs 0,5% DNA łososia – specyfikacja
Co naprawdę oznacza 2% vs 0,5% PDRN DNA łososia w arkuszu specyfikacji OEM, plus warunki rolling forecast dla 500 000 plastrów na pryszcze i MOQ/FOB hydrożelowych plastrów pod oczy.

SLA czatu dla zapytań OEM skincare z Chin | produkcja kontraktowa
Realistyczne SLA czatu dla zapytań OEM skincare w Chinach oraz specyfikacje zaopatrzenia plastrów hydrocolloid i hydrogel, MOQ i koszty.

Pimple Patch OEM: 1 mln szt./mies. Ramp-Up
Plan ramp-up dedykowanej linii powlekania hydrokoloidem: od pilotażu do 1 mln sztuk plastrów na pryszcze/mies. w Chinach, z realnymi czasami cykli i bramkami QC.
Related Products

Skin Whitening Cream
Premium skin whitening cream with vitamin c and collagen for face and body brightening moisturizing lightening care — OEM/ODM available, MOQ from 1,000 units

Private Label Micro Beads PDRN Serum Korea
Private label micro-bead PDRN serum, 30 ml glass dropper bottle, 1,000 bottles MOQ

Private Label Collagen Serum Single-Dose
Private label collagen single-dose serum, 1.2 ml vials, 10 or 30 pcs per box, 1,000 boxes MOQ

Eye Patch Crystal Gel Collagen Eye Mask
Premium private label eye patch crystal gel collagen eye mask white for anti dark circle hydrogel eye patches — OEM/ODM available, MOQ from 1,000 units